BiznesINFO.pl
maseczki pilne

biznesinfo.pl

Rząd wprowadza nowe obostrzenia i politykę zero tolerancji. Bez maseczki tylko z zaświadczeniem

6 Października 2020

Autor tekstu:

Przemysław Terlecki

We wtorek podczas konferencji prasowej, w której udział wzięli Adam Niedzielski oraz Komendanta Głównego Policji Jarosława Szymczyka, szef resortu zdrowia opowiedział o nowych obostrzeniach, które wchodzą w życie. Jak oświadczył polityk, "skala zjawi

Maseczki, zero tolerancji, imprezy masowe i ograniczenia w liczbie ich uczestników - to najmocniejsze i najważniejsze elementy, które wybrzmiały podczas konferencji prasowej, w której we wtorek o 12:30 wziął udział minister Adam Niedzielski oraz Komendant Główny Policji, Jarosław Szymczyk.

Jak powiedział na początku Niedzielski, rządzący mają zamiar wprowadzić politykę "zero tolerancji", ponieważ w "trakcie pandemii nie ma miejsca na egoizm". Władze wymagają więc przestrzegania rygoru sanitarnego od wszystkich Polaków. Minister zwrócił uwagę, że dzienny wynik zgonów podany we wtorek rano, a mowa o 58 ofiarach śmiertelnych, jest porażający i wymaga twardych decyzji.

Niedzielski zapowiedział, że wszędzie tam, gdzie wymagane jest noszenie maseczek, przed mandatem w wypadku braku osłony na twarz ochronić może jedynie zaświadczenie od lekarza, które uprawniać będzie do wyjęcia spod obowiązku noszenia. Przypomnijmy, że takie prawo mają między innymi osoby, które cierpią na problemy ze sprawnością układu oddechowego.

Minister podkreślił, że od soboty w strefach żółtych oraz czerwonych obowiązek noszenia maseczek będzie utrzymywał się również na otwartej przestrzeni. Obostrzenie to ma zacząć obowiązywać od soboty. Zaznaczmy jeszcze raz, policjanci nie będą już upominać czy zwracać uwagę - polityka zero tolerancji zakłada, że za brak maseczki mundurowi od razu będą przyznawać mandat.

Niedzielski zapowiedział także obostrzenia w sprawie imprez masowych. W życie wchodzi bowiem zakaz udostępniania lokali na imprezy i dyskoteki. Co więcej, w życie wchodzi przepis mówiący, że poszczególne zgromadzenia powinno dzielić około 100 metrów odległości. Przez cały czas konferencji wtórował mu Jarosław Szymczyk, który zwrócił uwagę, że policjanci nie będą teraz odpuszczać już nikomu, kto naruszy obostrzenia.

 - Wprowadzamy zakaz udostępnienia miejsc do tańczenia w lok. gastronomicznych lub w innych zamkniętych przestrzeniach. Ograniczymy liczbę uczestników zgromadzeń: nie może być większa niż 150 os. - podał na Twitterze resort zdrowia.

- Chcemy ogłosić politykę "zero tolerancji" dla nieprzestrzegania surowych zasad dotyczących obostrzeń i zasad współżycia społecznego - podsumował Niedzielski.

Tagi:

MaseczkiKoronawirusPolska

Przemysław TerleckiAutor

Wydawca Biznesinfo. Dziennikarz z wykształcenia i z zamiłowania. Baczny obserwator polityki, nocnego nieba, a także rozwoju rynku piw kraftowych. Z mediami związany od lat, zwykle zaangażowany w komentowanie świata polityki.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Koniec z wyprzedzaniem na autostradzie. Będzie monitoring.

Polska i Świat

Podwyżki opłat na A4. UOKiK sprawdzi czy nowe ceny nie są wygórowane

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Powrót niesławnego podatku. Pierwsze konsultacje już się odbyły

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Rewolucyjna rakieta NASA przetransportuje ludzi na Marsa w zaledwie kilka tygodni

Czytaj więcej >
wojsko

Polska i Świat

Rekordowe wydatki Polski na obronność. Kwota, którą wydamy w 2023 r. robi wrażenie

Czytaj więcej >
PHOTO: ZOFIA I MAREK BAZAK / EAST NEWS Warszawa N/z kobieta wyrzuca smieci do osiedlowego smietnika

Polska i Świat

Nie segregujesz śmieci, zapłacisz razem z sąsiadami. Spore kary za odpady

Czytaj więcej >
Elon Musk prześcignął Jeffa Bezosa

Polska i Świat

Amazon pod lupą UOKiK. Firmie grozi ogromna kara za nieuczciwe praktyki

Czytaj więcej >