BiznesINFO.pl
Lidl rozda bony, w wysokości nawet 300 zł

BiznesInfo

Lidl rozdaje po 300 zł na Wielkanoc. Ale klienci mogą obejść się smakiem

14 Marca 2021

Autor tekstu:

Radosław Święcki

Udostępnij:

Wielkanoc już za trzy tygodnie. Z tej okazji Lidl Polska postanowił przyznać bony w maksymalnej wysokości 300 zł. Otrzymają je jednak tylko nieliczni.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Lidl rozda bony przed Wielkanocą

  • Kto je otrzyma

  • Jakie zarobki oferuje sieć

Lidl rozdaje bony. Kto je otrzyma?

Wielkanoc dokładnie za trzy tygodnie. Wszystko wskazuje na to, że będą to już drugie święta pod znakiem restrykcji wprowadzonych w związku z pandemią koronawirusa. Lidl Polska postanowił niektórym nieco osłodzić ten trudny czas i wprowadza wielkanocne bony. Piszemy „niektórym”, gdyż na bonus ten będą mogli liczyć pracownicy sieci, czyli prawie 25 tys. osób.

Maksymalna wysokość bonu to 300 zł. Jak dowiedział się portal wiadomoscihandlowe.pl, bony w tej wysokości otrzymają pracownicy Lidl Polska zatrudnieni w oparciu o umowę o pracę przynajmniej od pół roku, bez względu na zajmowane stanowisko. Pieniądze trafią do nich w formie doładowań kart pracowniczych.

Co z pozostałymi pracownikami? Oni również nie obejdą się smakiem. Osoby z krótszym stażem zawodowym dostaną nagrodę w wysokości 150 zł. Łączny koszt wielkanocnych premii to ponad 7 mln zł.

Doniesienia portalu dotyczące bonów wielkanocnych dla pracowników, potwierdziło biuro prasowe Lidl Polska. Sieć podkreśla, że bony to z jednej strony efekt zbliżających się świąt, ale też docenienie za zaangażowanie w pracę w okresie pandemii.  

- Obecny czas jest niezwykle wymagający dla pracowników handlu. Dzięki ich zaangażowaniu sklepy Lidl Polska mogą być nieprzerwanie otwarte dla odwiedzających i spełniać swoją podstawową misję, którą jest dostarczanie żywności społeczeństwu. Aby docenić zaangażowanie zespołu w pracę w warunkach pandemii, Lidl Polska przekazał pracownikom wielkanocne bony świąteczne w kwocie do 300 zł. Premię otrzymał każdy pracownik zatrudniony na umowę o pracę, bez względu na zajmowane stanowisko. Łączny koszt premii wielkanocnych dla wszystkich pracowników sieci to ponad 7 mln złotych – informuje Lidl Polska w komunikacie, którego treść podaje portal dlahandlu.pl.

Lidl Polska przypomina, że to nie pierwszy raz, kiedy pracownicy sieci są nagradzani dodatkową premią. Bony świąteczne (o wartości ok. 15 mln zł) przyznano również przed ostatnimi świętami Bożego Narodzenia.

Udana wiosna dla pracowników Lidla

Można zatem mówić o udanej wiośnie dla pracowników Lidla. Bony wielkanocne to jedno, tymczasem jak niedawno informowaliśmy wraz z początkiem marca sieć wprowadziła podwyżki. Zakładają one, że miesięczne zarobki początkującego kasjera kształtują się w przedziale od 3550 do 4350 zł brutto, podczas gdy jeszcze w 2018 roku nowi pracownicy mogli liczyć na wynagrodzenie między 2800 a 3550 zł brutto, czyli maksymalna wysokość zarobków była wówczas na poziomie obecnych zarobków minimalnych.

Z kolei pracownicy z rocznym stażem od marca zarabiają od 3650 zł do 4550 zł brutto miesięcznie (trzy lata temu były to stawki rzędu 2950 zł - 3750 zł), a pracujący od dwóch lat otrzymują natomiast wynagrodzenia wahające się od 3900 do 4800 zł brutto (w 2018 roku było to od 3150 do 4050 zł brutto).

Dlaczego zarobki dla osób z półrocznym, rocznym czy dwuletnim stażem nie są jednolite? Lidl Polska tłumaczy różnice w tym zakresie lokalizacją poszczególnych sklepów i różnymi w związku z tym kosztami życia.

Poza podwyżkami Lidl Polska oferuje również pracownikom z co najmniej półrocznym stażem pracy jednorazową nagrodę roczną. Jej wysokość waha się od 50 proc. do 100 proc. wartości wynagrodzenia.

Podobne artykuły

Urlop wyznaczy pracodawca

Praca

Pracowniku, weszły ważne zmiany w urlopach. Nie będziesz miał teraz wiele do powiedzenia

Czytaj więcej >
Biedronka przygotowała promocje na nowy tydzień

Praca

Biedronka już od jutra z szalonym prezentem dla klientów. Wielki ukłon dla fanów słodkości

Czytaj więcej >
fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. 12.05.2020. n/z Napis koronawirus Covid-19 na tle pieniedzy.

Praca

Branża umiera przez pandemię, a państwo dalej ich nie dostrzega. W efekcie wszyscy tracą ogromne pieniądze

Czytaj więcej >
Szef ma prawo przerwać nasz urlop

Praca

Jesteś na urlopie? Mamy złe wieści, twój pracodawca ma prawo go przerwać

Czytaj więcej >
Za uchylanie się od płacenia abonamentu grożą dotkliwe kary

Praca

Kontrolerzy rozeszli się po kraju, do ciebie też mogą zapukać. Kara to aż 681 zł

Czytaj więcej >
Praca tylko 4 dni? Skrócony wymiar czasu pracy

Praca

4-dniowy tydzień pracy uratuje gospodarkę? Niezwykły plan rządzących.

Czytaj więcej >