Maseczki w sklepie nosić trzeba wciąż
pixnio.com/Bicanski
Autor Wiktoria Pękalak - 4 Lipca 2020

37-latek wszedł do sklepu bez maseczki, interweniowała ochrona. Teraz grożą mu 3 lata więzienia

Noszenie maseczek jest wciąż tematem wywołującym szeroką dyskusję społeczną. Niektórzy są zdania, że zasłanianie twarzy nijak się ma do zapobieganiu rozprzestrzeniania się koronawirusa. Inni zaś twardo trzymają się ustalonego odgórnie nakazu. Gdyby 37-letni mężczyzna założył maseczkę, na pewno uniknąłby takiego wstydu i surowej kary, która najprawdopodobniej go czeka.

Zamiast maseczki nałożył maskę ksenofoba

Mimo że maseczki nadal trzeba nosić, wielu z nas o tym zapomina. To się zdarza, gdyż nadal trudno jest przyzwyczaić się wszystkim do obecnych realiów. Wchodząc z rozpędu do sklepu możemy się zagapić i nie zasłonić nosa i ust. Wtedy sprzedawca może poprosić nas, żebyśmy maseczkę założyli i zwykle wszyscy przypominają sobie o obowiązku, wyjmują z kieszeni maseczki i zakładają na twarz. Mężczyzna z Krakowa na prośbę personelu odpowiedział w nieco "osobliwy" sposób.

Wypłacasz z bankomatu, szykuj się na niespodziankę. Całą kwotę możesz dostać w jednym banknocieWypłacasz z bankomatu, szykuj się na niespodziankę. Całą kwotę możesz dostać w jednym banknocieCzytaj dalej

Kilka dni temu w krakowskich Mistrzejowicach o maseczce zapomniał 37-letni mężczyzna robiący zakupy w dyskoncie. O obowiązku szybko przypomniał mu ochroniarz sklepu. Mężczyzna zbagatelizował jednak upomnienie, dlatego poproszono go o opuszczenie sklepu.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Zaskakująca decyzja popularnego banku. Klienci mają powody do radości
2. Prezydent boi się o Agatę i Kingę Dudę. Miał zostać poinformowany o planowanych atakach

Na tym cała sprawa mogłaby się zakończyć, jednak mężczyzna postanowił wrócić do sklepu i znieważyć pracownika: "Ukrainiec, [...]! On będzie, [...], u nas w Polsce, [...], rządził, [...]! [...], kto ma wejść, a kto ma, [...], nie wejść. Wy, [...], [...] jesteście, [...], ludzie?" - padło z ust mężczyzny [w nawiasach kwadratowych znalazły się wulgaryzmy, które pomijamy]. Aby podkreślić swoje słowa klient zdecydował się jeszcze opluć ochroniarza, który jak się okazało, pochodzi nie z Ukrainy, a z Białorusi.

Dziedziczenie emerytury i renty jest możliwe. Jednak tylko na konkretnych zasadachDziedziczenie emerytury i renty jest możliwe. Jednak tylko na konkretnych zasadachCzytaj dalej

Całe zdarzenie zarejestrowała klientka sklepu i o zajściu poinformowała Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych w Warszawie, który zawiadomił policję. Służby niezwłocznie zajęły się sprawą.

Dzięki nagraniom ze sklepowej kamery mężczyzna został zidentyfikowany i niedługo później zatrzymany. Za publiczne znieważenie osoby z powodu przynależności narodowej grozi mu kara w wysokości do 3 lat pozbawienia wolności.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wczesne objawy raka jelita grubego. Szybkie rozpoznania zwiększa szanse na wyleczenie
  2. Prezydent zapowiedział ważną zmianę. Za chwilę ruszy procedura. Chodzi o konstytucję
  3. Najbrzydsze samochody, jakie kiedykolwiek powstały. Niemożliwe, że ktoś nimi chce jeździć
  4. Dodatkowe 4 tys. zł co miesiąc do emerytury. ZUS: coraz więcej Polaków może się załapać
  5. Aż 40 tys. polskich kierowców może mówić o wielkim szczęściu. Przepisy będą dla nich dużo bardziej korzystne
  6. Wideo - Koszmarny wypadek. Z gigantycznym impetem wbił się w inny samochód. Auto aż złamało się na pół
Wspaniała wiadomość, rozdają nawet 18 750 zł dopłaty na jeden cel. Ty także możesz skorzystaćWspaniała wiadomość, rozdają nawet 18 750 zł dopłaty na jeden cel. Ty także możesz skorzystaćCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News