BiznesINFO.pl
LPG będzie zawierało w sobie mniej siarki. Ministerstwo Klimatu wprowadza zmiany.

https://pixabay.com/andreas160578

Resort pracuje nad zmianami w popularnym paliwie. LPG na nowych zasadach

23 Czerwca 2020

Autor tekstu:

Kamila Jeziorska

Szykują się zmiany w paliwach LPG. Ministerstwo Klimatu chce, aby w nowych paliwach LPG znalazło się mniej szkodliwej dla auta siarki. Zdaniem ekspertów, kierowcy nie odczują zmian.

LPG z mniejszą ilością siarki

Ministerstwo Klimatu w zapowiadanych przez siebie zmianach chce, aby obniżyć ilość siarki z 50 mg/kg do 30 mg/kg. Według wytycznych resortu w ciągu trzech miesięcy od dnia wprowadzenia zmian, 7558 punktów sprzedających gaz kierowcom musi wdrożyć zmiany w życie. Jak się okazuje, w trakcie badań Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów to na zasiarczenie kontrolerzy zwracają największą uwagę.

Resort argumentuje swoje zmiany tym, że kierowcy będą mieli dostęp do paliwa lepszej jakości, jednakże jak zauważają eksperci, zmiany nie będą widoczne od razu. Prezes Polskiej Organizacji Gazu Płynnego, Andrzej Olechowski zauważył, że kierowcy korzystający z LPG nie odczują bezpośrednio tej zmiany, jednakże mniejsza zawartość siarki będzie miała pozytywny wpływ na silniki ich aut - podaje autokult.pl.

LPG w praktyce

Jak podaje autokult.pl, gaz płynny w Stanach Zjednoczonych jest prawie trzy razy bardziej zasiarczony niż ten w Europie. Połączona z innymi zanieczyszczeniami siarka ma korozyjny wpływ na silnik. Ponadto, rykoszetem obrywa także katalizator. Duża zawartość siarki pożądana była w starych instalacjach LPG, ponieważ posiada tzw. właściwości smarne.

Niestety, ale mniejsza zawartość siarki nie wpłynie na zapach LPG wyczuwalny często w powietrzu. Normy dopuszczają unoszenie się zapachu gazu w powietrzu pod warunkiem, że jest on rozróżnialny i nieprzyjemny. Zapach powinien być wykrywalny w powietrzu przy stężeniu wynoszącym 20 proc. dolnej wartości granicznej wybuchowości. Eksperci podkreślają także, że na bardziej ekologicznym LPG zyska także środowisko.

Tagi:

Paliwomotoryzacja

Kamila JeziorskaAutor

Redaktor Biznesinfo. Absolwentka stosunków międzynarodowych na UKSW i studentka ostatniego roku politologii i dziennikarstwa. Uważa, że dziennikarstwo to nie tylko zawód, ale też misja. Uwielbia Stany Zjednoczone, jamniki i serial "House of Cards". Najbardziej lubi pisać na tematy polityczne i społeczne.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Polska i Świat

Opłaty za wodę i ścieki. Wyższe taryfy w podwarszawskich gminach

Czytaj więcej >
Budowa domu z państwową pomocą

Polska i Świat

Ważny dokument dla właścicieli nieruchomości. Za jego brak zapłacisz krocie, a czas ucieka

Czytaj więcej >
Bill Gates

Polska i Świat

Niespodziewane słowa Gates'a. Mówi na kiedy najlepiej zaplanować rodzenie dzieci

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Dofinansowanie ratownictwa medycznego. Minister zdrowia ogłasza konkurs

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Dane dotyczące podróży posłów. Ci posłowie latali samolotami najczęściej

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Uruchomiono elektroniczny dziennik budowy. W 2030 roku całkowicie zastąpi on wersję papierową

Czytaj więcej >