Ministerstwo zdrowia planuje zakup szybkich testów na koronawirusa
Cadu Rolim via www.imago-images.de/Imago Stock and People/East N
Autor Maria Glinka - 13 Kwietnia 2020

Resort Zdrowia ma pomysł na szybsze diagnozowanie chorych. Prace już trwają

Ministerstwo Zdrowia chce kontynuować hamowanie rozwoju koronawirusa w Polsce. Dlatego też rozważa zakup szybkich testów, które miałyby trafić w pierwszej kolejności do personelu medycznego.

Ministerstwo Zdrowia pomoże medykom

Ministerstwo Zdrowia oznajmiło, że trwają rozmowy w sprawie zakupu szybkich testów na koronawirusa. W związku z tym, że odsetek zakażonych w polskiej służbie zdrowia jest jednym z najwyższych w całej Europie, to na badania najpierw mają zostać skierowani medycy.

Wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński potwierdził te doniesienia mówiąc, że testy będą „z pewnością w pierwszej kolejności skierowane właśnie do personelu medycznego”. Medycy to grupa obywateli, która znajduje się zdaniem Cieszyńskiego na „pierwszej linii frontu”, dlatego działania resortu mają być przede wszystkim nakierowane na pomoc pracownikom służby zdrowia – podaje pb.pl.

Poczta Polska rozpoczęła sprzedaż maseczek ochronnych. Cena jest powalająca, a mimo to już zniknęłyPoczta Polska rozpoczęła sprzedaż maseczek ochronnych. Cena jest powalająca, a mimo to już zniknęłyCzytaj dalej

Testy bez długiego czasu oczekiwania

Atutem szybkich testów jest krótki czas oczekiwania na wynik, co ma niebagatelne znaczenie w razie rozpoznania SARS-CoV-2 u pracownika służby medycznej.

Do publicznej wiadomości nie są podawane dokładne statystyki co do liczby medyków z obecnością koronawirusa, jednak mówi się, że mogą oni stanowić nawet 17 proc. wszystkich zakażonych w Polsce, co w Europie plasuje nas tylko za Portugalią (20 proc.) – podaje tvn24.pl.

Lista wyjść pierwszej potrzeby rozszerzona. Obywatele jednego z krajów nie muszą rezygnować z niektórych działańLista wyjść pierwszej potrzeby rozszerzona. Obywatele jednego z krajów nie muszą rezygnować z niektórych działańCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Watykan zajął nowe stanowisko w sprawie Świąt Wielkanocnych. Wierni mogą być zadziwieni
2. Niewyobrażalna tragedia wstrząsnęła dziś centralną Polską. Nie żyje 1,5 roczne dziecko

Trend spadkowy w Polsce?

W trakcie rozmowy wiceminister Cieszyński stwierdził, że „resort na bieżąco monitoruje dane” dotyczące przyrostu zachorowań.

Jego zdaniem jest jednak jeszcze za wcześnie, aby mówić o jakimkolwiek trendzie – spadkowym czy zwyżkowym. Zgodnie z danymi opublikowanymi wczoraj przez Ministerstwo Zdrowia liczba zakażonych wzrosła do 6674. Zmarły 232 osoby.

Rząd ma poinformować pod koniec tego tygodnia o efektach wprowadzonych obostrzeń i sytuacji epidemicznej w kraju. W okresie poświątecznym mają zapaść również decyzje o ewentualnym wydłużeniu bądź zniesieniu niektórych ograniczeń.

Ze wstępnego, nieoficjalnego planu stopniowego odmrażania gospodarki wynika, że otwarte miałyby zostać sklepy w galeriach handlowych oraz salony fryzjerskie i kosmetyczne.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Do której będą otwarte sklepy w Wielką Sobotę? Godziny otwarcia marketów
  2. RP: Polacy wymyślili lek na koronawirusa
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Tłumy przyszły na Wielkanoc pod kościoły mimo pandemii. Zadziwiające wiadomości z zagranicy, nie posłuchali nawet duchownych
Europejski kraj znosi już część obostrzeń. Podjął odważne krokiEuropejski kraj znosi już część obostrzeń. Podjął odważne krokiCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News