Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Niższe składki na ubezpieczenie społeczne. W portfelu zostanie kilkaset złotych miesięcznie
Olgierd Maletka
Olgierd Maletka 03.08.2023 08:30

Niższe składki na ubezpieczenie społeczne. W portfelu zostanie kilkaset złotych miesięcznie

Pieniądze w portfelu
Domena publiczna

Od 1 sierpnia 2023 r. przedsiębiorcy prowadzący biznes na niewielką skalę mogą skorzystać z Małego ZUS Plus nie przez 36, ale 48 miesięcy w ciągu łącznie 60 miesięcy.

Korzystane rozwiązanie dla właścicieli firm

Od 1 sierpnia 2023 r. okres korzystania z ulgi został wydłużony o kolejne 12 miesięcy, dzięki czemu właściciele firm będą mogli skorzystać z tego rozwiązania łącznie przez 48 miesięcy

Z danych dostępnych na rządowej stronie wynika, że w grudniu 2022 r. z Małego ZUS Plus skorzystało 235,7 tys. przedsiębiorców. Resort szacuje, że w tym roku będzie to 66,4 tys. przedsiębiorców, a w 2025 r.- 142,3 tys.

Haker ukradł pieniądze z konta? Zapłaci bank

Oszczędność nawet kilkuset złotych miesięcznie

„W ten sposób chcemy pomóc najmniejszemu biznesowi, który też boryka się ze skutkami pandemii i wojny za naszą wschodnią granicą. To dla nich oszczędność nawet kilkuset złotych miesięcznie” - zaznaczył Waldemar Buda.

Ministerstwo Rozwoju i Technologii przypomina, że przedsiębiorcy, którzy w 2023 r. korzystają z ulgi Małego ZUS Plus, od wtorku mają możliwość przedłużenia jej o kolejnych 12 miesięcy. W sumie będą mogli opłacać niższe składki przez 4 lata, a nie jak dotychczas 3 lata - podano.

Miliony Polaków będą więcej zarabiać. Jest projekt rozporządzenia w sprawie płacy minimalnej.

Projekt ustawy

Muratorplus podaje, że do Sejmu trafił projekt ustawy o ograniczaniu biurokracji i barier prawnych. Projekt zakłada całkowitą likwidację limitu czasu przez jaki można korzystać z Małego ZUS Plus. Gdyby projekt został przyjęty, jedynym warunkiem do skorzystania z ulgi byłby przychód do 120 tys. zł rocznie.

Tagi: Mały ZUS