Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Jest nowe rozporządzenie w sprawie wesel i imprez okolicznościowych
Kamila Jeziorska
Kamila Jeziorska 22.03.2022 09:21

Jest nowe rozporządzenie w sprawie wesel i imprez okolicznościowych

biznesinfo-1
Biznes Info

Od 6 czerwca br. wchodzą w życie nowe przepisy dotyczące organizowania wesel i imprez okolicznościowych. Obostrzenia stają się coraz łagodniejsze, a Polacy powoli zapominają o istnieniu koronawirusa.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jakie obostrzenia znosi nowe rozporządzenie

  • Jakie są obostrzenia względem wesel

Obostrzenia weselne już od niedzieli

Wesela, komunie i inne imprezy okolicznościowe to tylko część wydarzeń, na których organizację czekali Polacy. Sezon weselny już w pełni, a tymczasem rząd luzuje obostrzenia związane z szeregiem wydarzeń.

Zgodnie z zapowiedziami ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, nadchodzą zmiany w obostrzeniach. Rozporządzenie zostało już opublikowane, a jego zapisy wejdą w życie już od 6 czerwca br.

Przywrócona została możliwość organizowania konferencji i targów (1 osoba na 15 mkw.), sale zabaw także zostają otwarte (1 osoba na 15 mkw.). Z transportu publicznego może korzystać 75 proc. pasażerów liczonych od maksymalnego obłożenia środka.

Zmiany dotyczą również organizacji imprez okolicznościowych. Limit gości obejmie maks. 150 osób. Warto pamiętać, że zaszczepieni nie wliczają się do limitu.

Nowe przepisy nie otwierają furtki zgromadzeniom spontanicznym. Obostrzenia mają obowiązywać do 25 czerwca.

Przypomnijmy, że luzowanie obostrzeń w Polsce trwa od początku maja. Rząd stopniowo otwierał poszczególne gałęzie gospodarki. Od 4 czerwca br. można już organizować koncerty i imprezy na świeżym powietrzu.

Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Masz interesujące zdjęcia lub filmik? Podziel się z nami wysyłając na [email protected]