Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Handel > Lidl: lista płac w sieci. Kasjerzy z pensją 4,6 tys. zł
Radosław Święcki
Radosław Święcki 03.05.2020 02:00

Lidl: lista płac w sieci. Kasjerzy z pensją 4,6 tys. zł

biznes-info-640x433
Biznesinfo.pl

Jakie Lidl oferuje zarobki?

Tak często obśmiewana praca na kasie w Lidlu okazuje się całkiem opłacalnym zajęciem, zwłaszcza w nadchodzących ciężkich czasach, gdy o pracę może nie być łatwo.

Sieć wprowadziła podwyżki jeszcze przed wybuchem pandemii koronawirusa w Polsce, czyli na początku marca. Szczegóły zmian w wynagrodzeniach podaje – za Gazetą.pl – Gazeta Krakowska.

Na wstępie należy podkreślić, że wysokość wynagrodzenia uzależniona jest od wielu czynników, takich jak m.in. lokalizacja sklepu, czy doświadczenia pracownika.

Na starcie Lidl oferuje zarobki na poziomie od 3,4 tys. zł do 4,1 tys. zł brutto, czyli ponad 2,5 tys. zł netto. Ale już osoby, które mają jakikolwiek staż mogą liczyć na pensje w przedziale 3,5 tys. – 4,35 tys. zł brutto. Z kolei kasjerzy, którzy przepracowali dwa lata mogą maksymalnie zarobić 4,6 tys. zł. To jednak nie wszystko, bowiem poza wynagrodzeniami pracownicy sieci mogą liczyć również na benefity pozapłacowe, jak np. bony towarowe, czy przyznawane nieco rzadziej świadczenia socjalne, bądź ubezpieczenia na życie.

Warto podkreślić, że w ubiegłym roku kasjerzy w Lidlu zarabiali średnio 2000 zł „na rękę”.

Ile zarabiają magazynierzy?

Gazeta ujawnia również na jakie zarobki mogą liczyć pracownicy magazynów. Początkujący magazynier obsługujący wózek widłowy zarabia 4050 zł brutto, ale już magazynier po trzech latach pracy może liczyć na wynagrodzenie wynoszące niespełna 5000 zł btutto. Z kolei magazynier zajmujący się komisjonowaniem towaru na początku swojej pracy zarabia 4000 zł brutto, zaś po trzech latach pracy 4800 zł brutto.

W sieci sklepów Lidl pracuje obecnie ok. 18 tys. osób.

Tagi: Zarobki Lidl