Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Nowe linie lotnicze uruchamiają połączenia z Polski. Pegasus będzie kusił niskimi cenami
Olgierd Maletka
Olgierd Maletka 23.04.2023 08:12

Nowe linie lotnicze uruchamiają połączenia z Polski. Pegasus będzie kusił niskimi cenami

Pasażerowie na lotnisku w Warszawie
Jan BIELECKI/East News

Do Polski wchodzą nowe tanie linie lotnicze. Turecki przewoźnik Pegasus Airlines będzie realizować loty do ulubionego kraju Polaków, czytamy na stronie tvn24.pl. 

Pegasus w Polsce

Tureckie linie lotnicze Pegasus były już obecne w Warszawie, ale jako loty czarterowe. Serwis informuje, powołując się na dane Urzędu Lotnictwa Cywilnego, że w ubiegłym roku turecki przewoźnik obsłużył w ruchu czarterowym ponad 132 tys. pasażerów.

Jakie będą ceny paliwa w długi weekend majowy

Połączenie z Turcją

Turcja jest najpopularniejszą wakacyjną destynacją wybieraną przez Polaków. Serwis wprost.pl podaje, że zgodnie z danymi przedstawionymi przez tureckie ministerstwo turystyki, od stycznia do listopada 2022 r. Turcję odwiedziło 1 121 484 Polaków.

Serwis tvn24.pl informuje, powołując się na odpowiedź Biura prasowego Lotniska Chopina w Warszawie, że linia Pegasus "zgłosiła zapotrzebowanie na loty". "Rejsy będą realizowane od początku czerwca prawie do końca października”. 

Klienci znanego banku muszą sięgnąć do portfeli. Będą zmiany w cenniku.

Warszawa - Ankara

Rejsy między Warszawą a Ankarą będą się odbywać trzy razy w tygodniu, we wtorki, czwartki i niedziele. Połączenia będą obsługiwały samoloty z rodziny Airbus 320 i Boeing 737.

Serwis eska.pl podaje, że w chwili obecnej na stronie przewoźnika nie informacji o cenie biletów, jednakże można je już kupować przez aplikację mobilną. Ceny za lot w jedną stronę zaczynają się od około 325 zł

Tagi: Turcja