BiznesINFO.pl
biznes-info-640x433

Biznesinfo.pl

Jak zwalczyć stres w pracy w prosty sposób? 5 sposobów

4 Czerwca 2019

Autor tekstu:

Kasper Starużyk

Udostępnij:

Jak zwalczyć stres w pracy? Takie pytanie zadają sobie nie tylko członkowie kadry kierowniczej, ale ludzie pracujący w różnych branżach na różnych stanowiskach.

Jak zwalczyć stres w pracy i nie oszaleć?

Stres w pracy jest nie tylko uciążliwy - może powodować też konsekwencje zdrowotne, od względnie łagodnych - podatności na przeziębienia czy bólu głowy - do poważniejszych, takich jak choroby serca i wypalenie zawodowe, które ostatnio zostało zakwalifikowane przez WHO jako diagnoza medyczna. Stres w pracy jest dosyć powszechnym zjawiskiem. Znalezienie pracy, w której nie będziemy się w ogóle stresować może być naprawdę trudne. Lepszym podejściem jest nauczenie się, jak opanować stres i jak nim zarządzać. Oto kilka technik radzenia sobie ze stresem od Verywell Mind, które warto wypróbować.

Sposoby na stres w pracy - 5 metod, które mogą pomóc pokonać stres

  • Pamiętaj o prawidłowej organizacji pracy

Planowanie swoich zadań z wyprzedzeniem może znacznie zmniejszyć stres w pracy. Pozwala to uniknąć pośpiechu, spóźnień i nerwowości i zwiększyć wydajność swojej pracy.

  • Zadbaj o swój komfort

Dyskomfort fizyczny może się wydawać zaskakującym bodźcem, który wywołuje stres. Jednak chyba każdy przyzna, że siedzenie na niewygodnym krześle na pewno nie sprzyja byciu spokojnym, podobnie jak hałas w biurze. Postaraj się stworzyć sobie cichą, wygodną i przyjemną przestrzeń do pracy.

  • Ogranicz wymaganie względem siebie

Czynnikiem przyczyniającym się do wypalenia zawodowego są niejasne wymagania. Jeśli nie wiesz dokładnie, czego się od ciebie oczekuje lub jeśli wymagania ciągle się zmieniają, możesz to wywołać naprawdę spory stres w pracy. Postaraj się ustalić z przełożonym, jakie konkretnie ma oczekiwania  przejrzeć oczekiwania oraz strategie ich spełnienia. To może rozładować stres dla was obojga! Warto też pamiętać, że perfekcjonizm to prosta droga do wypalenia zawodowego.

  • Trzymaj się z dala od konfliktów

Konflikty międzyludzkie mają negatywny wpływ na zdrowie fizyczne, jak i stan emocjonalny. warto jest unikać konfliktów w pracy tak bardzo, jak to jest możliwe. Unikaj plotkowania i nie dziel się też osobistymi opiniami na temat religii czy polityki. Im bardziej neutralnym jest się w pracy, tym lepsze zawodowe kontakty się ma.

  • Zapomnij o wielozadaniowości

Multitasking jeszcze do niedawna był modny hasłem w biurach i określany był jako jedna z ważniejszych zadań dobrego pracownika. Z czasem jednak ludzie zaczęli zdawać, że robienie kilku rzeczy naraz przyczynia się tylko do roztrzepania, obniża wyniki każdego z wykonywanych w ten sposób obowiązków i przyczynia się do zwiększenia stresu. Skupienie się na jednej sprawie i działanie w sposób rozważny, po kolei, od jednej rzeczy do drugiej to o wiele lepsza metoda.

3. Biedronka i Lidl będą miały nowego konkurenta w Polsce

4. Kwaśniewski ostro o obecnym prezydencie

Podobne artykuły

Urlop wyznaczy pracodawca

Praca

Pracowniku, weszły ważne zmiany w urlopach. Nie będziesz miał teraz wiele do powiedzenia

Czytaj więcej >
Biedronka przygotowała promocje na nowy tydzień

Praca

Biedronka już od jutra z szalonym prezentem dla klientów. Wielki ukłon dla fanów słodkości

Czytaj więcej >
fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. 12.05.2020. n/z Napis koronawirus Covid-19 na tle pieniedzy.

Praca

Branża umiera przez pandemię, a państwo dalej ich nie dostrzega. W efekcie wszyscy tracą ogromne pieniądze

Czytaj więcej >
Szef ma prawo przerwać nasz urlop

Praca

Jesteś na urlopie? Mamy złe wieści, twój pracodawca ma prawo go przerwać

Czytaj więcej >
Za uchylanie się od płacenia abonamentu grożą dotkliwe kary

Praca

Kontrolerzy rozeszli się po kraju, do ciebie też mogą zapukać. Kara to aż 681 zł

Czytaj więcej >
Praca tylko 4 dni? Skrócony wymiar czasu pracy

Praca

4-dniowy tydzień pracy uratuje gospodarkę? Niezwykły plan rządzących.

Czytaj więcej >