BiznesINFO.pl
Mięso i inne produkty drożeją. Wzrost skupu może przełożyć się na ceny w sklepach.

https://pixabay.com/skeeze

W sklepach ma być znacznie drożej. Szczególnie w tych mięsnych

22 Lipca 2020

Autor tekstu:

Kamila Jeziorska

W czerwcu tego roku wzrosły ceny skupu produktów rolnych. Szczególny wzrost zanotowało mięso wołowe, pszenica i kukurydza. Eksperci ostrzegają, że ciągły wzrost cen skupu może przełożyć się na te w sklepach.

Ceny mięsa wzrosły

Jak podaje portal wiadomoscihandlowe.pl, ceny płodów rolnych w czerwcu 2020 r. wzrosły o 2 proc. w porównaniu z majem br., ale zmalały o 3, proc. w porównaniu z analogicznym okresem w 2019 r.

Ze wszystkich produktów rolnych niższe ceny zanotowano w przypadku pszenicy, jęczmienia, owsa, ziemniaków i mleka krowiego. W przypadku porównania z rokiem poprzednim ceny pszenicy wzrosły. Co więcej, wyższe ceny odnotowano w przypadku kukurydzy i mięsa wołowego.

Nie tylko mięso - rosną ceny innych płodów rolnych

Największy cen odnotowano w przypadku mięsa wołowego, za które należy zapłacić 6,27 zł/kg. Jest to wzrost na poziomie 0,7 proc. w porównaniu z majem br. i 3,5 proc. w zestawieniu całorocznym. Rośnie koszt skupu mięsa wieprzowego, za którego kilogram trzeba zapłacić 5,57 zł i jest to wzrost o 4,8 proc. w zestawieniu z majem, ale jednocześnie spadek o 3,6 proc. w skali roku. Spada cena drobiu, za który należy zapłacić 3,47 zł/kg. Oznacza to wzrost o 4,8 proc., natomiast spadek w skali roku o 11,1 proc. - podaje wiadomoscihandlowe.pl.

Analitycy zgodnie podkreślają, że mimo wzrostu cen to nadal są one niższe niż przed rokiem. Zaznaczają, że ciągły wzrost może jednak przyczynić się na wzrost cen detalicznych w sklepach spożywczych.

Tagi:

zakupyskleppodwyżki cenmięsodyskontceny w polsceCeny

Kamila JeziorskaAutor

Redaktor Biznesinfo. Absolwentka stosunków międzynarodowych na UKSW i studentka ostatniego roku politologii i dziennikarstwa. Uważa, że dziennikarstwo to nie tylko zawód, ale też misja. Uwielbia Stany Zjednoczone, jamniki i serial "House of Cards". Najbardziej lubi pisać na tematy polityczne i społeczne.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Biedronka

Handel

Mandat za wzięcie żywności ze śmietnika Biedronki. Jest wyrok sądu

Czytaj więcej >

Handel

Polska będzie handlować z Katarem nie tylko LNG

Czytaj więcej >
Marek BAZAK/East News

Handel

Nadchodzące święta będą drogie. Prezenty jednak muszą być

Czytaj więcej >

Handel

Niedziele handlowe. W 2023 roku będzie ich jeszcze mniej

Czytaj więcej >

Handel

“Drwal Index”, czyli nowy wskaźnik inflacji dla Polaków

Czytaj więcej >

Handel

PKN Orlen chce produkować napoje energetyczne pod własną marką. Szuka producenta

Czytaj więcej >