BiznesINFO.pl
Lidl podnosi ceny mięsa

Wikimedia/Macic7, (CC BY-SA 3.0)

Lidl podjął zaskakującą decyzję. Niestety klienci nie będą zadowoleni

10 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Wiktoria Pękalak

Udostępnij:

Lidl podjął decyzję, która może nie spodobać się wielu klientom. Grupa Schwarz podniosła ceny detaliczne dziesięciu podstawowych asortymentów z kategorii konfekcjonowanego mięsa wieprzowego. W ten sposób ma wywrzeć presję na branży. Za co zapłacimy więce

Lidl zwiększa ceny mięsa

Niemieckie media donoszą, że w sklepach Lidla przy stoiskach mięsnych pojawiły się oznaczenia przedstawiające ciągniki rolnicze, które mają nawiązywać do ostatnich protestów producentów rolnych. Obok znajdują się tabliczki z napisem: Cena świadomie podwyższona, podaje portal wiadomoscihandlowe.pl.

Stanowisko Lidla, cytowane przez „Lebensmittel Zeitung”, na które powołuje się portal, jest jasne. Według przedstawicieli niemieckiej sieci zorganizowana akcja daje klientom możliwość podjęcia świadomej decyzji o wsparciu lokalnego rolnictwa.

Grupa detaliczna prowadząca sklepy Lidla zwraca uwagę, że sprzedaż wymaga współpracy producentów, przetwórców, ludzi handlu i polityków, ponieważ to jedyny sposób, by prowadzić zrównoważone regulacje, które unormują problemy, z którymi musi mierzyć się rolnictwo.

Według danych portalu w ubiegłym tygodniu Grupa Schwarz przekazała 50 milionów euro na inicjatywę Animal Welfare, która zajmuje się szeroko pojętym dobrostanem zwierząt i pracą nad stworzeniem bardziej etycznego i zrównoważonego przemysłu mięsnego.

Nie wiadomo, czy podwyżki cen wprowadzone przez Lidla utrzymają się dłużej i w jaki sposób nadprogramowe pieniądze będą miały trafić do gospodarstw rolnych jak najszybciej i bez zbędnej biurokracji. Pytania „Lebensmittel Zeitung” skierowane do niemieckiej sieci zostały bez odpowiedzi.

Kaufland, który także jest częścią Grupy Schwarz, również zareagował na ostatnie protesty rolników. W sklepach pojawiły się plakaty, które zachęcają klientów do kupowania produktów wyprodukowanych w Niemczech i pochodzących od lokalnych dostawców.

Aldi też wspiera rolników

Swoją pomoc chce okazać także konkurent Lidla - Aldi. Sieć miała zamiar porozumieć się z ruchem protestacyjnym rolników „Ziemia tworzy powiązania”, przekazał niemiecki volksstimme.de. Wszystkie te inicjatywy wynikają z ostatniego strajku rolników, którzy pozbawieni środków do życia, zablokowali w wielu niemieckich miastach magazyny centralne sklepów ciągnikami.

Dyrektor zarządzający grupą interesu hodowców trzody chlewnej w Niemczech, Torsten Staack pochwalił kroki podjęte przez niemieckie spółki. Według niego inni dostawcy także pójdą w ślady Lidla.

W związku z nowymi cenami, które wprowadził Lidl, klienci z Niemiec muszą zapłacić w tej chwili 3,20 euro za 500 gramów mięsa mielonego, zamiast tak jak miało to miejsce wcześniej, 2,70 euro, podaje portal chip.de.

Tagi:

LidlCeny

Wiktoria PękalakAutor

Redaktor Biznesinfo. Absolwent filologii polskiej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego, student filozofii. Wcześniej w miesięczniku "Teatr". Niestrudzenie projektuje zasadę ekwiwalencji z osi odbioru na oś kombinacji.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Handel

IKEA otwiera nowy rok wraz z sezonem jesienno-zimowym. Debata „Domy przyszłości – relacje a innowacje"

Czytaj więcej >

Handel

Nowe Ferrari zaskoczyło świat. Włosi zaprezentowali całkiem inne auto niż dotychczas

Czytaj więcej >
Czego Polska eksportuje najwięcej?

Handel

Polski eksport i import mocno rośnie. Najnowsze dane za lipiec

Czytaj więcej >
Żywność i podwyżki cen

Handel

Maspex zapowiada podwyżki cen. Wysokie koszty produkcji

Czytaj więcej >

Handel

Czy braki energii wpłyną na produkcję Coca-Cola w Polsce?

Czytaj więcej >
Allegro

Handel

Allegro chce zastrzec kolor pomarańczowy jako znak towarowy

Czytaj więcej >