BiznesINFO.pl
fot: Arkadiusz Ziolek/ East News Warszawa 24.09.2017. n/z Siedmiolatek uczy sie kaligrafowac i pisac.

East News, Arkadiusz Ziolek

Uczniowie na zdalnym nauczaniu. Doszedł kolejny problem, nie działa dziennik elektroniczny Librus

26 Października 2020

Autor tekstu:

Kamila Jeziorska

Udostępnij:

Librus w dobie pandemii koronawirusa jest niezbędnym narzędziem pracy dla wszystkich uczniów. Niestety, jak się okazuje, Librus nie dał rady i o poranku po prostu przestał działać. Uczniowie o wszystkim poinformowali za pomocą Twittera.

Librus jako narzędzie pracy

Librus to nic innego jak elektroniczny dziennik pozwalający rodzicom kontrolować i sprawdzać postępy dziecka w nauce. W ostatnim czasie Librus stał się także nieodłącznym elementem nauki wszystkich uczniów. 

Przy pomocy Librusa nauczyciele mogli komunikować się z uczniami, a ci z kolei wysyłać prace zaliczeniowe swoim dydaktykom. Wydawać by się mogło, że polski rząd decydując się na wprowadzenie nauczania zdalnego przygotował się na każdą ewentualność.

Niestety, ale nic bardziej mylnego. Librus już pierwszego dnia nauki zdalnej przestał działać z samego rana. O całej sprawie poinformowali uczniowie na Twitterze. Za pomocą social mediów zaistniałą sytuację zaczęli komentować także rozwścieczeni rodzice. W czym tkwił problem z Librusem?

Librus po prostu przestał działać. Uczniowie próbujący zalogować się na swoje konta widzieli jedynie komunikat "Ups, coś poszło nie tak, spróbuj ponownie za kilka minut". Niestety, po kilku minutach następowało to samo. Czy awarię udało się rozwiązać?

1. Kiedy 14. emerytura? Znany jest już termin i propozycje kwot, jednak niektórzy emeryci zostaną z niczym2. "Zaraz przeczytam, że jestem podły i zazdrosny". Jarosław Jakimowicz zupełnie niespodziewanie zaatakował kolegę3. Nie dostaniesz się do lekarza na NFZ? Jest pomysł, żebyś miał zrefundowaną wizytę w prywatnym gabinecie 

Librus popsuł się już pierwszego dnia

"Librus nie działa... więc zorientowani wiedzą, co to znaczy, Teams działa, ale bez Librusa za wiele się nie zrobi. Tak @MC_GOV_PL [Ministerstwo Cyfryzacji - red.] @MEN_GOV_PL [Ministerstwo Edukacji Narodowej - red.] działa nauczanie zdalne w pierwszym dni! Nie daliście szansy, aby dzieciaki wzięły książki ze szkoły...patałachy", napisała jedna z Twitterowiczek.

Librus w rozmowie z Business Insider przekazał informację, że po godz. 10:00 wszystko wróciło do normy, a dziennik elektroniczny znów zaczął działać. Co w takim razie był przyczyną awarii?

Librus zawiesił się z powodu dużej ilości logowań. Niestety, ale administracja dziennika elektronicznego nie jest w stanie przewidzieć czy podobne sytuacje będą miały miejsce. Miejmy nadzieję, że przynajmniej do nich nie dojdzie przez następne dwa tygodnie nauki zdalnej.

Podobne artykuły

BiznesInfo

Polska i świat

Katastrofa samolotu w Lubuskim. Nieoficjalnie: nie żyje jeden z najbogatszych Polaków

Czytaj więcej >
pixabay, kasjanf

Polska i świat

Czy Centralny Port Komunikacyjny nie zostanie wybudowany? Horała: Tylko w trzech przypadkach

Czytaj więcej >
Arkadiusz Ziolek/EAST NEWS

Polska i świat

Za wykroczenie skarbowe kara nawet 14 tys. zł. Nowe prawo już obowiązuje

Czytaj więcej >
Arkadiusz Ziolek/EAST NEWS

Polska i świat

Jak przekonać seniorów do późniejszego przejścia na emeryturę? Rząd ma plan i nie zawaha się go użyć

Czytaj więcej >
Jochen Tack/EAST NEWS

Polska i świat

Koronawirus na polu szparagów w Niemczech. Polacy pilnowani przez ochronę

Czytaj więcej >
Fot. Piotr Molecki/East News, Warszawa, 04.05.2021. 29. posiedzenie Sejmu IX kadencji. Na nadzwyczajnym posiedzeniu Sejm zajmowal sie rzadowym projektem ustawy ws. ratyfikacji zasobow wlasnych Unii Europejskiej. N/z: minuta ciszy dla Bronislawa Cieslaka

Polska i świat

Sondaż parlamentarny. KO z najgorszym wynikiem w historii, PiS wygrywa

Czytaj więcej >