fot: Arkadiusz Ziolek/ East News Warszawa 24.09.2017. n/z Siedmiolatek uczy sie kaligrafowac i pisac.
East News, Arkadiusz Ziolek
Autor Kamila Jeziorska - 26 Października 2020

Uczniowie na zdalnym nauczaniu. Doszedł kolejny problem, nie działa dziennik elektroniczny Librus

Librus w dobie pandemii koronawirusa jest niezbędnym narzędziem pracy dla wszystkich uczniów. Niestety, jak się okazuje, Librus nie dał rady i o poranku po prostu przestał działać. Uczniowie o wszystkim poinformowali za pomocą Twittera.

Librus jako narzędzie pracy

Librus to nic innego jak elektroniczny dziennik pozwalający rodzicom kontrolować i sprawdzać postępy dziecka w nauce. W ostatnim czasie Librus stał się także nieodłącznym elementem nauki wszystkich uczniów.

Przy pomocy Librusa nauczyciele mogli komunikować się z uczniami, a ci z kolei wysyłać prace zaliczeniowe swoim dydaktykom. Wydawać by się mogło, że polski rząd decydując się na wprowadzenie nauczania zdalnego przygotował się na każdą ewentualność.

Niestety, ale nic bardziej mylnego. Librus już pierwszego dnia nauki zdalnej przestał działać z samego rana. O całej sprawie poinformowali uczniowie na Twitterze. Za pomocą social mediów zaistniałą sytuację zaczęli komentować także rozwścieczeni rodzice. W czym tkwił problem z Librusem?

Librus po prostu przestał działać. Uczniowie próbujący zalogować się na swoje konta widzieli jedynie komunikat "Ups, coś poszło nie tak, spróbuj ponownie za kilka minut". Niestety, po kilku minutach następowało to samo. Czy awarię udało się rozwiązać?

Niestety, Boże Narodzenie będzie wyglądać zupełnie inaczej w tym roku. Minister zdrowia z nieprzyjemnymi informacjamiNiestety, Boże Narodzenie będzie wyglądać zupełnie inaczej w tym roku. Minister zdrowia z nieprzyjemnymi informacjamiCzytaj dalej

1. Kiedy 14. emerytura? Znany jest już termin i propozycje kwot, jednak niektórzy emeryci zostaną z niczym
2. "Zaraz przeczytam, że jestem podły i zazdrosny". Jarosław Jakimowicz zupełnie niespodziewanie zaatakował kolegę
3. Nie dostaniesz się do lekarza na NFZ? Jest pomysł, żebyś miał zrefundowaną wizytę w prywatnym gabinecie

Segregacja śmieci znowu do zmiany? Nie wypełnisz obowiązku, spodziewaj się grzywny albo aresztuSegregacja śmieci znowu do zmiany? Nie wypełnisz obowiązku, spodziewaj się grzywny albo aresztuCzytaj dalej

Librus popsuł się już pierwszego dnia

"Librus nie działa... więc zorientowani wiedzą, co to znaczy, Teams działa, ale bez Librusa za wiele się nie zrobi. Tak @MC_GOV_PL [Ministerstwo Cyfryzacji - red.] @MEN_GOV_PL [Ministerstwo Edukacji Narodowej - red.] działa nauczanie zdalne w pierwszym dni! Nie daliście szansy, aby dzieciaki wzięły książki ze szkoły...patałachy", napisała jedna z Twitterowiczek.

Librus w rozmowie z Business Insider przekazał informację, że po godz. 10:00 wszystko wróciło do normy, a dziennik elektroniczny znów zaczął działać. Co w takim razie był przyczyną awarii?

Librus zawiesił się z powodu dużej ilości logowań. Niestety, ale administracja dziennika elektronicznego nie jest w stanie przewidzieć czy podobne sytuacje będą miały miejsce. Miejmy nadzieję, że przynajmniej do nich nie dojdzie przez następne dwa tygodnie nauki zdalnej.

Wpływ pandemii na bankomaty jest ogromny. Wypłaty gotówki rekordowo niskieWpływ pandemii na bankomaty jest ogromny. Wypłaty gotówki rekordowo niskieCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jurek Owsiak zakażony koronawirusem. "Apeluję: dbajcie o siebie"
  2. Mocne słowa ratowniczki do wszystkich osób nie noszących maseczek."Taki jesteś bohaterski? To zapraszam na SOR"
  3. WHO z ważnym oświadczeniem. Dotyczy szczepionki
  4. Polskie prawo surowsze od tego w Iranie czy Arabii Saudyjskiej. Państwa wyznaniowe bardziej liberalne ws. aborcji
  5. Lidl wprowadza nietypowe udogodnienia. W sklepach skorzystać można teraz z nowych rozwiązań
  6. Tragedia z samego rana. Tajemnicza śmierć 35-letniego gwiazdora, pozostawił rodzinę, "jesteśmy w żałobie"
  7. Mikstura z ogórków kiszonych i czosnku ma piorunujące działanie. Przykra dolegliwość znika w klika chwil

Koniecznie obejrzyj:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News