Mandat na stoku narciarskim już w najbliższy weekend
Pixabay/Hans
Autor Maria Glinka - 2 Grudnia 2020

Na nartach może podjechać do ciebie policjant. Mandaty posypać się mają już w ten weekend

Mandat czeka w tym roku nawet na narciarza. Wzmożone kontrole policyjne zaplanowano już na ten weekend. Na stokach narciarskich mają pojawić się policjanci na nartach, którzy będą sprawdzali, czy przestrzegane są zasady reżimu sanitarnego. Zarządcy wyciągów deklarują, że zadbali bezpieczeństwo miłośników sportu w czasie pandemii.

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

 • Kiedy funkcjonariusze rozpoczną wzmożone kontrole
 • Jakie są zasady reżimu sanitarnego na stokach narciarskich
 • Jakie działania podjęli właściciele stoków narciarskich

Mandat dla narciarzy. Kontrole już w najbliższy weekend

Mandat za łamanie zasad reżimu sanitarnego ma skłonić obywateli do dbania o bezpieczeństwo w czasie pandemii. W związku z decyzją o podtrzymaniu działania stoków narciarskich, do której miał przyczynić się sam prezydent Andrzej Duda, wprowadzono nowe reguły, których muszą przestrzegać narciarze i właściciele obiektów.

Choć część stoków narciarskich została uruchomiona już w tym tygodniu, to dopiero na weekend zaplanowano wzmożone kontrole policyjne. Portal bankier.pl podaje, że na stokach pojawią się funkcjonariusze na nartach, którzy mają czuwać nad przestrzeganiem reguł obowiązujących na stokach.

- Policjanci od kilku dni prowadzą działania w rejonie stoków narciarskich, a od poniedziałku, 30 listopada pojawiają się tam znacznie częściej. Więcej patroli przewidziano także w najbliższy weekend - oznajmiła podkomisarz Iwona Grzebyk-Dulak, rzeczniczka nowosądeckiej policji.

Za co grozi mandat na stoku narciarskim już w najbliższy weekend?

Z uwagi na wzmożone kontrole w weekend szanse na mandat zdecydowanie wzrosną. Jakich zasad należy przestrzegać na stoku narciarskim?

Po pierwsze, wyznaczono limit osobowy. Na 100 mkw. ma przypadać tylko jedna osoba, a w gondolach czy na krzesełkach mogą przebywać tylko osoby z jednego gospodarstwa domowego lub narciarze, którzy wspólnie przyjechali na stok. Za załamanie tych podstawowych reguł grozi mandat.

Za co jeszcze można otrzymać mandat już w najbliższy weekend? Za brak zachowania bezpiecznego dystansu społecznego (co najmniej 1,5 m) oraz niezasłanianie nosa i ust w trakcie przebywania na terenie stoku narciarskiego.

Będzie dodatkowa niedziela handlowa. Senat poparł zmiany w zakazie handluBędzie dodatkowa niedziela handlowa. Senat poparł zmiany w zakazie handluCzytaj dalej

Teksty wybrane specjalnie dla Ciebie:

Zarządcy wyciągów w trosce o narciarzy i snowboardzistów

W celu zapewnienia bezpieczeństwa na najwyższym poziomie właściciele stacji narciarskich zadeklarowali, że zadbali o dodatkowe środki profilaktyczne, które ułatwią przestrzeganie zasad reżimu sanitarnego. Zarządcy wyciągów oznajmili, że przy wejściu do stacji ustawiono specjalne separatory, które mają oddzielać kolejnych narciarzy.

Właściciele zapewniają, że cała infrastruktura jest regularnie dezynfekowana. Wybierając się w ten weekend na stok narciarski, warto pamiętać, że wszelkie strefy gastronomiczne będą nieczynne.

Wśród zaleceń GIS dotyczących funkcjonowania stoków narciarskich pojawiło się także informowanie narciarzy o zasadach reżimu sanitarnego. Zarządcy przekazali, że przygotowane są specjalne, przypominające komunikaty, które będą towarzyszyły narciarzom w trakcie jazdy.

W ubiegły weekend otwarto pojedyncze stoki narciarskie. Miłośnicy sportów zimowych mogli skorzystać z wyciągów m.in. w Krynicy-Zdroju. Na ten weekend otwarcie planują kolejne oddziały, na których należy się spodziewać także policjantów, którzy mogą wystawić mandat.

95 proc. Polaków nie wie, czym jest. Opłata reprograficzna tym bardziej zaboli95 proc. Polaków nie wie, czym jest. Opłata reprograficzna tym bardziej zaboliCzytaj dalej

Zobacz także w naszych serwisach:

 1. Rodzinna awantura na Woli. Tragiczny finał kłótni
 2. Nadchodzi koniec legendy - pożegnamy Volkswagena Passata
 3. Belgia. Polski kierowca spłonął w kabinie swojego TIR-a
 4. Niemcy ścigają Polaków. Skala przestępstw poraża
 5. Kupiłeś te produkty w sieciówce? Wyrzuć je natychmiast
 6. Za 4,50 zł kupisz dom we Włoszech. Warunki są zaledwie dwa
 7. Wielka radość w rodzinie Adama Małysza. Wspaniała nowina
 8. Kultowe ciasto Snickers, teraz bez pieczenia. Niebywała pyszność
Lepiej zmień samochód, za chwilę nie wjedziesz do miasta. Ministerstwo Klimatu szykuje potężne obostrzeniaLepiej zmień samochód, za chwilę nie wjedziesz do miasta. Ministerstwo Klimatu szykuje potężne obostrzeniaCzytaj dalej

KONIECZNIE OBEJRZYJ:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News