BiznesINFO.pl

wikimedia/Mateusz Giełczyński

Lidl zaprezentował ofertę na Tłusty Czwartek. Jest w czym wybierać

22 Marca 2022

Autor tekstu:

Kamila Jeziorska

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jakie promocje przygotował Lidl z okazji Tłustego Czwartku

  • Jakie promocje przygotowały inne sieci sklepów

  • Do kiedy potrwa pączkowy szał w sklepach

Lidl atakuje w Tłusty Czwartek

Na Tłusty Czwartek cieszą nie tylko dzieci, ale także dorośli. To dzień, w którym zapominamy o wszelkich kaloriach i oddajemy się spożywaniu słodkości pod postacią pączków i faworków. Ci bardziej nowocześnie odchodzą od tradycji i zaczynają stawiać na donuty.

Lidl znalazł sposób na zaspokojenie potrzeb każdego Polaka w tym dniu i przygotował promocję z okazji Tłustego Czwartku. Już od poniedziałku, 8 lutego klienci Lidla znajdą w ofercie, aż dwadzieścia dwa rodzaje pączków i donutów.

"Zdecydowanym hitem Cukierni Lidla jest pączek premium z nadzieniem wiśniowym w lukrze lub z nadzieniem jagodowym w polewie mlecznej (2,99 zł/ 120 g/ 1 szt.). Klienci w ofercie znajdą także pysznego pączka nadziewanego kremem czekoladowym (1,99 zł/ 88 g/ 1 szt.), nadziewanego pączka Wedel (2,49 zł/ 85 g/ 1 szt.) czy też klasycznego pączka z nadzieniem wieloowocowym w niskiej cenie dnia" - kusi Lidl. Ten ostatni będzie kosztował zaledwie 79 gr, dlatego każdy znajdzie coś na swoją kieszeń.

Lidl zachęca także do miksowania pączków i pakowania ich w kartoniki. Przy zakupie czterech pączków ten dostaniemy gratis, ale powiedzmy sobie szczerze, nikt z nas nie wyjdzie tego dnia ze sklepu tylko z czterema pączkami.

Pozostając przy klasyce Lidl oferuje także minipączki serowe za 6,99 zł/200 g oraz faworki o tej samej wadze za jedyne 4,99 zł. Co więcej, Lidl odchodzi trochę od klasyki i przygotował promocję na donuty.

Lidl i inne sieci kuszą klientów słodkościami

"Jeśli jednak chcielibyśmy odejść trochę od klasyki, możemy sięgnąć po kolorowe donuty. W Lidlu znajdziemy m.in. donuty z cukrem (0,99 zł/ 50 g/ 1 szt.), donuty Wedel z nadzieniem czekoladowym (2,19 zł/ 68 g/ 1 szt.), donuty z nadzieniem orzechowym, truskawkowym czy donuty a’la Panna Cotta (1,79 zł/ 69-71 g/ 1 szt." - informuje Lidl.

Z tej okazji donuty zostaną objęte także promocją. Posiadacze aplikacji Lidl Plus znajdą u siebie kupon upoważniający ich do zakupu 4 donutów w cenie 3. Te będą iście amerykańskie, bowiem znajdziemy także posypane piankami czy o smaku brownie. W gazetce widnieje również donut Milka.

Lidl poinformował także, że "opracowuje pierwszy standard rolniczy skoncentrowany na bioróżnorodności dla konwencjonalnej produkcji owoców i warzyw". Standard będzie dostępny dla wszystkich producentów Lidla w Europie i ma stanowić rozszerzenie obecnego GLOBALG.A.P. Prace nad nim potrwają do końca 2021 r.

Jednakże to nie wszystko, bowiem poza Lidlem swoje promocje na pączki i faworki szykuje także Biedronka. Tutaj widzimy mocne odejście od klasyki, bowiem sieć sklepów zaplanowała promocję na donuty 8+4 gratis. Oferta jest ważna od środy, 10 lutego do czwartku 11 lutego. Z kolei dla miłośników klasyki szykuje się prawdziwa pączkowa rebelia.

Przy zakupie sześciu sztuk klienci Biedronki za jednego pączka zapłacą 55 groszy. Istnieje także możliwość zakupu pączków w dużym opakowaniu 12 sztuk. Wówczas również za jednego zapłacimy 55 groszy.

Z kolei dla chcących zasmakować Walentynek w Tłusty Czwartek, Biedronka przygotowała pączki Wedel w kształcie serca. Jedna sztuka będzie kosztować 1,99 zł.

Tagi:

Podobne artykuły

Handel

Ruszyła Biedronkoloteria. Można wygrać 10 mln nagród, w tym również pieniądze
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Port Gdańsk zyskał nowe połączenie. Świetne wieści dla polskiego handlu
Czytaj więcej >

Handel

Papryka nie jest zbyt droga. Jeden kraj chętnie kupuje ją z Polski
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Oszukali prawie 700 osób na „cudowne garnki”, niektórzy poszkodowani nieświadomie podpisali umowy kredytowe. Teraz ruszył proces
Czytaj więcej >

Handel

Skarbówka wkracza do akcji. Dzięki nowym narzędziom łatwiej wyłapie podejrzane transakcje
Czytaj więcej >

Handel

Po 70 latach działalności polska firma ogłasza upadłość. Wiele osób straci pracę, zadłużenie jest ogromne
Czytaj więcej >
Kamila Jeziorska

Redaktor Biznesinfo. Absolwentka stosunków międzynarodowych na UKSW i studentka ostatniego roku politologii i dziennikarstwa. Uważa, że dziennikarstwo to nie tylko zawód, ale też misja. Uwielbia Stany Zjednoczone, jamniki i serial "House of Cards". Najbardziej lubi pisać na tematy polityczne i społeczne.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]