Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Kurs funta znowu skacze do góry. Jeśli wysyłać pieniądze z Wielkiej Brytanii, to teraz
Stanisław Węgrowski
Stanisław Węgrowski 24.02.2020 01:00

Kurs funta znowu skacze do góry. Jeśli wysyłać pieniądze z Wielkiej Brytanii, to teraz

biznes-info-640x433
Biznesinfo.pl

Kurs funta ciągle w górę

W poniedziałek, 24 lutego 2020 roku, po południu Narodowy Bank Polski (NBP) opublikował najnowsze dane na temat kursów światowych walut. Kurs funta ciągle utrzymuje się wysoko względem kursu polskiego złotego. Jak wynika z analizy ekspertów portalu comparic.pl, wszystko wskazuje na to, że dojdzie kolejnych wzrostów pary GBPPLN. Ale wcześniej oczekiwana jest stabilizacja kursu pary na aktualnych poziomach. Potem kurs funta może dobić nawet do poziomu 5.17.

Nie tylko kurs funta

Jak podaje portal, w ostatnim czasie dane dla Wielkiej Brytanii podbijały kurs funta, co w konsekwencji doprowadziło do podwyżek już nie tylko wobec kursu polskiego złotego, ale i reszty światowych walut.

Przyjrzyjmy się zatem kursom czterech głównych walut. Z danych Narodowego Banku Polskiego opublikowanych po południu wynika, że dolar amerykański kosztuje obecnie 3,9772 zł, euro 4,3017 zł, frank szwajcarski 4,0542 zł, natomiast kurs funta wynosi w tym momencie 5,1293. I to właśnie kursy funta i franka zanotowały największe wzrosty.

Kurs funta coraz mocniejszy, a złoty najgorzej od dawna

Tym samym w poniedziałek polski złoty znów notuje spadek wartości, podobnie jak w poprzednim tygodniu. Jak podaje portal comparic.pl, w konsekwencji jest na najniższych poziomach od końca września.

Następne dane o kursach światowych walut Narodowy Bank Polski opublikuje we wtorek, 25 lutego 2020 roku między godziną 11:45 a 12:15.