Źródło: Wikimedia Commons/Piotr Drabik
Autor Kasper Starużyk - 4 Czerwca 2019

Obchody 4 czerwca. Kwaśniewski bardzo ostro napomina Dudę

Dzisiaj świętujemy 30-lecie wyborów czerwcowych z 1989 roku. Aleksander Kwaśniewski nie omieszkał w swojej przemowie skomentować obecnej sytuacji w Polsce.

W Gdańsku trwają uroczystości związane z 30-leciem wyborów z ‘89. Były prezydent Polski Aleksander Kwaśniewski wykorzystał okazję, aby skomentować obecną sytuację polityczną w Polsce i subtelnie pouczyć rządzących polityków.

Jestem tu, aby powiedzieć, iż nie możemy rozdzielać tych wszystkich wydarzeń, które miały miejsce w historii. Historia to jednak nie puzzle, historia to bardziej rzeka, która płynie w różnym tempie, meandruje, ale tworzy pewną ciągłość, wspólną drogę, wspólny los. To jest wielce symboliczne i ważne, że spotykamy się w tym historycznym miejscu, bo przecież zaczęło się to ‘80 roku tu, w Gdańsku - podkreślił wagę dzisiejszych obchodów.

Nie pomijajmy drugiej strony dialogu

Kwaśniewski podkreślał również jak istotna jest umiejętność prowadzenia skutecznego dialogu.

Okrągły stół to dowód na to, że Polacy mogą ze sobą rozmawiać, że dialog jest możliwy. A nie ma możliwości budowania wspólnoty bez dialogu. Upominam się nieco o tych, którzy byli drugą stroną tego dialogu (..), drugą stroną ówczesnej władzy, te przez was nieznoszone “komuchy”, które wykazały wystarczająco dużo rozsądku, ale także i odwagi, żeby otworzyć drzwi do tej wielkiej zmiany, która miała miejsce - dodał były prezydent.

Zalewska ogłosiła, że reforma edukacji jest zamknięta, a za problemy odpowiada ktoś innyZalewska ogłosiła, że reforma edukacji jest zamknięta, a za problemy odpowiada ktoś innyCzytaj dalej

Przytyk do Dudy

Aleksander Kwaśniewski nie omieszkał przy okazji “wbić szpili” Andrzejowi Dudzie.

Z mojej praktyki prezydenckiej wynika, że często listy prezydentów są bardzo piękne napisane, dobrze byłoby jeszcz egdyby prezydenci czasami te listy przeczytali i wdrożyli w życie - wspomniał Kwaśniewski w odniesieniu do listu prezydenta Andrzeja Dudy, który został chwilę wcześniej odczytany przez Zofię Romaszewską.

Obecnie w całej Polsce odbywają się uroczystości związane z wyborami z 4 czerwca 1989 roku, tzw. wyborami czerwcowymi, które odbyły się na zasadach uzgodnionych w trakcie rozmów Okrągłego Stołu.

Prezes PiS stanie przed sądem. Zaciągnął go tam Roman GiertychPrezes PiS stanie przed sądem. Zaciągnął go tam Roman GiertychCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE: 

1. Dodatkowe 10 000 tys. zł na raz od rządu jak będziesz pracował dłużej 

2. Krowa+ to jednak była tylko mrzonka 

3. 4000 zł do emerytury za jedno szczególne osiągnięcie 

4. Morawiecki stawia warunki emerytom 

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News