BiznesINFO.pl

East News, Arkadiusz Ziolek

Uczniowie na zdalnym nauczaniu. Doszedł kolejny problem, nie działa dziennik elektroniczny Librus

22 Marca 2022

Autor tekstu:

Kamila Jeziorska

Librus jako narzędzie pracy

Librus to nic innego jak elektroniczny dziennik pozwalający rodzicom kontrolować i sprawdzać postępy dziecka w nauce. W ostatnim czasie Librus stał się także nieodłącznym elementem nauki wszystkich uczniów. 

Przy pomocy Librusa nauczyciele mogli komunikować się z uczniami, a ci z kolei wysyłać prace zaliczeniowe swoim dydaktykom. Wydawać by się mogło, że polski rząd decydując się na wprowadzenie nauczania zdalnego przygotował się na każdą ewentualność.

Niestety, ale nic bardziej mylnego. Librus już pierwszego dnia nauki zdalnej przestał działać z samego rana. O całej sprawie poinformowali uczniowie na Twitterze. Za pomocą social mediów zaistniałą sytuację zaczęli komentować także rozwścieczeni rodzice. W czym tkwił problem z Librusem?

Librus po prostu przestał działać. Uczniowie próbujący zalogować się na swoje konta widzieli jedynie komunikat "Ups, coś poszło nie tak, spróbuj ponownie za kilka minut". Niestety, po kilku minutach następowało to samo. Czy awarię udało się rozwiązać?

1. Kiedy 14. emerytura? Znany jest już termin i propozycje kwot, jednak niektórzy emeryci zostaną z niczym 2. "Zaraz przeczytam, że jestem podły i zazdrosny". Jarosław Jakimowicz zupełnie niespodziewanie zaatakował kolegę 3. Nie dostaniesz się do lekarza na NFZ? Jest pomysł, żebyś miał zrefundowaną wizytę w prywatnym gabinecie  

Librus popsuł się już pierwszego dnia

"Librus nie działa... więc zorientowani wiedzą, co to znaczy, Teams działa, ale bez Librusa za wiele się nie zrobi. Tak @MC_GOV_PL [Ministerstwo Cyfryzacji - red.] @MEN_GOV_PL [Ministerstwo Edukacji Narodowej - red.] działa nauczanie zdalne w pierwszym dni! Nie daliście szansy, aby dzieciaki wzięły książki ze szkoły...patałachy", napisała jedna z Twitterowiczek.

Librus w rozmowie z Business Insider przekazał informację, że po godz. 10:00 wszystko wróciło do normy, a dziennik elektroniczny znów zaczął działać. Co w takim razie był przyczyną awarii?

Librus zawiesił się z powodu dużej ilości logowań. Niestety, ale administracja dziennika elektronicznego nie jest w stanie przewidzieć czy podobne sytuacje będą miały miejsce. Miejmy nadzieję, że przynajmniej do nich nie dojdzie przez następne dwa tygodnie nauki zdalnej.

Tagi:

Podobne artykuły

Polska i Świat

W 2022 roku powstało w Polsce 32 tys. stron nowego prawa. Samo czytanie zajęłoby kilka tygodni
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Nowe święto państwowe. PiS chce ustanowić je jak najszybciej
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Płatne parkowanie w stolicy również w weekendy? Jest stanowisko warszawskiego ratusza
Czytaj więcej >

Polska i Świat

ZUS ostrzega. Nieświadomie możesz udostępnić swoje dane
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Ukradli worki z setkami tysięcy złotych i rozpłynęli się w powietrzu. Policja prosi o pomoc
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Podczas remontu znalazł w domu tajemniczą torbę. W środku znajdował się skarb
Czytaj więcej >
Kamila Jeziorska

Redaktor Biznesinfo. Absolwentka stosunków międzynarodowych na UKSW i studentka ostatniego roku politologii i dziennikarstwa. Uważa, że dziennikarstwo to nie tylko zawód, ale też misja. Uwielbia Stany Zjednoczone, jamniki i serial "House of Cards". Najbardziej lubi pisać na tematy polityczne i społeczne.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]