Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Nowa linia lotnicza. Z Warszawy i Krakowa polecimy do Turcji
Paweł Makowiec
Paweł Makowiec 06.06.2023 08:49

Nowa linia lotnicza. Z Warszawy i Krakowa polecimy do Turcji

Lotnisko Chopina
East News

Ruszyło nowe połączenie lotnicze z Lotniska Chopina. Turecka linia lotnicza Pegasus raz w tygodniu lata ze stolicy Polski do Ankary. Na tym plany się nie kończą - wkrótce mają ruszyć loty z Krakowa.

Nowe połączenie z Warszawy

O starcie połączenia między Ankarą a Warszawą poinformował sam Pegasus. Jak podaje portal Interia.pl, obecnie z Lotniska Chopina loty odbywają się co niedzielę.

Taki stan ma potrwać do pierwszych dni lipca. Wtedy bowiem Pegasus uruchomi drugi lot w środy. Sama podróż między stolicami ma potrwać prawie trzy godziny.

Biura podróży zachęcają

Z informacji Interii wynika, że tureckie kierunki są bardzo popularne wśród polskich turystów. Jednak działa to też w drugą stronę - jeden z tureckich portali turystycznych reklamuje nową trasę, zachęcając do odkrycia “tajemniczego kraju” jakim ma być Polska.

Można się zatem spodziewać, że z połączenia nie będą korzystać tylko polscy wczasowicze. Turecki portal, którego opinię przytacza Interia, reklamuje Polskę jako kraj posiadający m.in. imponującą architekturę i dziewiczą przyrodę.

Będą loty z Krakowa

Zwiększenie liczby lotów do Warszawy do dwóch w tygodniu nie oznacza, że Pegasus spocznie na laurach. Według doniesień Interii, od 10 lipca ma ruszyć połączenie Ankara-Kraków.

Linia lotnicza zapewnia w komunikacie cytowanym przez Interię, że nowe połączenia będą miały pozytywny wpływ na relacje handlowe i naukowe pomiędzy dwoma krajami. Loty z Krakowa również mają się odbywać dwa razy w tygodniu.