Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Praca > Zarobki w Lidlu. Podwyżki pensji i bonusy, kasjer zarobi prawie 5 tys. zł brutto
Maria Glinka
Maria Glinka 11.02.2021 01:00

Zarobki w Lidlu. Podwyżki pensji i bonusy, kasjer zarobi prawie 5 tys. zł brutto

Lidl zapowiada kolejne podwyżki pensji
Marek Bazak/East News

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jakie stawki na poszczególnych posadach oferuje Lidl

  • Od czego zależy wysokość wynagrodzenia

  • Jakie plany w kontekście zatrudnienia ma dyskont

Lidl po raz kolejny doceni swoich pracowników

Lidl dba nie tylko o swój wizerunek wśród klientów, lecz także stara się umacniać zaufanie pracowników. Tradycją stały się już marcowe podwyżki wynagrodzeń. Nie inaczej będzie w tym roku.

Na wyższą płacę będą mogły liczyć osoby zatrudnione w poszczególnych placówkach sieci handlowej Lidl. Początkujący kasjer ma zarabiać od 3550 zł do 4350 zł brutto miesięcznie. Jeszcze w 2018 r. wynagrodzenie osób rozpoczynających karierę w Lidlu wahało się między 2800 zł a 3550 zł brutto.

Podwyżka nie ominie także pracowników, którzy pracują w Lidlu dłużej. Wiadomości Handlowe donoszą, że kasjer z 12 miesięcznym stażem będzie otrzymywał od 3650 zł do 4550 zł brutto miesięcznie. Trzy lata temu mogli liczyć na stawki rzędu 2950 zł - 3750 zł.

Wyższe wynagrodzenie będą dostawać również pracownicy ze stażem dłuższym niż dwa lata. W ich przypadku widełki pensji mają wahać się między 3900 zł a 4800 zł brutto. W 2018 r. zarobki w tej grupie pracowników Lidla wahały się między 3150 zł a 4050 zł brutto miesięcznie.

Skąd te dysproporcje? W oficjalnym komunikacie Lidl Polska tłumaczy, że poziom wynagrodzenia zależy od „lokalizacji sklepu oraz związanych z nią kosztów życia”.

Jednak podwyżka pensji to jedyne benefity, które oferuje Lidl. Zarząd spółki zadecydował, że każda osoba z co najmniej półrocznym stażem pracy otrzyma jednorazową nagrodę roczną. Jej wysokość będzie wahała się od 50 proc. do 100 proc. wartości wynagrodzenia.

Lidl zachęca do współpracy na różnych stanowiskach

Lidl to jeden z liderów polskiego rynku handlowego, który nieustannie rozszerza swój zasięg i wzbogaca asortyment. Obecnie na terenie naszego kraju działają 723 oddziały sieci handlowej Lidl. Jednak już niedługo będą potrzebne dodatkowe ręce do pracy.

Lidl ogłosił, że poszukuje kolejnych 2,6 tys. osób chętnych do pracy w sklepach, centrach dystrybucji i centrali. Na zainteresowanych czeka praca na różnych stanowiskach w działach sprzedaży, logistyki magazynowej, ale także w biurze sprzedaży oraz biurze ekspansji.

- Serdecznie dziękuję każdemu z blisko 24 tys. pracowników Lidl Polska za wkład i zaangażowanie w pracę. [] W dobie pandemii każdego dnia wypełniamy misję dostarczania żywności oraz najpotrzebniejszych produktów na terenie całego kraju. Jestem dumny z naszego zespołu. Dzięki prostym i zrównoważonym procesom oraz pracy zespołowej oferujemy wysokiej jakości produkty, w lidlowych niskich cenach wyprodukowane z poszanowaniem praw człowieka oraz w trosce o ekologię i przyszłość naszej planety - oznajmił Włodzimierz Wlaźlak, prezes Lidl Polska.

Lidl jest nie tylko solidnym pracodawcą, lecz także aktywnym działaczem, który dba o zrównoważony rozwój. W ostatnim czasie dyskont odkupił nadmiary ziemniaków od polskich rolników i sprzedawał je w wyjątkowo niskich cenach. Na początku stycznia Lidl okazał także wsparcie przedsiębiorcy, który nie mógł znaleźć chętnych na buraki o niestandardowym kształcie. Wszystkie te działania wpisują się w koncepcję zero waste. Poprzez wspieranie polskich producentów żywności Lidl stara się również propagować proekologiczne postawy wśród klientów.

Tagi: Zarobki Lidl