kamery-termowizyjne-wallpaperflare
unsplash/kevin laminto
Autor Stanisław Węgrowski - 27 Kwietnia 2020

Specjalne kamery będą tropić chorych? Nieoficjalny warunek rządu wielu zaskoczył

Kamery termowizyjne będą monitorować klientów w centrach handlowych, jeśli te zostaną otwarte. Taki warunek stawia Ministerstwo Rozwoju - wynika z nieoficjalnych doniesień serwisu money.pl.

Kamery termowizyjne w centrach handlowych

Producenci, dystrybutorzy i firmy montujące kamery termowizyjne mogą zacierać ręce. Prawdopodobnie czeka ich wysyp zamówień. Już niedługo kamery termowizyjne mogą stać się kolejnym hitem sprzedażowym po maseczkach i rękawicach ochronnych.

Z nieoficjalnych informacji portalu money.pl wynika, że 22 kwietnia Ministerstwo Rozwoju rozpoczęło konsultacje z właścicielami centrów handlowych o powierzchni co najmniej 2 tys. metrów kwadratowych. Serwis podaje, że galerie mogłyby wrócić do pracy już w połowie maja, jednak aby zostały otwarte, konieczne będzie spełnienie określonych warunków. Jednym z nich są kamery termowizyjne.

Niemcy krytykują Polskę za obowiązek 14-dniowej kwarantanny. Premier Saksonii: polski rząd się zagalopowałNiemcy krytykują Polskę za obowiązek 14-dniowej kwarantanny. Premier Saksonii: polski rząd się zagalopowałCzytaj dalej

Kamery termowizyjne w galeriach. Jak w Azji

Projekt zakłada, że w galeriach zostaną zamontowane kamery termowizyjne, co ma posłużyć do identyfikacji osób z gorączką. Nie wiadomo jeszcze, że ile kamer termowizyjnych miałoby działać, a także gdzie miałyby zostać rozmieszczone. Money.pl zwraca uwagę, że takie rozwiązania już wprowadziły niektóre kraje azjatyckie. Gdy u kogoś zostanie wykryta podwyższona temperatura, nie może wejść do sklepu lub restauracji.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd szykuje nowy podatek. Dotknąć on może bardzo wielu Polaków
2. W jednym z krajów już milion zakażonych. Fatalna doba, tragiczne doniesienia

Skuteczność tej metody może nie być łatwa do potwierdzenia, ponieważ wielu nosicieli wirusa nie ma żadnych objawów, nawet stanu podgorączkowego. Kamery termowizyjne to jednak tylko jedno z proponowanych rozwiązań.

Nie tylko kamery termowizyjne. Więcej warunków

Centra handlowe będą musiały przestrzegać podwyższonych reguł sanitarnych. Cała infrastruktura budynku będzie musiała być regularnie dezynfekowana. Klienci centrów handlowych mają podlegać takim samym ograniczeniom, które obowiązują w miejscach publicznych, tj. zakrywanie nosa i ust i utrzymywanie dystansu na odległość dwóch metrów. Na zakupach w galerii będzie trzeba też nosić rękawiczki.

Galerie handlowe będą musiały zagwarantować klientom dostęp do płynów dezynfekujących i rękawiczek jednorazowych. W toaletach zostaną rozmieszczone instrukcje w związku z utrzymywaniem higieny w trakcie epidemii.

Aktualnie na terenie galerii handlowej otwarte mogą być tylko sklepy spożywcze, apteki i drogerie. Reszta sklepów pozostaje zamknięta. Rząd planuje przywrócić normalną działalność centrów handlowych w drugiej połowie maja.

Popularna sieć sprzedaje nie tylko żele i maski. Wprowadza coraz bardziej pożądane teraz akcesoriaPopularna sieć sprzedaje nie tylko żele i maski. Wprowadza coraz bardziej pożądane teraz akcesoriaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Policja do tej pory nie może ich znaleźć. Mogą być niebezpieczni, lepiej uważajcie
  2. Zaskakujące wyniki badań. Naukowcy sprawdzą czy nikotyna zapobiega rozprzestrzenianiu się komórek wirusa
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Morawiecki nie pozostawia złudzeń o planach otwarcia granic. Turystom się nie spodoba
Ile tracą na wartości samochody kompaktowe? Warto sprawdzić, ile warte jest teraz twoje autoIle tracą na wartości samochody kompaktowe? Warto sprawdzić, ile warte jest teraz twoje autoCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News