BiznesINFO.pl
Lidl rozda bony, w wysokości nawet 300 zł

BiznesInfo

Lidl rozdaje po 300 zł na Wielkanoc. Ale klienci mogą obejść się smakiem

14 Marca 2021

Autor tekstu:

Radosław Święcki

Wielkanoc już za trzy tygodnie. Z tej okazji Lidl Polska postanowił przyznać bony w maksymalnej wysokości 300 zł. Otrzymają je jednak tylko nieliczni.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Lidl rozda bony przed Wielkanocą

  • Kto je otrzyma

  • Jakie zarobki oferuje sieć

Lidl rozdaje bony. Kto je otrzyma?

Wielkanoc dokładnie za trzy tygodnie. Wszystko wskazuje na to, że będą to już drugie święta pod znakiem restrykcji wprowadzonych w związku z pandemią koronawirusa. Lidl Polska postanowił niektórym nieco osłodzić ten trudny czas i wprowadza wielkanocne bony. Piszemy „niektórym”, gdyż na bonus ten będą mogli liczyć pracownicy sieci, czyli prawie 25 tys. osób.

Maksymalna wysokość bonu to 300 zł. Jak dowiedział się portal wiadomoscihandlowe.pl, bony w tej wysokości otrzymają pracownicy Lidl Polska zatrudnieni w oparciu o umowę o pracę przynajmniej od pół roku, bez względu na zajmowane stanowisko. Pieniądze trafią do nich w formie doładowań kart pracowniczych.

Co z pozostałymi pracownikami? Oni również nie obejdą się smakiem. Osoby z krótszym stażem zawodowym dostaną nagrodę w wysokości 150 zł. Łączny koszt wielkanocnych premii to ponad 7 mln zł.

Doniesienia portalu dotyczące bonów wielkanocnych dla pracowników, potwierdziło biuro prasowe Lidl Polska. Sieć podkreśla, że bony to z jednej strony efekt zbliżających się świąt, ale też docenienie za zaangażowanie w pracę w okresie pandemii.  

- Obecny czas jest niezwykle wymagający dla pracowników handlu. Dzięki ich zaangażowaniu sklepy Lidl Polska mogą być nieprzerwanie otwarte dla odwiedzających i spełniać swoją podstawową misję, którą jest dostarczanie żywności społeczeństwu. Aby docenić zaangażowanie zespołu w pracę w warunkach pandemii, Lidl Polska przekazał pracownikom wielkanocne bony świąteczne w kwocie do 300 zł. Premię otrzymał każdy pracownik zatrudniony na umowę o pracę, bez względu na zajmowane stanowisko. Łączny koszt premii wielkanocnych dla wszystkich pracowników sieci to ponad 7 mln złotych – informuje Lidl Polska w komunikacie, którego treść podaje portal dlahandlu.pl.

Lidl Polska przypomina, że to nie pierwszy raz, kiedy pracownicy sieci są nagradzani dodatkową premią. Bony świąteczne (o wartości ok. 15 mln zł) przyznano również przed ostatnimi świętami Bożego Narodzenia.

Udana wiosna dla pracowników Lidla

Można zatem mówić o udanej wiośnie dla pracowników Lidla. Bony wielkanocne to jedno, tymczasem jak niedawno informowaliśmy wraz z początkiem marca sieć wprowadziła podwyżki. Zakładają one, że miesięczne zarobki początkującego kasjera kształtują się w przedziale od 3550 do 4350 zł brutto, podczas gdy jeszcze w 2018 roku nowi pracownicy mogli liczyć na wynagrodzenie między 2800 a 3550 zł brutto, czyli maksymalna wysokość zarobków była wówczas na poziomie obecnych zarobków minimalnych.

Z kolei pracownicy z rocznym stażem od marca zarabiają od 3650 zł do 4550 zł brutto miesięcznie (trzy lata temu były to stawki rzędu 2950 zł - 3750 zł), a pracujący od dwóch lat otrzymują natomiast wynagrodzenia wahające się od 3900 do 4800 zł brutto (w 2018 roku było to od 3150 do 4050 zł brutto).

Dlaczego zarobki dla osób z półrocznym, rocznym czy dwuletnim stażem nie są jednolite? Lidl Polska tłumaczy różnice w tym zakresie lokalizacją poszczególnych sklepów i różnymi w związku z tym kosztami życia.

Poza podwyżkami Lidl Polska oferuje również pracownikom z co najmniej półrocznym stażem pracy jednorazową nagrodę roczną. Jej wysokość waha się od 50 proc. do 100 proc. wartości wynagrodzenia.

Tagi:

Radosław ŚwięckiAutor

Redaktor Biznesinfo. Absolwent dziennikarstwa na UW. Wielbiciel politycznych biografii i zagranicznych stacji radiowych (zwłaszcza w językach, których nie rozumiem). Przed BiznesInfo związany z B2-biznes.pl, Forum Samorządowe i Magazynem THINKTANK.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

FLickr/Olgierd Rudak

Praca

ZUS kontroluje L4. Wiele osób straci zasiłki

Czytaj więcej >

Praca

Kreatywna inwestycja w kreatywny sektor

Czytaj więcej >
Bezrobocie w Polsce

Praca

Bezrobocie w Polsce. Najnowsze dane. Komentarz premiera Morawieckiego

Czytaj więcej >
Wypowiedzenie umowy zlecenia – terminy, przepisy

Praca

Spółka Agora planuje zwolnienia grupowe. Pracę ma stracić prawie 6 procent pracowników

Czytaj więcej >
Praca zdalna wkrótce stałym elementem Kodeksu pracy?

Praca

Praca zdalna dla rodziców dzieci do 4 roku życia. W niektórych przypadkach pracodawca będzie mógł odmówić

Czytaj więcej >

Praca

Gdzie zarobić kilkaset złotych na rękę za godzinę pracy. Świetnie płatne, mało znane zawody

Czytaj więcej >