BiznesINFO.pl
PHOTO ADAM NOCON/SE / EAST NEWS KUZNICA BIALOSTOCKA MIEDZYNARODOWE DROGOWE PRZEJSCIE GRANICZNE POLSKA - BIALORUS MAZURY, GRANICA WSCHODNIA, WSCHOD, BIALORUS, GRANICA PANSTWA, PRZEJSCIE GRANICZNE, STRAZ GRANICZNA, TURYSTYKA, LATO, WAKACJE, JEZIORA, KONTROLA GRANICZNA 29/06/2006 CYFRA CANON 1D MARK II FOTO ADAM NOCON

East News, ADAM NOCON

Kontrole graniczne wracają u sąsiada Polski. Już od 17 lutego

13 Lutego 2021

Autor tekstu:

Kamila Jeziorska

Kontrole graniczne z uwagi na ochronę przed nowym szczepem koronawirusa wprowadza sąsiad Polski. Zmiany przy wjeździe na Słowację zaczną obowiązywać już od 17 lutego - poinformował tamtejszy minister zdrowia.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jakie będą warunki kontroli granicznych

  • Co muszą spełnić Polacy, aby wjechać na Słowację

  • Jakie warunki muszą spełnić obywatele innych krajów

Kontrole graniczne na Słowacji

Pandemia koronawirusa wywróciła turystykę do góry nogami. Obecnie polscy celebryci wybierają takie kraje, w których nie muszą odbywać kwarantanny, dlatego bardzo często widzimy ich w Meksyku lub na Zanzibarze.

Jednocześnie kraje europejskie zaostrzają kryteria wjazdu na swoje terytorium. Nie tak dawno Bloomberg poinformował, że ponowne zamknięcie na inne państwa planują Niemcy. Decyzja tamtejszego rządu miała zostać ogłoszona w Walentynki, jednakże na ten moment nie ma żadnych konkretów.

Swoją decyzję w sprawie kontroli granicznych ogłosiła właśnie Słowacja - informuje Polsat News. Kontrole graniczne mają powrócić tam od 17 lutego. Dlaczego słowacki rząd zdecydował się na taki krok?

Kontrole graniczne zostały wprowadzone po to, aby uchronić tamtejsze społeczeństwo przed nowym szczepem koronawriusa. Zmiany na słowackich granicach potwierdził na piątkowej konferencji minister zdrowia, Marek Krajčí.

Kontrole graniczne mają ochronić naszego sąsiada

Marek Krajčí nie zaleca obywatelom wyjazdów zagranicznych i podkreśla, aby robić to tylko wtedy, gdy jest konieczne. Obywatele Słowacji po przyjeździe do kraju zostaną poddani 14-dniowej kwarantannie zwieńczonej - w domyśle - negatywnym testem na COVID-19.

- Każdy podróżny musi wypełnić formularz e-granicy przed wjazdem na Słowację - powiedział cytowany przez Polsat News. Dodał, że takiego obowiązku nie mają osoby przyjeżdżające do kraju do pracy.

Obywatele krajów ościennych, czyli Polski, Węgier, Austrii, Czech i Polski będą zatrzymywani na granicy do kontroli. Ci muszą mieć przy sobie negatywny wynik testu na koronawirusa nie starszy niż siedem dni. Nie muszą także wypełniać formularza e-granicy.

Z kolei obywatele odległych krajów Europy, np.: Wielkiej Brytanii muszą liczyć się z koniecznością wypełnienia formularza. Również muszą posiadać negatywny wynik testu na COVID-19 przy czym nie może być on starszy niż 48 godzin w przypadku antygenowego i nie starszy niż 72 godziny w przypadku PCR.

Słowacki resort podkreśla, że kontrole graniczne są efektem tego, że kraj staje się w obliczu podwyższonego ryzyka epidemicznego koronawirusa.

Tagi:

Kamila JeziorskaAutor

Redaktor Biznesinfo. Absolwentka stosunków międzynarodowych na UKSW i studentka ostatniego roku politologii i dziennikarstwa. Uważa, że dziennikarstwo to nie tylko zawód, ale też misja. Uwielbia Stany Zjednoczone, jamniki i serial "House of Cards". Najbardziej lubi pisać na tematy polityczne i społeczne.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

25.06.2021Karwia Plaza fot.Andrzej Iwanczuk/REPORTER

Turystyka

Tunezja przestała uznawać paszporty covidowe

Czytaj więcej >
Kontrole lokali gastronomicznych. Znamy efekty

Turystyka

Kontrole weszły do restauracji w całym kraju. Aż 57 proc. sprawdzanych z nieprawidłowościami

Czytaj więcej >
Nie masz maseczki? Licz się z mandatem

Turystyka

1800 zł za brak maseczki. Zastanów się czy warto

Czytaj więcej >
Bon turystyczny - uważajcie na oszustów

Turystyka

Uwaga na oszustów. Próbują naciągać na bon turystyczny

Czytaj więcej >
Biznes Info

Turystyka

Wakacje jak nieprzyjemna niespodzianka. W łatwy sposób stracisz odszkodowanie

Czytaj więcej >
MACIEJ KULCZYNSKI/East News

Turystyka

Makłowicz wypowiedział się na temat paragonów z wakacji. Nie ma dobrych wieści

Czytaj więcej >