Wyszukaj w serwisie
BiznesINFO.pl > Finanse > Lidl otwiera molocha. Centrum dystrybucyjne zaopatrzy wiele sklepów
Przemysław Terlecki
Przemysław Terlecki 22.03.2022 09:11

Lidl otwiera molocha. Centrum dystrybucyjne zaopatrzy wiele sklepów

biznes-info-640x433
Biznesinfo.pl

Lidl w Polsce stawia na rozwój. We wtorek pisaliśmy o tym, że sieć inwestuje prawie cały dochód w innowacje i rozwój swojej sieci sprzedaży i dystrybucji, a kolejny dzień przynosi na to dobitny dowód. Niebawem Lidl uruchomi bowiem 11. centrum dystrybucyjne sieci, które zlokalizowane będzie w Stargardzie w Zachodniopomorskiem.

Obecnie w placówce trwają procesy rekrutacyjne. Finalnie na miejscu Lidl chce zatrudniać ponad 150 osób. Wydawałoby się, że to całkiem niedużo, porównując ogrom budowli, którą widać na nagraniach Lidla. Jednakże należy pamiętać, że w centrum tym znajdować się będą przede wszystkim tam towary, które trafiać będą do kolejnych sklepów sieciówki.

Lidl szuka pracowników do stargardzkiego centrum dystrybucji

Lidl obecnie poszukuje pracowników, którzy podjęliby się pracy w centrum dystrybucyjnym. Portal Wiadomości Handlowe podaje, że sieć szuka przede wszystkim pracowników odpowiedzialnych za realizowanie zamówień, którzy będą przyjmowali i przygotowywali zamówienia, a także operatorów wózków widłowych, pracowników recyklingu i mroźni.

Ciekawa jest sama budowla centrum dystrybucyjnego. Ta składa się częściowo z dwóch poziomów. Parter ma powierzchnię 44 tys. metrów kwadratowych, a piętro - 14 tys. metrów kwadratowych. Obiekt wykorzystuje instalację fotowoltaiczną, posiada system wykorzystywania wody deszczowej, a również instalację odzyskiwania ciepła z wentylacji i oraz urządzeń służących do chłodzenia, zaś w sam obiekt oświetlony jest energooszczędną instalacją LED. Centrum w Stargardzie jest jednym z najnowocześniejszych w Europie obiektów, jeśli chodzi o portfolio Lidla.