Rząd zniesie ograniczenia
biznesinfo.pl
Autor Stanisław Węgrowski - 10 Kwietnia 2020

Rząd zapowiada ściągnięcie części ograniczeń po świętach. Wiele osób będzie zadowolonych

Ograniczenia związane z epidemią mogą być częściowo zdejmowane po świętach. - Będziemy szli w tym kierunku, jeśli będzie to możliwe ze względów bezpieczeństwa - mówił w piątek w TVN24 szef KPRM Michał Dworczyk.

Ograniczenia przedłużone

Niektóre ograniczenia dotyczące możliwości przemieszczania się czy funkcjonowania małych zakładów usługowych czy restauracji są ważne do 19 kwietnia. Część z nich będzie obowiązywać do 26 kwietnia, a niektóre do 3 maja. “Puls Biznesu” zwraca uwagę, że są też ograniczenia, które będą obowiązywać do odwołania.

Lepiej zatankować jeszcze teraz. Sytuacja na rynku paliw zaczyna się zmieniaćLepiej zatankować jeszcze teraz. Sytuacja na rynku paliw zaczyna się zmieniaćCzytaj dalej

Ograniczenia stopniowo zdejmowane po świętach

Szef kancelarii premiera został zapytany, kiedy poszczególne ograniczenia będą zdejmowane, odpowiedział, że rząd będzie dostosowywał swoje decyzje do aktualnej sytuacji.

- Oczywiście chcielibyśmy, żeby część ograniczeń po świętach była zdejmowana. Wiąże się to oczywiście z powrotem funkcjonowania gospodarki - wiele krajów planuje takie działania, w tym nasi sąsiedzi. My jeżeli to będzie możliwe ze względów bezpieczeństwa, epidemiologicznych, oczywiście również w tym kierunku chcielibyśmy zmierzać - mówił szef KPRM, cytowany przez “PB”.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Watykan zajął nowe stanowisko w sprawie Świąt Wielkanocnych. Wierni mogą być zadziwieni
2. Andrzej Duda przekazał przykrą wiadomość. Nie żyje członek Narodowej Rady Rozwoju

Dworczyk zaznaczył, że wcześniej wprowadzone ograniczenia pomogły uniknąć gwałtownego przyrostu zakażeń koronawirusem, tak jak to miało miejsce w Hiszpanii, Francji czy we Włoszech.

Czeka nas “nowa rzeczywistość”

W ocenie szefa KPRM po pandemii koronawirusa będziemy musieli się zmierzyć z “nową rzeczywistością” i przekazał, że kolejne decyzje rządu będą podejmowane po świętach Wielkanocy. Dworczyk poprosił też Polaków o pozostanie w domach w okresie świątecznym.

- Bardzo wyraźnie chcemy podkreślać i prosić Polaków, żeby zachowali tak jak do tej pory samodyscyplinę, żeby w sposób taki sam, jak do tej pory - odpowiedzialny, postępowali w czasie świąt, żeby maksymalnie ograniczyć wyjazdy, spotkania, żeby te święta były przede wszystkim przeżywane duchowo - powiedział szef kancelarii premiera.

- Duże spotkania, długie przebywanie razem mogą prowadzić do zwiększenia zachorowań - tego chcemy uniknąć i dlatego państwa bardzo prosimy o pozostawanie w domach w czasie świąt - apelował Michał Dworczyk.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Do której będą otwarte sklepy w Wielką Sobotę? Godziny otwarcia marketów
  2. RP: Polacy wymyślili lek na koronawirusa
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Bardzo ważne słowa szefa WHO. Chodzi o znoszenie ograniczeń i restrykcji

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News