kredyt-pixnio-cc0
pixnio.com
Autor Stanisław Węgrowski - 1 Kwietnia 2020

Zawieszenie spłaty kredytu może być ratunkiem. Niewielu jednak wie, że może też mieć fatalne skutki

Kredyt będzie kosztował więcej, jeśli poprosimy o odroczenie spłaty. Na wakacjach kredytowych finansowo nie zyskujemy - informuje “Gazeta Wyborcza”.

Kredyt będzie droższy

W większości przypadków banki idą konsumentom na rękę i pozytywnie rozpatrują wnioski o odroczenie kredytu. Jest to nie tylko w interesie klientów, ale także banki na tym zyskują. Okazuje się, że wakacje kredytowe prowadzą do wyższej kwoty do spłaty.

Jak podaje “GW”, dla banku korzystniejsze jest zawieszenie spłaty kredytu, które przecież nie zwalnia konsumentów od płacenia odsetek, a problemy finansowe klienta mogłyby spowodować, że kredyt w ogóle nie będzie spłacany. Zazwyczaj banki odraczają jedynie przyszłe raty. Jednak po negocjacjach bank może ustalić też indywidualne reguły spłaty wcześniejszych zaległości.

Dobre i złe wiadomości dla kierowców z prawem jazdy kat. B. Zyskają nowe uprawnienia, ale jest jeden haczykDobre i złe wiadomości dla kierowców z prawem jazdy kat. B. Zyskają nowe uprawnienia, ale jest jeden haczykCzytaj dalej

Kredyt zawieszony - co oferują banki?

Jak podaje “GW”, kolejne banki oferują klientom możliwość zawieszenia spłaty kredytu. Najczęstszym rozwiązaniem jest zawieszenie rat kapitałowych na pół roku lub rat kapitałowych odsetkowych na 90 dni.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Watykan zajął nowe stanowisko w sprawie Świąt Wielkanocnych. Wierni mogą być zadziwieni
2. Córka Kowalskiej nie może samodzielnie oddychać. Piosenkarka właśnie przekazała druzgocącą wiadomość

W wariancie zawieszenia tylko rat kapitałowych trzeba spłacać odsetki, które czasami mogą wynieść więcej niż część kapitałowa, np. w sytuacji, gdy od niedawno ktoś spłaca kredyt.

“Ponieważ w przypadku zawieszenia spłat kapitał spłacimy później, to także suma odsetek będzie wyższa, czyli w praktyce nasz kredyt będzie droższy” - pisze “GW”.

Pilny alarm WHO: prawie wszyscy źle noszą maseczki. Może wyrządzić więcej szkody niż pożytkuPilny alarm WHO: prawie wszyscy źle noszą maseczki. Może wyrządzić więcej szkody niż pożytkuCzytaj dalej

Zawieszenie kredytu pod lupą RF

Oferty banków cały czas nadzoruje rzecznik finansowy. - Wstępna analiza dostępnych na stronach internetowych banków informacji dotyczących możliwości skorzystania z wakacji kredytowych wskazuje, że większość banków opracowała specjalne zasady dotyczące ubiegania się o przerwę w spłacie zadłużenia w związku z zagrożeniem epidemicznym wywołanym wirusem SARS-CoV2 - mówi na łamach “GW” Katarzyna Szwedo-Mackiewicz, zastępca dyrektora wydziału klienta rynku bankowo-kapitałowego w Biurze Rzecznika Finansowego.

Więcej w “Gazecie Wyborczej”.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Michał zmarł na koronawirusa, był młody, zdrowy. "Nudzisz się? Mój brat też chciałby, ale nie żyje"
  2. Koronawirus zabija też młodych. W Belgii zmarła 12-latka
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Europejski kraj wprowadza nowy nakaz. Pytano o niego też polskich polityków
Produkty, za które przepłacasz i nawet o tym nie wiesz. Nie daj nabić się w butelkę i zacznij oszczędzanieProdukty, za które przepłacasz i nawet o tym nie wiesz. Nie daj nabić się w butelkę i zacznij oszczędzanieCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News