Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Oszuści podszywają się pod ZUS. Wyjaśniamy jakie stosują metody oraz jak być bezpiecznym
Patryk Solarczyk
Patryk Solarczyk 06.06.2023 17:57

Oszuści podszywają się pod ZUS. Wyjaśniamy jakie stosują metody oraz jak być bezpiecznym

None
Domena publiczna

Rośnie liczba przypadków oszustw, w których nieuczciwi ludzie podszywają się pod Związek Ubezpieczeń Społecznych (ZUS). Ich celem jest wyłudzenie danych, które mogą później posłużyć do okradzenia nas.

ZUS ostrzega

 - Ostrzegamy przed fałszywymi wiadomościami rozsyłanymi przez oszustów w celu wyłudzenia danych. Nie należy klikać w podejrzane linki zarówno mailowe, jak i w wiadomościach SMS ani pobierać załączników niewiadomego pochodzenia - informuje ZUS w komunikacie.

Metoda na nieodebrane świadczenie

Urzędnicy ostrzegają, że wiadomości SMS o odebraniu nieodebranego świadczenia ZUS, z prośbą o jak najszybsze jego otrzymanie i konieczności przejścia do linku, nie są wysyłane przez ZUS.

“Nie wysyłamy do nikogo wiadomości z linkami, w które należy wejść, nie prosimy też o podawanie danych wrażliwych niezabezpieczonymi kanałami komunikacji.” - podaje w komunikacie ZUS.

Przyglądaj się dokładnie linkom oraz adresom domen

ZUS zaleca zachowanie szczególnej ostrożności w przypadku otrzymania wiadomości o podejrzanej treści, zwłaszcza informacji zawierających linki.

Tagi: ZUS oszustwo