BiznesINFO.pl
biznes-info-640x433

Biznesinfo.pl

Lidl otwiera molocha. Centrum dystrybucyjne zaopatrzy wiele sklepów

28 Sierpnia 2019

Autor tekstu:

Przemysław Terlecki

Lidl otwiera swoje 11. już centrum dystrybucyjne w Polsce. To stanie w Stargardzie w województwie zachodniopomorskim. Na razie trwają procesy rekrutacyjne.

Lidl w Polsce stawia na rozwój. We wtorek pisaliśmy o tym, że sieć inwestuje prawie cały dochód w innowacje i rozwój swojej sieci sprzedaży i dystrybucji, a kolejny dzień przynosi na to dobitny dowód. Niebawem Lidl uruchomi bowiem 11. centrum dystrybucyjne sieci, które zlokalizowane będzie w Stargardzie w Zachodniopomorskiem.

Obecnie w placówce trwają procesy rekrutacyjne. Finalnie na miejscu Lidl chce zatrudniać ponad 150 osób. Wydawałoby się, że to całkiem niedużo, porównując ogrom budowli, którą widać na nagraniach Lidla. Jednakże należy pamiętać, że w centrum tym znajdować się będą przede wszystkim tam towary, które trafiać będą do kolejnych sklepów sieciówki.

Lidl szuka pracowników do stargardzkiego centrum dystrybucji

Lidl obecnie poszukuje pracowników, którzy podjęliby się pracy w centrum dystrybucyjnym. Portal Wiadomości Handlowe podaje, że sieć szuka przede wszystkim pracowników odpowiedzialnych za realizowanie zamówień, którzy będą przyjmowali i przygotowywali zamówienia, a także operatorów wózków widłowych, pracowników recyklingu i mroźni.

Ciekawa jest sama budowla centrum dystrybucyjnego. Ta składa się częściowo z dwóch poziomów. Parter ma powierzchnię 44 tys. metrów kwadratowych, a piętro - 14 tys. metrów kwadratowych. Obiekt wykorzystuje instalację fotowoltaiczną, posiada system wykorzystywania wody deszczowej, a również instalację odzyskiwania ciepła z wentylacji i oraz urządzeń służących do chłodzenia, zaś w sam obiekt oświetlony jest energooszczędną instalacją LED. Centrum w Stargardzie jest jednym z najnowocześniejszych w Europie obiektów, jeśli chodzi o portfolio Lidla.

Tagi:

PolskaLidldyskont

Przemysław TerleckiAutor

Wydawca Biznesinfo. Dziennikarz z wykształcenia i z zamiłowania. Baczny obserwator polityki, nocnego nieba, a także rozwoju rynku piw kraftowych. Z mediami związany od lat, zwykle zaangażowany w komentowanie świata polityki.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Finanse

Państwo pomoże w zakupie mieszkania. Sprawdź, czy się załapiesz

Czytaj więcej >
Seniorzy otrzymają mniejsze kwoty z tytułu tzw. "trzynastek" i "czternastek"?

Finanse

Banki załamują ręce. Nie ma chętnych na zaciąganie kredytów

Czytaj więcej >
Mateusz Morawiecki

Finanse

Wydłużenie wakacji kredytowych. Premier nie wyklucza takiej opcji

Czytaj więcej >

Finanse

Nowe terminy składania niektórych zeznań podatkowych. Warto się z nimi zapoznać

Czytaj więcej >
Seniorzy mogą otrzymać również zasiłek dla niezdolnych do pracy

Finanse

Jeżeli byłeś ratownikiem górskim lub ochotnikiem w straży pożarnej, dostaniesz wyższą emeryturę

Czytaj więcej >
Emeryci nawet nie wiedzą, że mogą starać się o dodatkowe pieniądze

Finanse

Polacy masowo składają wnioski do ZUS. Tylko od wczoraj aż 600 tys., wszystkie tylko w jednym celu

Czytaj więcej >