odszkodowanie
PublicDomainPictures/Steve Buissinne
Autor Paulina Musianek - 30 Października 2019

Emeryt z rachunkiem za wyciek wody. Firma żąda od niego setek tysięcy złotych

Odszkodowanie, którym firma UPC obciążyła emeryta z Mińska Mazowieckiego przyprawia o zawrót głowy. Rachunek opiewa na setki tysięcy złotych.

Odszkodowanie za zalanie serwerowni

Odszkodowanie w wysokości 400 tysięcy złotych musi zapłacić emeryt z Mińska Mazowieckiego. Firma UPC obciążyła go takim rachunkiem, ponieważ w wyniku wycieku wody z jego mieszkania zostały zalane serwery firmy, które były trzymane w lokalu znajdującym się poniżej mieszkania pana Daniela. Sprawę przedstawiono w programie "Interwencja" telewizji Polsat. Pan Daniel od roku wynajmuje kawalerkę w bloku mieszkalnym w Mińsku Mazowieckim. W sierpniu doszło do awarii przewodu ukrytego pod wanną.

"Szedłem z pokoju do kuchni i usłyszałem nietypowy szum. Skojarzyłem, że nie robię prania, wszedłem więc do łazienki i rzeczywiście coś szumiało. Po kilku minutach zauważałem wypływ wody spod wanny. Zamknąłem zawory na pionie. Awaria zdarzyła się pod kafelkami, które odbudowują wannę, zawinił przewód" - opisuje sytuację mężczyzna.

Emeryt, gdy tylko zauważył wyciek spod wanny, zakręcił zawory w pionie i wezwał hydraulika. Niespodziewanie w październiku UPC wysłało wezwanie do zapłaty na ponad 400 tysięcy złotych jako odszkodowanie za wyrządzone szkody.

Znamy najtańszy dyskont. Zapłacisz w nim aż 16 złotych mniejZnamy najtańszy dyskont. Zapłacisz w nim aż 16 złotych mniejCzytaj dalej

UPC wycofuje się z żadań

Po materiale "Interwencji" Polsatu firma wysłała kolejne pismo.

„W dniu 19 sierpnia 2019 w Mińsku Mazowieckim na skutek zalania lokalu użytkowego, wynajmowanego przez UPC, uszkodzeniu uległ sprzęt sieciowy, instalowany blisko klientów, niezbędny do świadczenia usług szerokopasmowych. Przeciek nastąpił z sąsiadującego lokalu, położonego na wyższej kondygnacji, a spółka podjęła kroki zmierzające do pełnego wyjaśnienia okoliczności zdarzenia i ustalenia odpowiedzialności. W tym celu zwróciliśmy się również do lokatora mieszkania, z którego nastąpiło zalanie. Po zapoznaniu się z jego stanowiskiem, przekazaliśmy mu informację, że nasze pismo nie ma charakteru wiążącego i zdecydowaliśmy, że nie będziemy podejmować wobec niego dalszych działań. Przykro nam z powodu zaistniałej sytuacji.”

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Spiesz się ze spłacaniem długów. Nowe prawo doprowadzi cię do ruiny
  2. Wiemy skąd wzięły się pieniądze na trzynastą emeryturę. Wielu Polakom się to nie spodoba
  3. Nawet 200 tys. Polaków trafi na bruk. Ty także możesz zostać bez pracy
  4. Kupujący w lumpeksach mogą się niedługo mocno zdziwić. Sklepy pojawią się w nietypowych lokalizacjach
  5. Nie żyje legendarny aktor. Rodzina podała smutne wieści, miał tylko 77 lat
  6. Fatalne informacje dla kierowców. Już niedługo paliwo absurdalnie zdrożeje, nadchodzi ciężki czas dla zmotoryzowanych

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News