Źródło: Pixabay/andreas160578
Autor Kasper Starużyk - 4 Czerwca 2019

Jak zwalczyć stres w pracy w prosty sposób? 5 sposobów

Jak zwalczyć stres w pracy? Takie pytanie zadają sobie nie tylko członkowie kadry kierowniczej, ale ludzie pracujący w różnych branżach na różnych stanowiskach.

Jak zwalczyć stres w pracy i nie oszaleć?

Stres w pracy jest nie tylko uciążliwy - może powodować też konsekwencje zdrowotne, od względnie łagodnych - podatności na przeziębienia czy bólu głowy - do poważniejszych, takich jak choroby serca i wypalenie zawodowe, które ostatnio zostało zakwalifikowane przez WHO jako diagnoza medyczna. Stres w pracy jest dosyć powszechnym zjawiskiem. Znalezienie pracy, w której nie będziemy się w ogóle stresować może być naprawdę trudne. Lepszym podejściem jest nauczenie się, jak opanować stres i jak nim zarządzać. Oto kilka technik radzenia sobie ze stresem od Verywell Mind, które warto wypróbować.

Sposoby na stres w pracy - 5 metod, które mogą pomóc pokonać stres

  • Pamiętaj o prawidłowej organizacji pracy

Planowanie swoich zadań z wyprzedzeniem może znacznie zmniejszyć stres w pracy. Pozwala to uniknąć pośpiechu, spóźnień i nerwowości i zwiększyć wydajność swojej pracy.

  • Zadbaj o swój komfort

Dyskomfort fizyczny może się wydawać zaskakującym bodźcem, który wywołuje stres. Jednak chyba każdy przyzna, że siedzenie na niewygodnym krześle na pewno nie sprzyja byciu spokojnym, podobnie jak hałas w biurze. Postaraj się stworzyć sobie cichą, wygodną i przyjemną przestrzeń do pracy.

Zalewska ogłosiła, że reforma edukacji jest zamknięta, a za problemy odpowiada ktoś innyZalewska ogłosiła, że reforma edukacji jest zamknięta, a za problemy odpowiada ktoś innyCzytaj dalej
  • Ogranicz wymaganie względem siebie

Czynnikiem przyczyniającym się do wypalenia zawodowego są niejasne wymagania. Jeśli nie wiesz dokładnie, czego się od ciebie oczekuje lub jeśli wymagania ciągle się zmieniają, możesz to wywołać naprawdę spory stres w pracy. Postaraj się ustalić z przełożonym, jakie konkretnie ma oczekiwania  przejrzeć oczekiwania oraz strategie ich spełnienia. To może rozładować stres dla was obojga! Warto też pamiętać, że perfekcjonizm to prosta droga do wypalenia zawodowego.

  • Trzymaj się z dala od konfliktów

Konflikty międzyludzkie mają negatywny wpływ na zdrowie fizyczne, jak i stan emocjonalny. warto jest unikać konfliktów w pracy tak bardzo, jak to jest możliwe. Unikaj plotkowania i nie dziel się też osobistymi opiniami na temat religii czy polityki. Im bardziej neutralnym jest się w pracy, tym lepsze zawodowe kontakty się ma.

  • Zapomnij o wielozadaniowości

Multitasking jeszcze do niedawna był modny hasłem w biurach i określany był jako jedna z ważniejszych zadań dobrego pracownika. Z czasem jednak ludzie zaczęli zdawać, że robienie kilku rzeczy naraz przyczynia się tylko do roztrzepania, obniża wyniki każdego z wykonywanych w ten sposób obowiązków i przyczynia się do zwiększenia stresu. Skupienie się na jednej sprawie i działanie w sposób rozważny, po kolei, od jednej rzeczy do drugiej to o wiele lepsza metoda.

Wreszcie wzrosną Wasze emerytury! Po miesiącach czekania poznaliśmy kwotyWreszcie wzrosną Wasze emerytury! Po miesiącach czekania poznaliśmy kwotyCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE: 

1. Zalewska: Reforma edukacji jest zakończona, to ktoś inny jest winny

2. Zelmer będzie wycofany z rynku 

3. Biedronka i Lidl będą miały nowego konkurenta w Polsce 

4. Kwaśniewski ostro o obecnym prezydencie 

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News