Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Praca > Lidl szuka pracowników. Wiemy, ile można zarobić
Maria Gil-Sobczyk
Maria Gil-Sobczyk 17.11.2023 12:41

Lidl szuka pracowników. Wiemy, ile można zarobić

lidl-praca-na-kasie-sklep
Iberion

W naszym kraju funkcjonuje już 800 sklepów i 11 centrów dystrybucyjnych pod szyldem Lidl. Tylko w Polsce sieć zatrudnia 25 tys. pracowników i wciąż poszukuje nowych osób. Na jakie stanowiska i ile można zarobić? Sprawdzamy!

Lidl stawia na transparentność wynagrodzeń

Prowadzimy transparentną politykę wynagradzania i otwarcie ją komunikujemy. Kładziemy nacisk na to, aby każdy Pracownik Lidla wiedział, jak będą się kształtowały jego zarobki wraz ze stażem pracy i osiągnięciami – informuje niemiecka sieć sklepów dyskontowych na swojej stronie internetowej.

W 2024 roku ten obowiązek czeka ponad 200 tys. Polaków. Za jego niedopełnienie grozi grzywna ZUS właśnie przekazał. Od 1 grudnia kolejne zmiany dla wielu emerytów

Takich pracowników szuka Lidl. Ile można zarobić?

Na stronie kariera.lidl.pl znajdziemy obecnie 249 ogłoszeń o pracę. W wyszukiwarce ofert możemy wybrać, czy chcemy znaleźć coś na pełen etat (181 ofert), czy tylko na część (68 ofert), czy chcemy pracować w sklepie, magazynie lub centrali i regionalnych biurach sprzedaży oraz w jakiej lokalizacji zamierzamy świadczyć nowe obowiązki zawodowe.

Zrzut ekranu 2023-11-17 o 12.11.16.png

Przykładowo, przyszły pracownik jednego z krakowskich sklepów Lidl zatrudniony w pełnym wymiarze godzin może liczyć na wynagrodzenie w wys. 4850 - 5150 zł brutto/mies. W przypadku niepełnego etatu, w Ustrzykach Dolnych, będzie to między 2100 a 2300 zł brutto/mies. za 87 godzin lub 3150 - 3450 zł brutto/mies. za 130 godzin. Do zadań pracownika sklepu należy dbałość o prawidłową ekspozycję produktów, wykładanie towaru, obsługiwanie klientów i stanowiska kasowego. Lidl oferuje umowę o pracę na okres co najmniej 12 miesięcy i różne benefity: kartę MultiSport, prywatną opiekę medyczną i ubezpieczenie na życie czy bezpłatną aplikację do nauki języka angielskiego lub niemieckiego.

Kolejna oferta: zastępca managera sklepu w Lesznie. Tu zarobki zaczynają się od 5600 zł brutto za msc. pracy na pełen etat. Obowiązki to m.in. zarządzanie zespołem sprzedażowym, delegowanie zadań, wspieranie managera sklepu, praca na Sali sprzedaży oraz dbanie o zadowolenie klientów.

Z kolei osoba zatrudniona również na pełen etat, ale na stanowisko pracownik magazynu – kontroler w Stargardzie może liczyć na wynagrodzenie w wys. 5050 - 5850 zł brutto/mies. Jest to praca w systemie zmianowym i polega m.in. na weryfikowaniu i sprawdzaniu towarów pod względem ilościowym i jakościowym oraz kontrolowaniu temperatur artykułów chłodzonych.

Jak wypadają widełki wynagrodzeń w Lidlu wobec stawek pensji minimalnej w Polsce?

Przypomnijmy, że od 1 lipca tego roku minimalne wynagrodzenie za pracę wynosi 3600 zł brutto, czyli 2784 zł “na rękę”. Rada Ministrów zadecydowała, że w przyszłym roku minimalna krajowa wzrośnie od 1 stycznia do poziomu 4242 zł brutto, a od 1 lipca – do 4300 zł.