Lidl chce, aby split payment był podstawową formą regulowania płatności
Wikipedia
Autor Stanisław Węgrowski - 2 Listopada 2019

Lidl zmieni niemal całkowicie dotychczasowy system płatności. Można się mocno zaskoczyć

Lidl Polska ogłosił, że split payment stanie się podstawowym systemem regulowania płatności firmy - informuje portal wiadomoscihandlowe.pl. Sieć zamierza wprowadzić rozwiązanie od 1 listopada 2019 roku.

19 lipca 2019 roku rząd uchwalił nowelizację ustawy o VAT, która wprowadza split payment - obowiązkową podzieloną płatność VAT, a także nową matrycę stawek VAT. Rozwiązanie ma obejmować 150 grup towarów i usług, które są objęte reżimem odwrotnego obciążenia i wspólną odpowiedzialnością. Dotyczyć to będzie paliwa, stali, odpadów, metali szlachetnych i nieszlachetnych. Obligatoryjna podzielona płatność ma obejmować m.in. branżę budowlaną, maszyny i urządzenia elektryczne, części samochodowe oraz węgiel.

Lidl wprowadza nowy system płatności

Mimo, że dla branży spożywczej podzielona płatność jest póki co dobrowolna, Lidl poinformował, że dla firmy split payment stanie się normalnym systemem regulowania płatności ze wszystkimi kontrahentami. Sieć liczy na to, że dzięki tej praktyce będzie można wyeliminować nadużycia podatkowe w państwie, a także, że będzie to motywacja dla pozostałych firm do wprowadzenia szerszego niż to zakłada ustawa systemu podzielonej płatności.

Split payment został wprowadzony 1 lipca 2018 roku. Model stosuje się w płatnościach między firmami, gdzie nabywca to czynny płatnik VAT. System reguluje przede wszystkim płatności VAT, ale może też służyć do rozliczania podatku dochodowego czy ZUS. Nowelizacja, która wejdzie w życie 1 listopada 2019 roku, wprowadzi obligatoryjną podzieloną płatność na branże szczególnie narażone na nadużycia podatkowe, m.in. na branżę budowlaną oraz elektronikę.

Rekordową emeryturę w Polsce będzie miał polityk z Brukseli. ZUS podał wyliczeniaRekordową emeryturę w Polsce będzie miał polityk z Brukseli. ZUS podał wyliczeniaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kolejny bat na kierowców. Mandat 500 zł za popularną metodę prowadzenia auta
  2. Wiemy skąd wzięły się pieniądze na trzynastą emeryturę. Wielu Polakom się to nie spodoba
  3. Setki osób dostanie 252,38 zł zamiast 500 plus. Ludzie przeoczyli haczyk
  4. ZUS masowo zabiera zasiłki. Matki pozostają bez środków do życia
  5. Nie żyje wybitna Polka. O jej śmierci poinformował Prezydent Andrzej Duda
  6. GIS pilnie wycofuje popularną przyprawę. Jest skażona groźną bakterią, lepiej od razu ją wyrzucić

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News