BiznesINFO.pl
biznes-info-640x433

Biznesinfo.pl

Kukiz o wspólnych listach z PiS: Jak najbardziej

9 Czerwca 2019

Autor tekstu:

Kasper Starużyk

Udostępnij:

Paweł Kukiz wypowiedział się na temat wyborów parlamentarnych, które czekają nas jesienią. Lider Kukiz'15 oświadczył, że jest za wspólnymi listami wyborczymi z PiS. Były muzyk podkreślił, że ma jednak swoje warunki, a jednym z nich jest demokratyzacja pań

Paweł Kukiz jesienią pójdzie do wyborów razem z PiS? Udział posłów Kukiz'15 na jednej liście z politykami Prawa i Sprawiedliwości jest bardzo proawdopodobny. O tym były muzyk otwarcie mówił na antenie TVN24. Jak stwierdził, rozmawiał o tym z Jarosławem Kaczyńskim i to właśnie prezes partii rządzącej zaproponował Kukizowi i jego formacji wspólne listy.

Ostatnio rozmawiałem z panem prezesem. Wspólne listy jak najbardziej. To nie była moja propozycja, tylko pana prezesa - oświadczył Paweł Kukiz.

Paweł Kukiz rozmawiał z liderem PiS nie pierwszy raz

Lider formacji Kukiz'15 zaskoczył także wyznaniem, że nie były to pierwsze rozmowy, jakie odbywał z prezesem Jarosławem Kaczyńskim. Ujawnił, że podczas pierwszego spotkania lider Prawa i Sprawiedliwości próbował przekonać Kukiza do wejścia w koalicję. Były muzyk podkreślił jednak, że odmówił takiego rozwiązania.

W pierwszych moich rozmowach proponował wejście w koalicję z PiS-em. Wie pan z czym to się wiąże, z urzędami, z pieniędzmi. Odmówiłem - ujawnił Kukiz.

Kukiz stawił warunki

Rozmowa dwóch liderów sejmowych ugrupowań nie odbyła się jednak bez stawiania przez Kukiza warunków startu z jednej listy. Ten miał zastrzec, że jego celem jest "demokratyzacja państwa". Co ciekawe, pod tym terminem Paweł Kukiz rozumie sytuację, w której "każdy może uczestniczyć w wyborach do Sejmu". Za przykład podał Wielką Brytanię, gdzie "wystarczy, że sobie zbierzesz 10 podpisów i sobie startujesz".

W Polsce natomiast takich możliwości nie ma. Lider Kukiz'15 podkreślił także, że "w Magdalence politycy się okopali i zabezpieczyli swoje interesy", ponieważ obecne prawo w opinii Kukiza ma utrudniać czynny udział w wyborach. Jak zaznaczył, start w wyborach łączy się z wypełnieniem kilku warunków: "założeniem 21 komitetów, wpisaniem na listy po 10 osób, czyli 210, w tym 30 proc. kobiet i zebraniu 130 tys. podpisów".

Podobne artykuły

BiznesInfo

Polska i świat

Katastrofa samolotu w Lubuskim. Nieoficjalnie: nie żyje jeden z najbogatszych Polaków

Czytaj więcej >
pixabay, kasjanf

Polska i świat

Czy Centralny Port Komunikacyjny nie zostanie wybudowany? Horała: Tylko w trzech przypadkach

Czytaj więcej >
Arkadiusz Ziolek/EAST NEWS

Polska i świat

Za wykroczenie skarbowe kara nawet 14 tys. zł. Nowe prawo już obowiązuje

Czytaj więcej >
Arkadiusz Ziolek/EAST NEWS

Polska i świat

Jak przekonać seniorów do późniejszego przejścia na emeryturę? Rząd ma plan i nie zawaha się go użyć

Czytaj więcej >
Jochen Tack/EAST NEWS

Polska i świat

Koronawirus na polu szparagów w Niemczech. Polacy pilnowani przez ochronę

Czytaj więcej >
Fot. Piotr Molecki/East News, Warszawa, 04.05.2021. 29. posiedzenie Sejmu IX kadencji. Na nadzwyczajnym posiedzeniu Sejm zajmowal sie rzadowym projektem ustawy ws. ratyfikacji zasobow wlasnych Unii Europejskiej. N/z: minuta ciszy dla Bronislawa Cieslaka

Polska i świat

Sondaż parlamentarny. KO z najgorszym wynikiem w historii, PiS wygrywa

Czytaj więcej >