biznes finanse video praca handel Eko Energetyka polska i świat O nas
Obserwuj nas na:
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Obowiązek szczepień nie tylko dla pracowników medycznych. Trwają rozmowy na ten temat
Joanna Leja
Joanna Leja 29.12.2021 01:00

Obowiązek szczepień nie tylko dla pracowników medycznych. Trwają rozmowy na ten temat

Obowiązek szczepień nie tylko dla pracowników medycznych. Trwają rozmowy na ten temat
Pexels

Obowiązkowe szczepienia pracowników medycznych są już przesądzone. Niektórzy twierdzą, że więcej grup powinno zostać objętych tym obowiązkiem. Rozmawiamy o obowiązku szczepień przeciw COVID-19 także innych grup, poza medykami m.in. służb mundurowych i nauczycieli – powiedział w środę wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

– Przesądzona została już sprawa obowiązkowego szczepienia medyków – przypomniał Waldemar Kraska, wiceszef resortu zdrowia. Dodał, że trwają rozmowy o obowiązku szczepień przeciw COVID-19 także innych grup, poza medykami m.in. służb mundurowych i nauczycieli.

Wiceszef MZ był pytany w Polsat News o prognozy dotyczące piątej fali.

– Spotykamy się z ekspertami, którzy zajmują się prognozowaniem tej piątej fali. Powiem szczerze, przy żadnej fali nie było aż tak dużych rozbieżności, jeśli chodzi o te prognozy – powiedział wiceminister. Piąta fala niezależnie od scenariuszy dotyczących dobowych nowych zakażeń i zgonów – spodziewana jest albo w drugiej połowie stycznia, albo na koniec stycznia – dodał Kraska. Wiceminister zaapelował również o to, aby szczepić się dawką przypominającą.

– Dawka trzecia zdecydowanie chroni nas przed nowym wariantem. To informacja, której powinniśmy się trzymać - osoby, które są zaszczepione dwoma dawkami, powinny jak najszybciej przyjąć dawkę przypominającą, by uchronić się przed skutkami piątej fali – podkreślił.

Kolejne grupy i obowiązek szczepień

Dwie kolejne grupy, które powinny być brane pod uwagę, to - jak mówił - nauczyciele i służby mundurowe.

– Ale pomyślałbym jeszcze także o administracji, bo tam też kontakt z petentem, klientem, jest duży – dodał. Decyzja jeszcze nie zapadła, ale wiceminister podkreślił, że rozmowy trwają.

Bądź na bieżąco - najważniejsze wiadomości z kraju i zagranicy
Google News Obserwuj w Google News
Joanna Leja
O autorze
Joanna Leja
Redaktor BiznesINFO
Redaktorka Biznesinfo. Wcześniej związana z takimi redakcjami jak bankier.pl, money.pl i wroclaw.pl. Poza śledzeniem najważniejszych wydarzeń, fotografuje z ziemi i z przestrzeni powietrznej. Absolwentka komunikacji korporacyjnej i public relations na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu oraz Dziennikarstwa i public relations na Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi.
Zobacz wszystkie artykuły autora >
Wybór Redakcji
Jagody słoik
Tak oszukują na jagodach. Przed zakupem koniecznie sprawdź jeden szczegół
None
Rząd zapowiada tańsze paliwo, dobre wieści dla kierowców. Padła data
Pieniądze
Nawet 1978,49 zł co miesiąc za urodzenie dziecka. Tym kobietom należy się dodatek z ZUS
Lekarz, lekarze, kolejka do lekarzy, NFZ
Wielkie zmiany w umawianiu się do lekarzy specjalistów. Nowości weszły w życie już 1 sierpnia
sanatorium, NFZ, Ministerstwo Zdrowia
NFZ ma dość. Kuracjuszy w sanatoriach mogą czekać surowe konsekwencje
telefon z PRL
Arcytrudny quiz o PRL. To nie tylko długie kolejki i kartki na mięso. Sprawdź się
Wybór Redakcji
BiznesINFO.pl
Obserwuj nas na: