Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Najdroższy dom w Polsce onieśmiela. Kupiłbyś sobie za niego kilka mieszkań w stolicy
Kamila Jeziorska
Kamila Jeziorska 16.01.2021 01:00

Najdroższy dom w Polsce onieśmiela. Kupiłbyś sobie za niego kilka mieszkań w stolicy

PHOTO: ZOFIA I MAREK BAZAK / EAST NEWS Akt notarialny, pieniadze, klucze do wlasnego mieszkania
East News, Zofia i Marek Bazak

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Gdzie znajduje się najdroższy dom w Polsce

  • Ile kosztuje najdroższy dom w Polsce

  • Co wchodzi w skład najdroższego domu w Polsce

Najdroższy dom w Polsce jest pod Warszawą

Przez kilkadziesiąt lat funkcjonował mit, że największe i najdroższe domy w Polsce znajdują się w Konstancinie-Jeziornej pod Warszawą. Nic dziwnego, bowiem ulice małej miejscowości zachwycają okazałymi budynkami i wielkimi ogrodami. Na posesjach właścicieli domów przez ogromny płot można dojrzeć nawet stróżówkę z prywatnym ochroniarzem.

Okazuje się jednak, że najdroższego domu w Polsce wcale nie znajdziemy w Konstancinie-Jeziornej, a w Piasecznie. Przepiękna rezydencja usytuowana jest pod Warszawą i od pierwszego zdjęcia przyciąga wzrok.

Najdroższy dom w Polsce kosztuje 105 mln zł - podawał kilka lat temu portal wawalove.pl. "Cena metra kwadratowego to 35 tys. zł. W sumie ten piękny dom liczy 3 tysiące metrów kwadratowych powierzchni i jest zlokalizowany na 4-hektarowej działce" - informował.

Jednakże o najdroższym domu w Polsce powstały nie tylko artykuły, ale także filmiki na portalu YouTube. Po przeanalizowaniu ich wszystkich można jednoznacznie stwierdzić, że cena domu jest adekwatna do jakości wykonania. Za co zatem zapłaci nabywca najdroższego domu w Polsce?

Najdroższy dom w Polsce wart kilka mieszkań

Najdroższy dom w Polsce wykonany jest z najlepszej jakości materiałów. "W środku domu m.in.: ważący 1,5 tony żyrandol, meble z najdroższej fabryki we Włoszech" - wyliczają twórcy kanału Wszystko o Wszystkim.

Rezydencja imponuje nie tylko wielkością, ceną czy jakością wykończenia. Pomieszczenia, które znajdziemy w jej środku mogą sprawić, że poczujemy się jak na królewskim dworze.

Najdroższy dom w Polsce wyposażony jest w osiem łazienek, a na pierwszym piętrze znajduje się tyle samo sypialni. Każdy z pokoi mierzy od 40 do 90 metrów kwadratowych. Do tego należy doliczyć także stumetrową bibliotekę. Fani ogrodu będą mieli, aż 12 tys. mkw. zieleni, a do tego staw z wysepką.

- Ja wiem, że to dziwnie brzmi, bo powinienem zachwalać uroki tej nieruchomości, ale prawda jest taka, że nieraz mówiłem jej właścicielowi, że podał za wysoką cenę. Rzeczywiście, według specjalistów z branży takie rezydencje w bardziej atrakcyjnych okolicach (np. w Wilanowie czy Konstancinie) osiągają ceny maksymalnie do 15 mln złotych - mówił w 2008 r. Maciej Pełka, agent odpowiedzialny za sprzedaż nieruchomości.

Musimy przyznać, że prowizja od jego sprzedaży byłaby imponująca. Niestety, jednocześnie obawiamy się, że nie znalazłby się bank chętny do udzielenia kredytu hipotecznego na tę nieruchomość. Zaznaczmy także, że na ten moment nie istnieje żaden dom, który przebiłby naszego piaseczyńskiego rekordzistę, a biorąc pod uwagę jego wartość łatwo wywnioskować, że moglibyśmy kupić za niego kilka mieszkań w samej stolicy.

Tagi: Pieniądze