Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Nowa funkcja w e-Urzędzie Skarbowym. Dowiesz się kiedy zwrócą nadpłatę
Wiktoria Pękalak
Wiktoria Pękalak 18.04.2021 02:00

Nowa funkcja w e-Urzędzie Skarbowym. Dowiesz się kiedy zwrócą nadpłatę

e-Urząd Skarbowy udostępnił nowe narzędzie. Dowiesz się kiedy otrzymasz zwrot podatku
flickr/Tomasz Czerko, (CC BY 2.0)

Informację o dacie zwrotu podatku uzyskamy w e-Urzędzie Skarbowym. Ministerstwo Finansów udostępniło nowe narzędzie, dzięki któremu dowiemy się, kiedy będziemy mogli odebrać zwrot podatku zarówno PIT, jak i VAT.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • W jaki sposób uzyskasz informacje o terminie zwrotu podatku

  • Jakie opcje udostępnia e-Urząd Skarbowy

  • Co daje nowe narzędzie e-Urzędu Skarbowego

Kiedy otrzymasz zwrot podatku

Informacja o tym, kiedy otrzymasz zwrot podatku będzie od teraz dostępna e-Urzędzie Skarbowym. Ministerstwo Finansów udostępniło nowe narzędzie, dzięki któremu podgląd daty zwrotu podatku będzie możliwy.

Szefowa Krajowej Administracji Skarbowej, wiceminister Magdalena Rzeczkowska przekazała, że usługa z pewnością okaże się przydatna dla wszystkich, którzy oczekują zwrotu nadpłaty z zeznania PIT za 2020 r., a także przedsiębiorców, którzy otrzymują zwroty VAT.

Zwrot podatku

Z informacji Ministerstwa Finansów wynika, że nowa usługa umożliwi wgląd do informacji o dokonanych od stycznia 2020 roku zwrotach z podatków PIT i VAT.

Jeśli chodzi o PIT, podatnicy zyskają informacje o statusie zwrotu podatku od każdego rodzaju działalności, która opodatkowana jest podatkiem dochodowym od osób fizycznych, wpłacanym przez podatnika (w tym przedsiębiorcę) na indywidualny rachunek podatkowy.

Dzięki usłudze podatnicy zyskają również dostęp do informacji o sposobie, w jaki zostanie dokonany zwrot, a także naliczonej kwocie opłaty pocztowej.

Dzięki temu nie będzie już potrzeby, by podatnicy kontaktowali się osobiście z urzędem skarbowym, aby otrzymać informacje o zwrocie podatku. To przyczyni się do usprawnienia działania samego urzędu.

Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Masz interesujące zdjęcia lub filmik? Podziel się z nami wysyłając na [email protected]