Odkrycie na tajskiej plaży
Wikipedia/Mozhar, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=53964907
Autor Maria Glinka - 6 Grudnia 2020

Na plaży zwrócił uwagę na coś, co większość by zignorowała. Teraz zostanie milionerem

Na niezwykłe odkrycie można natrafić w najmniej oczywistych okolicznościach. Przekonał się o tym rybak z Tajlandii, który znalazł na plaży wielką bryłę ambry. Jest to wydzielina z przewodu pokarmowego wieloryba, która może być warta aż 12 mln zł.

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

 • Dlaczego odkrycie z plaży jest tak wartościowe
 • Jaka jest wstępna wycena okazu
 • Jakie działania podjął znalazca

Kolejne wyjątkowe odkrycie w Tajlandii

Po tym jak archeolodzy odnaleźli szkielet wieloryba, na kolejne odkrycie w Tajlandii natrafił rybak Naris Suwannasang. Niczego nieświadomy mężczyzna przechadzał się plażą w Nakhon Si Thammarat. W pewnym momencie jego uwagę zwróciły nietypowe i dość egzotyczne bryły.

Zaintrygowany znaleziskiem postanowił zatelefonować do kuzynów, którzy pomogli mu przetransportować odkrycie do domu. Bezzwłocznie rozpoczęli analizowanie niesamowitego okazu.

Nikt Ci nie przypomni, a opłata 125,40 zł jest absolutnie obowiązkowa. Co gorsza w 2021 roku będzie jeszcze wyższaNikt Ci nie przypomni, a opłata 125,40 zł jest absolutnie obowiązkowa. Co gorsza w 2021 roku będzie jeszcze wyższaCzytaj dalej

Wydzielina wieloryba o wartościowych właściwościach

Portal o2.pl podaje, że frapujące odłamki to prawdopodobnie ambra. Jest to wydzielina z przewodu pokarmowego, będąca prawdopodobnie wynikiem niestrawności lub zaparcia wieloryba.

Ta z pozoru nieciekawa bryła uchodzi za skarb morski. Dzięki wyjątkowej woni jest wykorzystywana jako drogi składnik do produkcji perfum. Ambra wzbogaca takie zapachy jak Chanel No5. Dzięki niej aromat perfum utrzymuje się znacznie dłużej.

60-letni rybak wraz z rodziną rozpoczął podpalanie bryły, która pod wpływem ciepła topniała i wydzielała piżmowy zapach. Odkrycie mężczyzny waży ok. 100 kg i może być niezwykle drogocenne.

Lider zespołu „Boys” rozmawia z nami o trudnym czasie pandemii, zarobkach w branży i fenomenie muzyki disco poloLider zespołu „Boys” rozmawia z nami o trudnym czasie pandemii, zarobkach w branży i fenomenie muzyki disco poloCzytaj dalej

Teksty wybrane specjalnie dla Ciebie:

 1. Tylko u nas: Lider "Boys" o branży disco polo i kryzysie
 2. TVN niechcący zdradził, kto wygra show? Nagranie zastanawia
 3. Stary dokument, który załatwi Ci dużo. Premie potwierdzone

Odkrycie warte miliony pod ścisłym nadzorem

Do rybaka zgłosił się już biznesmen zainteresowany zakupem niesamowitego odkrycia. Mężczyzna zaoferował znalazcy 23 740 funtów za każdy kilogram, pod warunkiem że ambra będzie odpowiednio wysokiej jakości. Oznaczałoby to, że rybak zyska na skarbie aż 2,4 mln funtów, czyli 12 mln zł.

- Biznesmen powiedział, że przyjedzie sprawdzić jakość ambry. Cena, którą zaproponował po prostu mnie zszokowała – przyznał rybak. Mężczyzna oczekuje także na wizytę ekspertów, którzy przedstawią profesjonalną ekspertyzę na temat znaleziska. - Chcę wiedzieć więcej o tej ambrze – zadeklarował.

Monstrualne pieniądze od NBP dla Ojca Rydzyka. Po poznaniu kwoty zostaje tylko się przeżegnaćMonstrualne pieniądze od NBP dla Ojca Rydzyka. Po poznaniu kwoty zostaje tylko się przeżegnaćCzytaj dalej

Rybak zamierza zgłosić odkrycie lokalnym władzom, aby uniknąć ewentualnej kradzieży. - Planuję też udać się na policję i poprosić o zarejestrowanie mojego odkrycia, ponieważ obawiam się, że bryły mogą zostać skradzione - wyznał znalazca.

Rybak może mówić o prawdziwym szczęściu. Portal gazeta.pl donosi, że mężczyzna zarabiał do tej pory równowartość 2,4 tys. zł miesięcznie czyli mniej więcej tyle, ile wynosi płaca minimalna w naszym kraju.

Warto przypomnieć, że to nie pierwsze tak spektakularne odkrycie w ostatnim czasie. Niedawno informowaliśmy o metalowym monolicie znalezionym na pustkowiu w Utah.

Biedronka podjęła fenomenalną decyzję przed świętami. Nawet 60 tys. osób otrzyma rabaty 1000 złBiedronka podjęła fenomenalną decyzję przed świętami. Nawet 60 tys. osób otrzyma rabaty 1000 złCzytaj dalej

Zobacz także w naszych serwisach:

 1. Nowa groźna odmiana grypy na Mazowszu. Próbki trafiły do laboratorium
 2. Jak zadbać o serce przy pomocy diety? Najważniejsze rady, które mogą przynieść wspaniałe efekty
 3. Na ogrzewaniu można oszczędzić. Pamiętaj o kilku kwestiach
 4. Nie musisz mieć przy sobie prawa jazdy. Jest też nowa kara
 5. Polacy oszaleli na ich punkcie. Zakup, który podbiła pandemia
 6. Nie żyje uwielbiana dziennikarka. Do końca walczyła z ciężką chorobą
 7. Nie żyje słynny piłkarz. Strzelił gola w finale mistrzostw Europy
Na ogrzewaniu można sporo oszczędzić. Pod warunkiem, że nie popełnia się kilku prostych błędówNa ogrzewaniu można sporo oszczędzić. Pod warunkiem, że nie popełnia się kilku prostych błędówCzytaj dalej

KONIECZNIE OBEJRZYJ:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News