pilne
biznesinfo
Autor Maria Glinka - 22 Czerwca 2020

Minister zdrowia: obowiązkowe maseczki mogą wrócić. Szumowski wspomniał o jesieni

Łukasz Szumowski prognozuje, że koronawirus powróci do Polski jesienią, a wraz z nim obowiązek zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej. Jego zdaniem uda się uniknąć ponownego zamrożenia gospodarki.

Łukasz Szumowski o drugiej fali pandemii

Zdaniem ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego Polska nie uniknie drugiej fali pandemii. Walka z koronawirusem będzie wznowiona „na jesieni razem z sezonem grypowym” – tłumaczył w rozmowie z Polską Agencją Prasową.

Łukasz Szumowski wyznał, że władza już teraz przygotowuje się na kolejne uderzenie koronawirusa. „Kontynuujemy zakupy środków ochrony i sprzętu. Mamy opracowany i przetestowany model powoływania szpitali jednoimiennych. Mamy doświadczenie w powoływaniu do życia izolatoriów. Dość dobrze radzimy sobie z szybkim zamykaniem ognisk” – ocenił minister zdrowia, cytowany przez Onet.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Nowy mandat ukarze, ale nie za prędkość lub pasy. Policja zwróci uwagę na jeden szczegół, do zapłaty 150 zł

2. Atak nożownika, nie żyją trzy osoby, dwie w stanie krytycznym. Tragiczne doniesienia z Wielkiej Brytanii

Łukasz Szumowski nie wyklucza powrotu maseczek

Łukasz Szumowski deklaruje, że nie dojdzie do ponownego zamrożenia gospodarki mimo że „zakażeń może być więcej niż obecnie”. Właśnie dlatego szef resortu zdrowia nie wyklucza powrotu obowiązku zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej. „W formule, jaką mieliśmy, maski powrócą, jeśli będziemy mieli drugą falę epidemii. To rzecz, którą można łatwo wprowadzić” – wyznał Łukasz Szumowski.

W wywiadzie dla PAP przypomniał, że nakaz zakrywania twarzy nie został całkowicie zniesiony. „W sklepach, urzędach i we wszelkich pomieszczeniach, gdzie styka się ze sobą wiele osób, istnieje obowiązek zakrywania nosa i ust. Ten obowiązek jest także wówczas, gdy nie jesteśmy w stanie utrzymać bezpiecznego dystansu z innymi ludźmi” – wytłumaczył Łukasz Szumowski.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Rak, którego widać gołym okiem. Nie wolno go lekceważyć
  2. Prześliczna Karolina pędziła motocyklem na solarium. Tragiczna śmierć. Nie żyje
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Prawdziwy biały kruk - Fiat 125p kamper odnalazł się w Wielkiej Brytanii

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News