Rząd znosi niektóre obostrzenia
Flickr
Autor Radosław Święcki - 16 Kwietnia 2020

Premier ogłosił kiedy będziemy mogli wejść do parków i lasów. Polacy będą zaskoczeni

Premier Mateusz Morawiecki przedstawił podczas konferencji prasowej plan łagodzenia obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa. Od poniedziałku będą otwarte parki i lasy. Złagodzone zostaną również przepisy dotyczące liczby osób w placówkach handlowych.

Rząd znosi niektóre obostrzenia

Premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej z ministrem zdrowia Łukaszem Szumowskim przedstawił plany dotyczące stopniowego znoszenia obostrzeń wywołanych pandemią koronawirusa.

- Od 20 kwietnia przystępujemy do nowego etapu, stopniowego zdejmowania pewnych obostrzeń – podkreślił premier.

Na ulice pustych miast wychodzą wygłodniałe szczury. W poszukiwaniu jedzenia mogą wchodzić do domówNa ulice pustych miast wychodzą wygłodniałe szczury. W poszukiwaniu jedzenia mogą wchodzić do domówCzytaj dalej

Od poniedziałku nastąpi otwarcie parków i lasów (z wyłączeniem placów zabaw), złagodzone zostaną również przepisy dotyczące liczby osób w placówkach handlowych. W sklepach o powierzchni do 100 m2, będą mogły przebywać jednocześnie cztery osoby na jedną kasę. W sklepach powyżej 100 m2 - jedna osoba na 15 m2 powierzchni.

- Jednocześnie pracownicy sklepów będą poddawani kontroli zdrowia, w szczególności mierzeniu temperatury – zapowiedział szef rządu.

Zasada - 1 osoba na 15 metrów2 obowiązywać będzie również w kościołach.

Uniwersytet Waszyngtoński podał konkretną datę szczytu zachorowań w Polsce. To już niedługoUniwersytet Waszyngtoński podał konkretną datę szczytu zachorowań w Polsce. To już niedługoCzytaj dalej

- Chcemy przedstawiać w pewnych interwałach czasowych kolejne etapy w których będziemy zmniejszać obostrzenia – zapowiedział premier. W związku z tym w kolejnych etapach ma nastąpić otwarcie rzemiosła, handlu, a następnie usług.

Morawiecki podkreślił jednak, że część obostrzeń (np. dotyczących imprez masowych) obowiązywać będzie jeszcze przez długi czas.

- Dzisiaj walcząc z koronawirusem musimy krok po kroku odzyskiwać teren - zaznacza. Na ten moment mamy lepsza sytuację niż w Europie Zachodniej – powiedział premier.

- Walka z koronawirusem dziś się nie kończy, ale przechodzimy do kontrofensywy – konkludował szef rządu.

Z danych przekazanych przez Ministerstwo Zdrowia wynika, że zakażonych koronawirusem w Polsce jest 7918 osób (stan na 16 kwietnia). Z powodu wirusa zmarło do tej pory 314 osób.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ustawił podjazd dla niepełnosprawnych przed klatką. W zemście znalazł przykrą niespodziankę na wycieraczce
  2. Pandemia wirusa ma wiele skutków ubocznych. Jednym z nich są koszmary senne nawiedzające coraz więcej osób
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Uderzyła w Polsce "burza piaskowa". Porażające nagranie, eksperci mają złe wieści
Biedronka zachęca do nocnych zakupów. Sieć kusi promocjami po 22:00Biedronka zachęca do nocnych zakupów. Sieć kusi promocjami po 22:00Czytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News