Rolnicy dotknięci koronawirusem zwolnieni z KRUS
Flickr/Piotr Drabik
Autor Radosław Święcki - 23 Marca 2020

Jedna grupa społeczna doczeka się zwolnienia ze składek, a nie odroczenia. Reszta Polaków będzie oburzona

Rolnicy, którzy zostaną dotknięci spadkiem dochodów z powodu koronawirusa, zostaną zwolnieni z płacenia składek do KRUS – zapowiedział w poniedziałek minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski. Potwierdził to również Andrzej Duda, występując po Radzie Bezpieczeństwa Narodowego.

Rolnicy zwolnieni z KRUS

Szef resortu rolnictwa podkreślił, że rolnicy należą do grupy, która również ponosi straty wskutek rozprzestrzenienia się epidemii koronawirusa, choćby poprzez utrudnienia w sprzedaży swoich surowców, czy spadku cen. Ardanowski wskazał, że problemy mają całe branże, np. kwiaciarstwo czy szkółkarstwo, dlatego także tym producentom rolnym należy udzielić wsparcia.

Minister rolnictwa – jak informuje Polska Agencja Prasowa – zapowiedział również, że "trwają prace nad innymi rozwiązaniami w porozumieniu z innymi ministrami".

Ardanowski zauważył również, że rolnictwo jest w sytuacji szczególnej, ponieważ obejmuje go jeszcze Wspólna Polityka Rolna.

- W tym tygodniu w środę jest wideokonferencja posiedzenia ministrów rolnictwa UE i my zgłaszamy szereg żądań do Unii Europejskiej – podkreślił szef resortu rolnictwa.

Minister podkreślił, że „oczekujemy dodatkowych środków z UE na wsparcie rolnictwa dotkniętego spadkiem dochodów, również przesunięcia niewykorzystanych środków PROW (Program Rozwoju Obszarów Wiejskich) na te działania, które są w poszczególnych krajach szczególnie istotne".

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News