Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Można dostać 2760 złotych. Pierwsze wypłaty są już na kontach, ale wciąż trwa nabór wniosków
Paweł Makowiec
Paweł Makowiec 22.01.2024 12:52

Można dostać 2760 złotych. Pierwsze wypłaty są już na kontach, ale wciąż trwa nabór wniosków

Banknoty w portfelu
Iberion

Wsparcie dla emerytów w tak wysokiej kwocie jest nie lada gratką dla emerytów. Blisko 3000 złotych rocznie jest sumą, którą można otrzymać po uprzednim spełnieniu określonych warunków. Dodatkowo, konieczne jest złożenie wniosku o przyznanie świadczenia.

Wsparcie dla seniorów

Wielu seniorów w Polsce szuka możliwości, aby podwyższyć kwotę swojego świadczenia emerytalnego nie czekając na waloryzację. Pieniądze jednak zdobyć trudno - głównym wyjściem wciąż pozostaje korzystanie z dodatków.

Jak podaje serwis biznes.interia.pl, jedną z atrakcyjniejszych opcji dodatkowych środków dla emerytów jest specjalny dodatek. Zapewnia on 2760 zł rocznie wszystkim osobom, którym zostanie on przyznany. Miesięcznie jest to kwota 230 zł.

Szykują się podwyżki dla tysięcy emerytów. Padły konkretne kwoty

Dodatek dla nielicznych

Jak to jednak w przypadku dodatków zwykle bywa, w pierwszej kolejności należy spełnić warunki postawione przed chętnymi. A są one niezwykle restrykcyjne - ze świadczenia ratowniczego mogą bowiem skorzystać jedynie strażacy ochotnicy oraz ratownicy górscy, którzy zakończyli już działalność zawodową.

Chętni muszą także udowodnić, że czas spędzony na pracy w powyższych zawodach, a także uczestnictwo w akcjach przed 2012 rokiem, uprawnia ich do otrzymania wspomnianego świadczenia. W przypadku kobiet minimum stażu wynosi 20 lat, zaś u mężczyzn jest to 25 lat.

Skomplikowane wnioski

Składając wniosek o przyznanie dodatku dla ratowników u miejskiego bądź powiatowego komendanta Państwowej Straży Pożarnej, warto również pamiętać, iż na dołączonym do niego oświadczeniu muszą znaleźć się trzy podpisy. Wśród nich jedna musiała pracować w administracji samorządowej bądź pełnić funkcje publiczne w okresie, gdy wnioskujący działał we wspomnianych akcjach.

Wypłaty świadczenia ratowniczego obsługuje Zakład Emerytalno-Rentowy MSWiA. Pieniądze wypłacane są do połowy miesiąca - ostatnim, najpóźniejszym dniem, jest 15. dzień danego miesiąca.

źródło: biznes.interia.pl