BiznesINFO.pl
biznes-info-640x433

Biznesinfo.pl

Rząd zapowiada ściągnięcie części ograniczeń po świętach. Wiele osób będzie zadowolonych

10 Kwietnia 2020

Autor tekstu:

Stanisław Węgrowski

Udostępnij:

Ograniczenia związane z epidemią mogą być częściowo zdejmowane po świętach. - Będziemy szli w tym kierunku, jeśli będzie to możliwe ze względów bezpieczeństwa - mówił w piątek w TVN24 szef KPRM Michał Dworczyk.

Ograniczenia przedłużone

Niektóre ograniczenia dotyczące możliwości przemieszczania się czy funkcjonowania małych zakładów usługowych czy restauracji  są ważne do 19 kwietnia. Część z nich będzie obowiązywać do 26 kwietnia, a niektóre do 3 maja. “Puls Biznesu” zwraca uwagę, że są też ograniczenia, które będą obowiązywać do odwołania.

Ograniczenia stopniowo zdejmowane po świętach

Szef kancelarii premiera został zapytany, kiedy poszczególne ograniczenia będą zdejmowane, odpowiedział, że rząd będzie dostosowywał swoje decyzje do aktualnej sytuacji.

- Oczywiście chcielibyśmy, żeby część ograniczeń po świętach była zdejmowana. Wiąże się to oczywiście z powrotem funkcjonowania gospodarki - wiele krajów planuje takie działania, w tym nasi sąsiedzi. My jeżeli to będzie możliwe ze względów bezpieczeństwa, epidemiologicznych, oczywiście również w tym kierunku chcielibyśmy zmierzać - mówił szef KPRM, cytowany przez “PB”.

Dworczyk zaznaczył, że wcześniej wprowadzone ograniczenia pomogły uniknąć gwałtownego przyrostu zakażeń koronawirusem, tak jak to miało miejsce w Hiszpanii, Francji czy we Włoszech.

Czeka nas “nowa rzeczywistość”

W ocenie szefa KPRM po pandemii koronawirusa będziemy musieli się zmierzyć z “nową rzeczywistością” i przekazał, że kolejne decyzje rządu będą podejmowane po świętach Wielkanocy. Dworczyk poprosił też Polaków o pozostanie w domach w okresie świątecznym.

- Bardzo wyraźnie chcemy podkreślać i prosić Polaków, żeby zachowali tak jak do tej pory samodyscyplinę, żeby w sposób taki sam, jak do tej pory - odpowiedzialny, postępowali w czasie świąt, żeby maksymalnie ograniczyć wyjazdy, spotkania, żeby te święta były przede wszystkim przeżywane duchowo - powiedział szef kancelarii premiera.

- Duże spotkania, długie przebywanie razem mogą prowadzić do zwiększenia zachorowań - tego chcemy uniknąć i dlatego państwa bardzo prosimy o pozostawanie w domach w czasie świąt - apelował Michał Dworczyk.

Podobne artykuły

CERT Orange wydał ważne ostrzeżenie

Polska i świat

CERT Orange wydał ostrzeżenie. Chodzi o "wangiri", pod żadnym pozorem nie oddzwaniaj na takie numery

Czytaj więcej >
Niemcy robią z Polski śmietnik

Polska i świat

Wywóz toksycznych odpadów do Polski. Prosto z Niemiec

Czytaj więcej >
Biznes Info

Polska i świat

Kia będzie wzywać kierowców. Ponad 22 tys. aut koreańskiego producenta grozi pożarem

Czytaj więcej >
Emeryci oddają pieniądze za renty dożywotnie

Polska i świat

Coraz więcej emerytów decyduje się oddać nieruchomości za renty dożywotnie

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Polska i świat

Polacy nadal chcą przenosić firmy do Czech

Czytaj więcej >
Biznes Info

Polska i świat

Coraz więcej kontroli gospodarki odpadami. Skarg jest coraz więcej

Czytaj więcej >