Obostrzenia złagodzone. Które państwo podjęło taką decyzję?
https://pixabay.com/winterseitler
Autor Kamila Jeziorska - 12 Września 2020

Kiedy inne kraje zaostrzają, jedno państwo UE łagodzi obostrzenia. Znów możemy tam podróżować

Obostrzenia powoli zostają luzowane, ale tylko w jednym kraju. Jedno z państw Unii Europejskiej postanowiło wyjść naprzeciw reszcie i złagodzić obostrzenia. Dokąd polecimy bez ograniczeń?

Obostrzenia złagodzone w jednym kraju

Obostrzenia przyprawiają wielu podróżnych o wielki zawrót głowy. Wielki zamęt związany z formalnościami czy kwarantanną stawały się często przeszkodą do wyjazdu zarobkowego, a nawet wymarzonego urlopu. Od momentu wybuchu pandemii i wprowadzania wielkiego lockdownu mija prawie pół roku, a nadal wiele krajów nie rezygnuje z obostrzeń, a część z nich nawet je zaostrza. Jest jednak jeden kraj, który zamiast zaostrzać kryteria bezpieczeństwa to je łagodzi. Co to za państwo?

Obostrzenia zostały złagodzone w Finlandii. Budzi to wielkie zdziwienie, ponieważ ten kraj jako jeden z pierwszych wprowadził obostrzenia, które kategoryzowano jako jedne z najbardziej restrykcyjnych. Od przyszłej soboty Finlandia zniesie obostrzenia dla podróżnych m.in.: ze Szwecji, z Polski, Niemiec i Norwegii. Te kraje zostały uznane przez rząd Sanny Marin za stosunkowo bezpieczne. Jednakże co z krajami, w których sytuacja nadal nie wygląda najlepiej?

Kaucja za opakowania po napojach sposobem na ekologię i oszczędność. Nowy system nie wymagałby paragonówKaucja za opakowania po napojach sposobem na ekologię i oszczędność. Nowy system nie wymagałby paragonówCzytaj dalej

DZISIAJ W GRZEJE:
1. Wchodzi kolejna opłata. Rachunki w górę o 130 zł
2. Afera mięsna w Biedronce. Para natychmiast zgłosiła sprawę, gdy odkryła, co znajduje się w opakowaniu

Obostrzenia Finlandii na tle innych

Obostrzenia w Finlandii dla krajów, w których sytuacja epidemiologiczna nie wygląda dobrze także zostaną złagodzone. W momencie, w którym osoby z tych krajów będą chciały wjechać na terytorium Finlandii, będą musiały pokazać zaświadczenie o negatywnym wyniku testu na koronawirusa. "Restrykcje w ruchu transgranicznym (m.in. kwarantanna) będą zniesione dla osób z tych krajów, w których liczba przypadków koronawirusa zarejestrowana w okresie poprzednich 14 dni utrzymuje się na poziomie nieprzekraczającym 25 na 100 tys. mieszkańców", informuje Business Insider. Co to oznacza w praktyce?

Obostrzenia w Finlandii traktowane są jako ukłon w stronę szwedzkich sąsiadów. - Staramy się ponownie otworzyć na turystów i "uratować" nadchodzący sezon zimowy w Laponii, skomentował minister spraw gospodarczych Mika Lintila. Finlandia zapowiada, że będzie dokonywać kategoryzacji krajów raz w tygodniu.

Kukiz nie mówi Kukiz nie mówi "NIE" koalicji z PiS. Decyzję tłumaczy jednym zdaniemCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Robert Kubica wraca do Formuły 1. Przekazał informację, na którą czekali wszyscy
  2. Został zwolniony z Pytania na śniadanie z dnia na dzień. Teraz odpowiada na pytania o kłótnie za kulisami
  3. Problematyczny dochód seniora i 13. emerytura. Wielu seniorów chcąc otrzymać pomoc musi przedstawić oświadczenie
  4. ING o słonym rachunku dla Polaków. Jedynym sposobem na uniknięcie jest szybki zwrot
  5. 30 września wejdzie w życie nowe prawo. Na zakupach możesz się nieźle zdziwić
  6. Najbardziej pożądany adres w stolicy. Kuba Błaszczykowski kupił trzy apartamenty przy Złotej 44

Koniecznie obejrzyj:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News