Lidl i inne sieciówki zmienią godziny zakupów dla senierów?
imago/Jochen Tack/EAST NEWS
Autor Maria Glinka - 2 Kwietnia 2020

Minister zdrowia apeluje do sklepów. Chce zmiany godzin zakupów dla seniorów

Lidl, Biedronka czy Kaufland będą musiały zmierzyć się z kolejnymi zmianami w funkcjonowaniu? Zaledwie kilka dni po wprowadzeniu ram czasowych przeznaczonych na zakupy dla seniorów minister zdrowia apeluje o ich przeniesienie na wczesne godzinny poranne.

Lidl i reszta sklepów już teraz oferują zakupy wyłącznie dla seniorów

Lidl i inne sieci handlowe nieustannie modyfikują sposoby działania w czasie pandemii zarówno na mocy własnych decyzji, jak i obostrzeń rządowych. Najnowsza zasada wprowadzona przez władze zakłada, że między 10.00 a 12.00 zakupy w sklepach spożywczych, drogeriach i aptekach mogą robić jedynie osoby powyżej 65 roku życia. Ma to na celu podniesienie bezpieczeństwa i komfortu osób, które znajdują się w grupie podwyższonego ryzyka.

Policja przejęła kontrolę nad strażą miejską. Tysiące funkcjonariuszy wyszło na ulicePolicja przejęła kontrolę nad strażą miejską. Tysiące funkcjonariuszy wyszło na uliceCzytaj dalej

Jednak wczoraj na antenie TVP Info minister zdrowia Łukasz Szumowski zaapelował o zmianę tych godzin. Szef resortu przyznał, że rozsądniej byłoby, gdyby „te godziny wypadały wcześniej”. Szumowski nie doprecyzował w jakim czasie miałaby się odbywać sprzedaż jedynie dla seniorów.

Kolejne zmiany na horyzoncie?

Zdaniem ministra to o świcie sale sprzedaży są czyste, odkażone i najbardziej bezpieczne dla klientów – piszą wiadomoscihandlowe.pl.

Szumowski przyznał, że przeniesienie zakupów seniorów na godziny tuż po otwarciu sklepów byłoby wyrazem „solidarności społecznej”, do której nawołuje Polaków w całym kraju.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Watykan zajął nowe stanowisko w sprawie Świąt Wielkanocnych. Wierni mogą być zadziwieni
2. Macie konto w PKO BP, Pekao, mBanku lub Credit Agricole? Właśnie wprowadzono zmiany, o których musicie wiedzieć

W aptece już się nie obkupisz. Od dziś resort wprowadza reglamentację lekówW aptece już się nie obkupisz. Od dziś resort wprowadza reglamentację lekówCzytaj dalej

Zamieszanie w związku z nowymi przepisami

Wprowadzone we wtorek godziny zakupów dla seniorów zrodziły nieporozumienia. Jak donosi gazeta.pl część seniorów źle zinterpretowała nowe zapisy i uznała, że mogą robić zakupy jedynie w godzinach 10-12. Dlatego też tłumie gromadzili się przed wejściem do sklepów, aby zdążyć zaopatrzyć się w niezbędne produkty przed godziną 12.

Dlatego też resort zdrowia przypomniał, że nie są to wyłączny czas na zakupy dla seniorów, a jedynie rekomendowane godziny, z których mogą skorzystać w celu ochrony zdrowia i życia.

W innych krajach seniorzy również są uprzywilejowani

Jednym z pierwszych państw, w którym wprowadzono specjalne godziny zakupów seniorów była Wielka Brytania. Wśród sieci handlowych, które zdecydowały się na ten ruch jest m.in. Iceland Foods w Irlandii Północnej, który w godzinach 8-9 prowadzi sprzedaż jedynie dla osób starszych. Ich śladem podążyły także Lidl i Tesco. Z kolei w sklepie Sainsbury’s seniorzy są uprzywilejowani jedynie w poniedziałki, środy i piątki – podaje The Independent.

Szykuje się nowy program 1000+. Zyskają jedni z bardziej poszkodowanychSzykuje się nowy program 1000+. Zyskają jedni z bardziej poszkodowanychCzytaj dalej

Doświadczenia z Wielkiej Brytanii pokazują, że osoby starsze chętnie korzystają z porannych godzin na zakupy, co może wskazywać na słuszność wprowadzenia takich zasad również w Polsce.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nielegalne zgromadzenie w Otwocku, na widok policji uciekli do śmietnika
  2. Koronawirus zabija też młodych. W Belgii zmarła 12-latka
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Jeden kontynent ma rekordowo mało zakażeń koronawirusem. Mieszkańcy mają przewagę, eksperci tłumaczą
Produkty, za które przepłacasz i nawet o tym nie wiesz. Nie daj nabić się w butelkę i zacznij oszczędzanieProdukty, za które przepłacasz i nawet o tym nie wiesz. Nie daj nabić się w butelkę i zacznij oszczędzanieCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News