Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Turcja

Turcja

Turcja
28.07.2023 11:34 Znalazła sposób na wakacje za darmo. Oszustwo z opaskami w Turcji

Każdy z nas inaczej spędza wakacje. Niektórzy lubią organizować cały wyjazd na własną rękę i spędzać go aktywnie, inni natomiast zdają się na biura podróży i zorganizowany wyjazd. Onet podaje, że pewna Brytyjka wraz z rodziną znalazła sposób, żeby jej cała rodzina mogła korzystać z all inclusive na wakacjach zupełnie za darmo.

None
11.07.2023 20:26 Jest zgoda Turcji. Szwecja wkrótce dołączy do NATO

Jeszcze wczoraj nie było wiadomo jak ostatecznie zakończy się saga o przyjęciu Szwecji do NATO. Turcja do ostatniej chwili trzymała pozostałych członków sojuszu w niepewności. Dzisiaj już wiemy, że Erdogan najwidoczniej porozumiał się z władzami Szwecji, i tym samym ostatnia blokada dla członkowska Szwecji w NATO przestała istnieć.

Erdogan
10.07.2023 18:12 Erdogan: Turcja w UE, a w zamian zgodzimy się na Szwecję w NATO

Wojna między Rosja, a Ukrainą mocno wystraszyła Szwecję i była wystarczająco mocnym bodźcem, aby nasz sąsiad z północy w końcu zdecydował się na dołączenie do sojuszu NATO. Temat ten będzie omawiany podczas jutrzejszego spotkania, które odbędzie się w Wilnie.

Lotnisko Chopina
06.06.2023 08:49 Nowa linia lotnicza. Z Warszawy i Krakowa polecimy do Turcji

Ruszyło nowe połączenie lotnicze z Lotniska Chopina. Turecka linia lotnicza Pegasus raz w tygodniu lata ze stolicy Polski do Ankary. Na tym plany się nie kończą - wkrótce mają ruszyć loty z Krakowa.

Pasażerowie na lotnisku w Warszawie
23.04.2023 08:12 Nowe linie lotnicze uruchamiają połączenia z Polski. Pegasus będzie kusił niskimi cenami

Do Polski wchodzą nowe tanie linie lotnicze. Turecki przewoźnik Pegasus Airlines będzie realizować loty do ulubionego kraju Polaków, czytamy na stronie tvn24.pl. 

Putin
15.10.2022 09:42 Rosja planuje nowy hub gazowy. Prezydent Turcji zlecił podjęcie prac

Prezydent Turcji Recep Tayip Erdogan poinformował, że zlecił ministerstwu energii rozpoczęcie z Rosją wspólnych badań. Odniósł się tym samym do informacji o utworzeniu nowego hubu gazowego.

Władimir Putin zadzwonił do prezydenta Turcji, ujawnił żądania Rosji
07.09.2022 22:58 Prezydent Turcji Erdogan: Zachód prowokuje Rosję

Zdaniem Erdogana polityka UE i USA prowokuje Rosję, co zmusza ją do odcinania dostaw energii do Europy. Erdogan czasami zgadza się z narracją Kremla i chętnie dzieli się swoimi poglądami publicznie.Erdogan stara się zachować neutralność w konflikcie i mieć dobry kontakt zarówno z UE, USA jak i Rosją. Stara się on także odgrywać rolę łącznika pomiędzy stronami konfliktu. Ta właśnie neutralna postawa pozwala mu na częste kontakty z Putinem.