BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Okradł pracodawcę na ponad 8 tys. zł. Twierdził, że „odebrał pieniądze i zrekompensował sobie straty”
Olgierd Maletka
Olgierd Maletka 30.03.2023 08:31

Okradł pracodawcę na ponad 8 tys. zł. Twierdził, że „odebrał pieniądze i zrekompensował sobie straty”

Pieniądze
BiznesInfo

Funkcjonariusze policji z Płońska zatrzymali mężczyznę, który okradł swojego pracodawcę. 48-latek za zatankowane paliwo zapłacił firmową kartą. 

Okradł swojego pracodawcę

We wtorek, 28 marca, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Płońsku, kom. Kinga Drężek-Zmysłowska, przekazała, że w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa przez jednego z pracowników, zgłosił się tam przedstawiciel firmy, zajmującej się transportem publicznym

“Mieszkaniec gminy Dzierzążnia, zatrudniony jako kierowca, używając karty umożliwiającej bezgotówkowy zakup paliwa, towarów i usług, zapłacił za paliwo, którego ilość kilkakrotnie przewyższała pojemność zbiornika paliwa powierzonego autobusu” - informuje kom. Kinga Drężek-Zmysłowska z KPP w Płońsku. 

Chodzi o ogromne ilości paliwa

Chcąc ustalić przebieg zdarzeń, funkcjonariusze zebrali niezbędne materiały i zabezpieczyli zapisy z kamer monitoringu umieszczonych na stacji paliw, z której usług korzystał 48-latek. Policjanci ustalili, że w nocy z 10 na 11 marca mężczyzna zatankował do zbiornika typu mauser ponad 1,1 tys. litrów oleju napędowego. Łączna wartość zatankowanego paliwa opiewa na niemal 8,1 tys. zł.

Mężczyźnie grozi surowa kara

„Mężczyzna wyjaśniał policjantom, że w ten sposób odebrał pieniądze, jakie w jego mniemaniu byli mu winni pracodawcy i zrekompensował sobie straty, jakie poniósł w związku z naprawą autobusu, którym przewoził pasażerów” - wyjaśniła rzeczniczka płońskiej policji.

 Mieszkaniec gminy Dzierzążnia usłyszał zarzut kradzieży, działając na szkodę firmy, w której był zatrudniony. Teraz grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności.