Jakie wynagrodzenie za nadgodziny?
pixabay.com
Autor Przemysław Terlecki - 11 Lipca 2019

Jakie wynagrodzenie za nadgodziny? Sposób liczenia nadgodzin

Jakie wynagrodzenie za nadgodziny? Za pracę w godzinach nadliczbowych oprócz normalnego wynagrodzenia pracownikowi przysługuje odpowiedni dodatek. Jaki? To zależy od czasu i okoliczności, w jakich wykonywana jest praca.

Jakie wynagrodzenie za nadgodziny? W zależności od dnia, jego pory, a także wypracowanych już wcześniej godzin, pracownikowi może przysługiwać za nadgodziny dodatek w wysokości dodatkowych 100% wynagrodzenia za każdą godzinę pracy lub 50% za nadliczbowe godziny pracy. Kiedy obowiązuje który z dodatków?

Dodatek w wysokości 100% dodatkowego wynagrodzenia obowiązuje tych pracowników, którzy zdecydowali się na dodatkową pracę w niedziele, święta, a także na wyrobienie nadgodzin w ciągu nocy czy pracę w dniu wolnym, udzielonym pracownikowi w zamian za planową pracę w niedzielę.

Ich majątki idą w miliardy. Najbogatsze polskie rodzinyIch majątki idą w miliardy. Najbogatsze polskie rodzinyCzytaj dalej

Jakie wynagrodzenie za nadgodziny?

Co więcej, o 100% dodatku do wypłaty ubiegać się mogą także osoby, które przekroczyły tygodniowy przeciętny czas pracy w danym okresie rozliczeniowym. Natomiast dodatek w wysokości dodatkowych 50% do wypłaty przysługuje wszystkim tym, którzy podjęli się nadgodzin w innych dniach niż te, wymienione w przypadku dodatku w wysokości 100% wypłaty.

Co warto podkreślić, zarobek za nadgodziny stanowi element wynagrodzenia ze wszystkimi konsekwencjami prawnymi. Oznacza to nie tylko, że wypracowane za nadgodziny pieniądze są chronione prawem regulującym ochronę normalnego wynagrodzenia za pracę. Płaca za nadgodziny jest również uwzględniania podczas obliczania renty lub emerytury dla pracownika.

Nowy podatek handlowy. Sfinansują go klienci Biedronki, Lidla, Rossmanna i innych sieci handlowych?Nowy podatek handlowy. Sfinansują go klienci Biedronki, Lidla, Rossmanna i innych sieci handlowych?Czytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 10 000 zł za to, że nie przejdziesz na emeryturę
  2. Lidl będzie teraz budował mieszkania
  3. Pod Radomiem zabrakło już wody
  4. 4000 zł dodatku do emerytury za szczególne osiągnięcie
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News