BiznesINFO.pl

aut. Bicanski, CC0.

Nastolatek oszukał sprzedawcę na 5,49 zł przy zakupie kanapki. Teraz grozi mu do dwóch lat więzienia

29 Marca 2023

Autor tekstu:

Maria Gil-Sobczyk

W jednym ze sklepów w Mielcu (woj. podkarpackie) 17-latek postanowił oszukać sprzedawcę przy zakupie kanapki. Nakleił na nią informację o przecenie w wys. -50 proc. W efekcie zapłacił przy kasie o ponad 5 zł mniej niż powinien. Za ten czyn grozi mu teraz do dwóch lat więzienia.

Kanapkowe oszustwo w Mielcu

Młodsza aspirant Bernadetta Krawczyk z Komendy Powiatowej Policji w Mielcu poinformowała na łamach TVN24, że w jednym ze sklepów w Mielcu doszło do niecodziennej awantury. 17-latek nakleił na kanapkę z bagietką o wartości 10,99 zł naklejkę -50 proc., dzięki czemu przy kasie zapłacił 5,49 zł.

Następnie wyszedł ze sklepu, ale sprzedawca szybko zorientował się, że coś jest nie tak, zatrzymał nastolatka i zażądał uregulowania brakującej kwoty. Ten jednak nie chciał się na to zgodzić i próbował uciec. Wówczas między mężczyznami doszło do szarpaniny.

Niekorzystne rozporządzenie mieniem

Ajent sklepu (osoba prowadząca działalność gospodarczą na zasadzie dzierżawienia od przedsiębiorcy np. placówki handlowej – dop. red.) zadzwonił na policję i poprosił o interwencję w tej sprawie. Przybyli na miejsce funkcjonariusze zabrali nastolatka na komendę, a ten przyznał się do zarzuconego mu czynu w postaci niekorzystnego rozporządzenia mieniem. Areszt nie był tu potrzebny, dlatego po wypisaniu dokumentów 17-latek opuścił komendę.

Nastolatkowi grozi do dwóch lat więzienia

Niekorzystne rozporządzenie mieniem o mniejszej wartości jest według Kodeksu karnego zagrożone karą w wys. do dwóch lat więzienia. Policja przypomina, że dla samego zaistnienia tego przestępstwa wartość przedmiotu nie ma znaczenia.

Tagi:

skleposzustwoprzedsiębiorca

Podobne artykuły

Handel

Handel potrzebuje tysięcy rąk do pracy na wakacje. Niektórzy mogą liczyć na nocleg i wyżywienie
Czytaj więcej >

Finanse

Od przyszłego roku zmiany w obrocie gotówkowym. Będą nowe limity płatności
Czytaj więcej >

Finanse

Dzięki polskiej firmie zapłacisz "na piękne oczy". Do sklepu już nie tylko bez portfela, ale nawet bez smartfona i zegarka
Czytaj więcej >

Handel

Makłowicz rusza z nowym biznesem. Może zarobić na tym krocie
Czytaj więcej >

Handel

Sklepy idą na wojnę z nieuczciwymi klientami. Stoiska i kasy pod obserwacją
Czytaj więcej >

Handel

Allegro z nowościami. Czeka nas wiele ułatwień, ale niestety będą też dodatkowe opłaty
Czytaj więcej >
Maria Gil-Sobczyk

Redaktor Biznesinfo, copywriter i korektor językowy. W poprzednich latach dziennikarz Grupy KRN Media oraz specjalista ds. mediów społecznościowych. Ukończyła studia magisterskie z dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Szczególnie interesują ją tematy społeczne i gospodarcze, pilnie śledzi zmiany dotyczące rynku nieruchomości i finansów. Prywatnie pasjonują ją podróże, górskie wędrówki i cukiernicze rewolucje dokonywane we własnej kuchni.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]