Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Handel > Lidl zaprezentował ofertę na Tłusty Czwartek. Jest w czym wybierać
Kamila Jeziorska
Kamila Jeziorska 08.02.2021 01:00

Lidl zaprezentował ofertę na Tłusty Czwartek. Jest w czym wybierać

Lidl wyszykował promocję
wikimedia/Mateusz Giełczyński

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jakie promocje przygotował Lidl z okazji Tłustego Czwartku

  • Jakie promocje przygotowały inne sieci sklepów

  • Do kiedy potrwa pączkowy szał w sklepach

Lidl atakuje w Tłusty Czwartek

Na Tłusty Czwartek cieszą nie tylko dzieci, ale także dorośli. To dzień, w którym zapominamy o wszelkich kaloriach i oddajemy się spożywaniu słodkości pod postacią pączków i faworków. Ci bardziej nowocześnie odchodzą od tradycji i zaczynają stawiać na donuty.

Lidl znalazł sposób na zaspokojenie potrzeb każdego Polaka w tym dniu i przygotował promocję z okazji Tłustego Czwartku. Już od poniedziałku, 8 lutego klienci Lidla znajdą w ofercie, aż dwadzieścia dwa rodzaje pączków i donutów.

"Zdecydowanym hitem Cukierni Lidla jest pączek premium z nadzieniem wiśniowym w lukrze lub z nadzieniem jagodowym w polewie mlecznej (2,99 zł/ 120 g/ 1 szt.). Klienci w ofercie znajdą także pysznego pączka nadziewanego kremem czekoladowym (1,99 zł/ 88 g/ 1 szt.), nadziewanego pączka Wedel (2,49 zł/ 85 g/ 1 szt.) czy też klasycznego pączka z nadzieniem wieloowocowym w niskiej cenie dnia" - kusi Lidl. Ten ostatni będzie kosztował zaledwie 79 gr, dlatego każdy znajdzie coś na swoją kieszeń.

Lidl zachęca także do miksowania pączków i pakowania ich w kartoniki. Przy zakupie czterech pączków ten dostaniemy gratis, ale powiedzmy sobie szczerze, nikt z nas nie wyjdzie tego dnia ze sklepu tylko z czterema pączkami.

Pozostając przy klasyce Lidl oferuje także minipączki serowe za 6,99 zł/200 g oraz faworki o tej samej wadze za jedyne 4,99 zł. Co więcej, Lidl odchodzi trochę od klasyki i przygotował promocję na donuty.

Lidl i inne sieci kuszą klientów słodkościami

"Jeśli jednak chcielibyśmy odejść trochę od klasyki, możemy sięgnąć po kolorowe donuty. W Lidlu znajdziemy m.in. donuty z cukrem (0,99 zł/ 50 g/ 1 szt.), donuty Wedel z nadzieniem czekoladowym (2,19 zł/ 68 g/ 1 szt.), donuty z nadzieniem orzechowym, truskawkowym czy donuty a’la Panna Cotta (1,79 zł/ 69-71 g/ 1 szt." - informuje Lidl.

Z tej okazji donuty zostaną objęte także promocją. Posiadacze aplikacji Lidl Plus znajdą u siebie kupon upoważniający ich do zakupu 4 donutów w cenie 3. Te będą iście amerykańskie, bowiem znajdziemy także posypane piankami czy o smaku brownie. W gazetce widnieje również donut Milka.

Lidl poinformował także, że "opracowuje pierwszy standard rolniczy skoncentrowany na bioróżnorodności dla konwencjonalnej produkcji owoców i warzyw". Standard będzie dostępny dla wszystkich producentów Lidla w Europie i ma stanowić rozszerzenie obecnego GLOBALG.A.P. Prace nad nim potrwają do końca 2021 r.

Jednakże to nie wszystko, bowiem poza Lidlem swoje promocje na pączki i faworki szykuje także Biedronka. Tutaj widzimy mocne odejście od klasyki, bowiem sieć sklepów zaplanowała promocję na donuty 8+4 gratis. Oferta jest ważna od środy, 10 lutego do czwartku 11 lutego. Z kolei dla miłośników klasyki szykuje się prawdziwa pączkowa rebelia.

Przy zakupie sześciu sztuk klienci Biedronki za jednego pączka zapłacą 55 groszy. Istnieje także możliwość zakupu pączków w dużym opakowaniu 12 sztuk. Wówczas również za jednego zapłacimy 55 groszy.

Z kolei dla chcących zasmakować Walentynek w Tłusty Czwartek, Biedronka przygotowała pączki Wedel w kształcie serca. Jedna sztuka będzie kosztować 1,99 zł.