ONZ prosi o pieniądze na walkę z COVID-19.
Pixabay/konferenzadhs
Autor Wiktoria Pękalak - 10 Września 2020

ONZ pilnie potrzebuje pieniędzy. Wyznaczył kwotę na walkę z koronawirusem

ONZ prosi o pieniądze. Sekretarz generalny zaapelował o przyznanie dodatkowych 35 mld dolarów Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) na walkę z epidemią. Chodzi o szczepionki, leczenie i diagnostykę. Połowa tej sumy ma być wydana już w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

ONZ potrzebuje pieniędzy

W czwartek sekretarz generalny ONZ przekazał, że na konto wpłynęły 3 mld dolarów. Tę sumę nazwał “funduszem zalążkowym”, podaje PAP.

Wsparcie finansowe na walkę z koronawirusem opóźnia się, ponieważ kraje takie jak Wielka Brytania, Japonia, USA, ale także Unia Europejska zawierają umowy dwustronne na zakup szczepionek. Właśnie ten fakt skłonił sekretarza generalnego ONZ i Tedrosa Adhanoma Ghebreyesusa dyrektora generalnego WHO do wygłoszenia apelu o przyznanie dofinansowania na ten cel.

Lidl stanowczo odpowiada Ardanowskiemu. Prezes sieci dementuje zarzuty członka rząduLidl stanowczo odpowiada Ardanowskiemu. Prezes sieci dementuje zarzuty członka rząduCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Szykuje się kolejna ulga podatkowa. Zaoszczędzisz dzięki niej mnóstwo pieniędzy
2. Twój organizm wysyła sygnał S.O.S. Co o zdrowiu mówi wygląd paznokci?

W tej chwili Globalne Stowarzyszenie na rzecz Szczepionek (GAVI) i WHO współpracują przy planie COVAX, polegającym na globalnej i sprawiedliwej dystrybucji szczepionek na koronawirusa.

Ursula von der Leyen, przewodnicząca Komisji Europejskiej w sierpniu obiecała przekazać na rzecz badań 474 mln dolarów.

+ Globalny cel: zjednoczeni z myślą o przyszłości” zobaczyliśmy, że cały świat zjednoczył swoje siły. Do tej pory zadeklarowano 16 mld euro, a najbardziej utalentowani naukowcy i organizacje łączą swoje wysiłki, aby opracować szczepionki, testy i metody leczenia, które będą naszym powszechnym, wspólnym dobrem. Komisja ogłasza dzisiaj, że wniesie wkład w wysokości 400 mln euro na rzecz COVAX, aby umożliwić współpracę w zakupie przyszłych szczepionek z korzyścią dla krajów o niskich i średnich dochodach. Jestem przekonana, że przybliży nas to do osiągnięcia naszego celu: pokonania wirusa wspólnymi siłami.

Już jutro mija ważny termin złożenia dokumentów dla tysięcy Polaków. Inni mają czas do październikaJuż jutro mija ważny termin złożenia dokumentów dla tysięcy Polaków. Inni mają czas do październikaCzytaj dalej

- Globalny cel: zjednoczeni z myślą o przyszłości” zobaczyliśmy, że cały świat zjednoczył swoje siły. Do tej pory zadeklarowano 16 mld euro, a najbardziej utalentowani naukowcy i organizacje łączą swoje wysiłki, aby opracować szczepionki, testy i metody leczenia, które będą naszym powszechnym, wspólnym dobrem. Komisja ogłasza dzisiaj, że wniesie wkład w wysokości 400 mln euro na rzecz COVAX, aby umożliwić współpracę w zakupie przyszłych szczepionek z korzyścią dla krajów o niskich i średnich dochodach. Jestem przekonana, że przybliży nas to do osiągnięcia naszego celu: pokonania wirusa wspólnymi siłami - poinformowała przewodnicząca.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Andrzej Gołota przegrał z nim w 52 sekundy. Teraz jego rywal zdradza, jak tego dokonał
  2. Został zwolniony z Pytania na śniadanie z dnia na dzień. Teraz odpowiada na pytania o kłótnie za kulisami
  3. Kwota wolna od podatku będzie wyższa? Minister finansów nie pozostawia wątpliwości
  4. Szefowa ZUS z tragiczną informacją. Uścińska ostrzega, choć dla wielu już za późno na ostrzeżenie
  5. Podczas pandemii było małe załamanie. Ale już niedługo ceny prądu dadzą nam w kość
  6. Patrycja nie żyje, jej partner zrobił jej niesłychaną krzywdę. Na jaw właśnie wyszły porażające fakty
100-latek jechał niezwykle szybko zdezelowanym polonezem. Dziadek z impetem wbił się w inny pojazd100-latek jechał niezwykle szybko zdezelowanym polonezem. Dziadek z impetem wbił się w inny pojazdCzytaj dalej

Koniecznie obejrzyj:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News