Obraz Greg Montani z Pixabay
GregMontani / Pixabay
Autor Stanisław Węgrowski - 24 Lutego 2020

Kurs funta znowu skacze do góry. Jeśli wysyłać pieniądze z Wielkiej Brytanii, to teraz

Kurs funta podwyższa się. Na ten moment utrzymuje się na poziomie 5.13 PLN. Bardzo prawdopodobne, że już niedługo dojdzie do kolejnych podwyżek.

Kurs funta ciągle w górę

W poniedziałek, 24 lutego 2020 roku, po południu Narodowy Bank Polski (NBP) opublikował najnowsze dane na temat kursów światowych walut. Kurs funta ciągle utrzymuje się wysoko względem kursu polskiego złotego. Jak wynika z analizy ekspertów portalu comparic.pl, wszystko wskazuje na to, że dojdzie kolejnych wzrostów pary GBPPLN. Ale wcześniej oczekiwana jest stabilizacja kursu pary na aktualnych poziomach. Potem kurs funta może dobić nawet do poziomu 5.17.

Fiskus dobierze się do majątku, który dostałeś od rodziców. Ulg nie przewidujeFiskus dobierze się do majątku, który dostałeś od rodziców. Ulg nie przewidujeCzytaj dalej

Nie tylko kurs funta

Jak podaje portal, w ostatnim czasie dane dla Wielkiej Brytanii podbijały kurs funta, co w konsekwencji doprowadziło do podwyżek już nie tylko wobec kursu polskiego złotego, ale i reszty światowych walut.

Najdroższe samochody świata. TOP 10 pięknych aut wartych fortunęNajdroższe samochody świata. TOP 10 pięknych aut wartych fortunęCzytaj dalej

Przyjrzyjmy się zatem kursom czterech głównych walut. Z danych Narodowego Banku Polskiego opublikowanych po południu wynika, że dolar amerykański kosztuje obecnie 3,9772 zł, euro 4,3017 zł, frank szwajcarski 4,0542 zł, natomiast kurs funta wynosi w tym momencie 5,1293. I to właśnie kursy funta i franka zanotowały największe wzrosty.

Kurs funta coraz mocniejszy, a złoty najgorzej od dawna

Tym samym w poniedziałek polski złoty znów notuje spadek wartości, podobnie jak w poprzednim tygodniu. Jak podaje portal comparic.pl, w konsekwencji jest na najniższych poziomach od końca września.

Następne dane o kursach światowych walut Narodowy Bank Polski opublikuje we wtorek, 25 lutego 2020 roku między godziną 11:45 a 12:15.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Skandaliczne zachowanie w Warszawie. Wyrzucili trumnę na przystanku
  2. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  3. ZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo proste
  4. Możesz zapłacić 270 zł albo nałożą na ciebie karę. Kontrole trwają w całym kraju
  5. Policja wezwana do opuszczonego hotelu w Zakopanem. Widziano podejrzane błyski
TOP 10 najdroższych polskich filmów. Budżety, które przyprawiają o zawrót głowy [GALERIA]TOP 10 najdroższych polskich filmów. Budżety, które przyprawiają o zawrót głowy [GALERIA]Czytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News