Niemcy planują kolejne zakazy. Tym razem wszystko dotyczy podróży.
pixabay, karlherl
Autor Kamila Jeziorska - 29 Stycznia 2021

Wielu podróżujących do Niemiec będzie mieć problem. Nasi sąsiedzi nie będą teraz tacy gościnni

Niemcy planują wprowadzenie nowych obostrzeń w zakresie podróży. Tamtejsze media informują, że Angela Merkel nie chce popełnić kolejnego błędu, a obywatele innych krajów mogę znaleźć się w potrzasku. Wszystko wyjaśni się w najbliższych dniach.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jakie zmiany planują Niemcy w zakresie turystyki
  • Czy czeka nas zakaz wjazdu do Niemiec
  • Kiedy możemy spodziewać się nowych obostrzeń

Niemcy przezorni i ubezpieczeni

W Europie po raz pierwszy koronawirus zawitał na przełomie lutego i marca zeszłego roku. Prawdopodobnie nikt nie domyślał się, że zagości on u nas na tak długo i nie będzie odpuszczał. Z obostrzeniami na całym świecie borykamy się już prawie rok, a Niemcy planują kolejne zakręcanie kurka.

Jednak tym razem nasi zachodni sąsiedzi nie chcą przykręcać kurka gospodarczego, a turystyczny. Deutsche Welle informuje, że Niemcy planują znaczne ograniczenia w podróży.

Zakaz lotów z krajów wysokiego ryzyka ma dotyczyć tych, w których wykryto groźniejszą mutację koronawirusa. Do tego grona ma należeć m.in. Wielka Brytania, RPA, Portugalia czy Brazylia.

Jednocześnie coraz częściej pojawiają się informacje o tym, że decyzja na ten temat miała zapaść już 29 stycznia w piątek. Media także ("Der Spiegel" czy "Bild") coraz częściej mówią o planowanych obostrzeniach w Niemczech.

Niemcy zakażą wjazdu?

Doniesienia o zakazie wjazdu z krajów wysokiego ryzyka do Niemiec potwierdził tamtejszy minister spraw wewnętrznych i administracji, Horst Seehofer - informuje DW.

Z kolei portal bankier.pl informuje, że obostrzenia dla podróżujących mają obowiązywać od 30 stycznia do 17 lutego. Portal cytuje "Der Spiegel" podkreślający, że kanclerz Niemiec, Angela Merkel, nie chce popełnić tego samego błędu, co wiosną 2020 r.

Aktualnie w Niemczech także obowiązują inne restrykcje związane z podróżami. Obywatele z krajów wysokiego ryzyka mogą podróżować do Niemiec tylko pod warunkiem okazania negatywnego testu na koronawirusa.

"Obywatele niemieccy i osoby posiadające zezwolenie na pobyt w Niemczech będą wyłączone z tego rozporządzenia - nadal mogą wrócić do ojczyzny, podobnie jak dyplomaci, ruch towarowy oraz loty humanitarne i medyczne" - dodaje bankier.pl w kontekście nowych obostrzeń.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News