Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Handel > W sklepach ma być znacznie drożej. Szczególnie w tych mięsnych
Kamila Jeziorska
Kamila Jeziorska 22.07.2020 02:00

W sklepach ma być znacznie drożej. Szczególnie w tych mięsnych

Mięso i inne produkty drożeją. Wzrost skupu może przełożyć się na ceny w sklepach.
https://pixabay.com/skeeze

Ceny mięsa wzrosły

Jak podaje portal wiadomoscihandlowe.pl, ceny płodów rolnych w czerwcu 2020 r. wzrosły o 2 proc. w porównaniu z majem br., ale zmalały o 3, proc. w porównaniu z analogicznym okresem w 2019 r.

Ze wszystkich produktów rolnych niższe ceny zanotowano w przypadku pszenicy, jęczmienia, owsa, ziemniaków i mleka krowiego. W przypadku porównania z rokiem poprzednim ceny pszenicy wzrosły. Co więcej, wyższe ceny odnotowano w przypadku kukurydzy i mięsa wołowego.

Nie tylko mięso - rosną ceny innych płodów rolnych

Największy cen odnotowano w przypadku mięsa wołowego, za które należy zapłacić 6,27 zł/kg. Jest to wzrost na poziomie 0,7 proc. w porównaniu z majem br. i 3,5 proc. w zestawieniu całorocznym. Rośnie koszt skupu mięsa wieprzowego, za którego kilogram trzeba zapłacić 5,57 zł i jest to wzrost o 4,8 proc. w zestawieniu z majem, ale jednocześnie spadek o 3,6 proc. w skali roku. Spada cena drobiu, za który należy zapłacić 3,47 zł/kg. Oznacza to wzrost o 4,8 proc., natomiast spadek w skali roku o 11,1 proc. - podaje wiadomoscihandlowe.pl.

Analitycy zgodnie podkreślają, że mimo wzrostu cen to nadal są one niższe niż przed rokiem. Zaznaczają, że ciągły wzrost może jednak przyczynić się na wzrost cen detalicznych w sklepach spożywczych.