Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Koniec browaru w Leżajsku. Powodem reorganizacja firmy
Paweł Makowiec
Paweł Makowiec 07.02.2023 22:12

Koniec browaru w Leżajsku. Powodem reorganizacja firmy

Canva / trevmo64
Domena publiczna

Reorganizacja produkcji w Grupie Żywiec jest przyczyną zamknięcia browaru w Leżajsku. Piwo marki Leżajsk będzie produkowane w pozostałych czterech zakładach należących do firmy.

Według Grupy Żywiec, skupienie się na produkcji w czterech zakładach zwiększy efektywne wykorzystanie mocy produkcyjnych. Dzięki temu krokowi, Grupa zdobędzie konkurencyjną pozycję na rynku.

Zamykają browar w Leżajsku

Według wypowiedzi prezesa zarządu Grupy Żywiec, Simona Amora, cytowanej przez Interię, zakładem który zostanie zamknięty, jest Browar Leżajsk. Decyzję podjęto po “dogłębnej analizie”.

Browar w Leżajsku istnieje od 1978 roku, zaś samo piwo warzone jest w mieście od XVI wieku. Zakład zatrudniał, według informacji Interii, 103 pracowników, a dwa lata temu uwarzył ok. 800 tys. hl piwa.

Zamknięcie browaru nie oznacza jednak końca piwa marki Leżajsk. Jego produkcja zostanie przeniesiona do innych zakładów Grupy Żywiec.

Pracownicy otrzymają wsparcie

Amor, cytowany przez Interię, powiedział, że zmiana jest niezbędna do adaptacji do warunków rynkowych. Pozwoli również na budowę silnej firmy w przyszłości.

Prezes zarządu zapewnił również, że będzie organizowane wsparcie dla pracowników zamykanego browaru. Rozmowy ze związkami zawodowymi mają się niedługo rozpocząć.

Celem dialogu ze związkami, według informacji Interii, ma być stworzenie specjalnych programów dla pracowników. Mają one im pomóc przejść przez okres likwidacji browaru oraz tuż po nim.