Lidl otwiera kolejne centrum dystrybucyjne
youtube.com/Lidl Polska
Autor Przemysław Terlecki - 28 Sierpnia 2019

Lidl otwiera molocha. Centrum dystrybucyjne zaopatrzy wiele sklepów

Lidl otwiera swoje 11. już centrum dystrybucyjne w Polsce. To stanie w Stargardzie w województwie zachodniopomorskim. Na razie trwają procesy rekrutacyjne.

Lidl w Polsce stawia na rozwój. We wtorek pisaliśmy o tym, że sieć inwestuje prawie cały dochód w innowacje i rozwój swojej sieci sprzedaży i dystrybucji, a kolejny dzień przynosi na to dobitny dowód. Niebawem Lidl uruchomi bowiem 11. centrum dystrybucyjne sieci, które zlokalizowane będzie w Stargardzie w Zachodniopomorskiem.

Obecnie w placówce trwają procesy rekrutacyjne. Finalnie na miejscu Lidl chce zatrudniać ponad 150 osób. Wydawałoby się, że to całkiem niedużo, porównując ogrom budowli, którą widać na nagraniach Lidla. Jednakże należy pamiętać, że w centrum tym znajdować się będą przede wszystkim tam towary, które trafiać będą do kolejnych sklepów sieciówki.

Lidl szuka pracowników do stargardzkiego centrum dystrybucji

Lidl obecnie poszukuje pracowników, którzy podjęliby się pracy w centrum dystrybucyjnym. Portal Wiadomości Handlowe podaje, że sieć szuka przede wszystkim pracowników odpowiedzialnych za realizowanie zamówień, którzy będą przyjmowali i przygotowywali zamówienia, a także operatorów wózków widłowych, pracowników recyklingu i mroźni.

Ciekawa jest sama budowla centrum dystrybucyjnego. Ta składa się częściowo z dwóch poziomów. Parter ma powierzchnię 44 tys. metrów kwadratowych, a piętro - 14 tys. metrów kwadratowych. Obiekt wykorzystuje instalację fotowoltaiczną, posiada system wykorzystywania wody deszczowej, a również instalację odzyskiwania ciepła z wentylacji i oraz urządzeń służących do chłodzenia, zaś w sam obiekt oświetlony jest energooszczędną instalacją LED. Centrum w Stargardzie jest jednym z najnowocześniejszych w Europie obiektów, jeśli chodzi o portfolio Lidla.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News