BiznesINFO.pl
biznes-info-640x433

Biznesinfo.pl

Kredyt hipoteczny krok po kroku. Zanim weźmiesz mieszkanie na kredyt musisz pamiętać o kilku rzeczach

25 Stycznia 2020

Autor tekstu:

Stanisław Węgrowski

Kredyt hipoteczny daje możliwość zakupu mieszkania bez kilkuset tysięcy złotych oszczędności, nic więc dziwnego, że jest tak popularny. Wiele osób jednak nie zdaje sobie sprawy, jak o wiele rzeczy trzeba zadbać starając się o kredyt na własne mieszkanie.

Kredyt hipoteczny - co należy wiedzieć?

Kredyty hipoteczny to duże zobowiązanie finansowe. Jego oprocentowanie jest raczej niskie, a suma, jaką trzeba oddać, może być zaskakująca. Ale te czynniki nie powinny odstraszać dobrze odpowiedzialnego kredytobiorcy. Biorąd kredyt hipoteczny należy się odpowiednio przygotować. Decyzja o kredycie będzie rzutować na nasze finanse przez lata, dlatego potrzebna jest jak największa wiedza na temat produktu, który nas interesuje. Taki kredyt musi też być dopasowany do naszych możliwości. 

Kredyt hipoteczny jest ryzykiem nie tylko dla osoby ubiegającej się o niego, ale także dla banku. Jak radzi bankier.pl, ubieganie się o kredyt można podzielić na dwa etapy. Na początku warto ocenić zdolność kredytową, wybrać odpowiednią nieruchomość oraz właściwy bank i kredyt. Kolejny etap jest powiązany z wydaniem decyzji o przyznaniu kredytu i doprowadzeniem wszystkich formalności w związku z kupnem lokalu. Przed rozpoczęciem starań o kredyt trzeba naprostować domowy budżet, tak aby nic nas nie zaskoczyło.

Ile się czeka na kredyt hipoteczny? Rozpatrywanie wniosku trwa ok. 20 dni, a oczekiwanie na wydanie kredytu może wynieść 2-3 miesiące. 

Zapraszamy do galerii, z której dowiesz się, jak wziąć kredyt hipoteczny krok po kroku.

Tagi:

kredyt hipoteczny

Stanisław WęgrowskiAutor

Wydawca Biznesinfo. Absolwent psychologii na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS. W dziennikarstwie inspirują go sprawy społeczne, polityka, kultura oraz sport. DJ, jeden z założycieli kolektywu SONDA, działającego na warszawskiej scenie klubowej. Miłośnik zwierząt.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Fot. Piotr Molecki/East News, Warszawa, 28.09.2020. Mazowiecki Urzad Wojewodzki w Warszawie. Wydzial Spraw Cudzoziemcow. N/z tlum interesantow.

Praca

Gwałtowny wzrost pracowników z zagranicy w Polsce

Czytaj więcej >

Praca

Ile zarabia petsitter w Warszawie? Prezes Petsy zdradza stawki, kwota jest pokaźna

Czytaj więcej >
Czas pracy w Polsce bije na głowę liczbę godzin przepracowanych np. przez Niemców

Praca

Minister zdradza kto dostanie pracę przy budowie polskiej elektrowni atomowej

Czytaj więcej >
FLickr/Olgierd Rudak

Praca

ZUS kontroluje L4. Wiele osób straci zasiłki

Czytaj więcej >

Praca

Kreatywna inwestycja w kreatywny sektor

Czytaj więcej >
Bezrobocie w Polsce

Praca

Bezrobocie w Polsce. Najnowsze dane. Komentarz premiera Morawieckiego

Czytaj więcej >