BiznesINFO.pl
biznes-info-640x433

Biznesinfo.pl

Jak pomnożyć pieniądze 2019? Jak pomnożyć pieniądze bez ryzyka?

1 Lutego 2019

Autor tekstu:

Kasper Starużyk

Udostępnij:

Jak pomnożyć pieniądze 2019? Jak pomnożyć pieniądze bez ryzyka? Czy bezpieczeństwo inwestycji można połączyć z szybkim zyskiem? Każdy, kto myślał o powiększeniu swojego kapitału, z pewnością zadawał sobie te pytania. Zdradzamy kilka sprawdzonych sprawdzon

Jak pomnożyć pieniądze? 2019 rok daje nam nowe instrumenty do efektywnego zarządzania kapitałem. Podobnie jak w poprzednich latach do wyboru mamy różne stopnie i rodzaje ryzyka. Jest ono, w większości przypadków, wpisane w pomnażanie pieniędzy.

Jak pomnożyć pieniądze 2019: Jak pomnożyć pieniądze bez ryzyka?

Jak pomnożyć pieniądze bez ryzyka? Czy jest to w ogóle wykonalne? Większość osób, myśląc o inwestowaniu pieniędzy, odtwarza logikę jednorękiego bandyty - im większe ryzyko podejmujemy, tym większą szansę na duży i szybki zysk otrzymujemy.

Oczywiście, istnieją formy inwestycji, które nie są okupione absolutnie żadnym ryzykiem. To na przykład lokaty terminowe. Niektórzy wstrzymują się przed nazywaniem ich inwestycjami, preferując w tym przypadku określenie “efektywnej oszczędności”. Rzeczywiście, w dobie niskich, a nawet ujemnych stóp procentowych, wpłacając pieniądze na lokatę, nie możemy liczyć na wysoki zwrot.

Inwestycja ta, lub jak wolą niektórzy, forma oszczędzania, nadal cieszy się w Polsce sporą popularnością. Wynika to w dużej mierze właśnie z faktu, iż nie pozostaje obarczona praktycznie żadnym ryzykiem.

Kontrowersyjną formą lokowania pieniędzy są fundusze inwestycyjne. Wielu przedsiębiorców wyraża opinie, że zyski z nich wypadają gorzej niż w przypadku losowo ułożonego portfela akcji. Inni zachęcają do tej formy inwestowania, szczególnie młodych przedsiębiorców.

Jeszcze jedna forma pomnażania pieniędzy jest szczególnie popularna w Polsce. Opinii na jej temat jest tak wiele, jak samych inwestorów. Mowa o nieruchomościach, które w kraju nad Wisłą wyjątkowo często wykupowane są na własność. Jednak problemów przy tym rodzaju inwestycji nie brakuje. Jedyne, czego możemy być pewni to cena, jaką płacimy za dany kawałek ziemi lub mieszkanie.

Wartość nieruchomości ma to do siebie, że rośnie wyjątkowo wolno. Często udaje się jednak przewidzieć kierunek urbanizacji danego terenu i to, jak niebawem wyglądać będzie okolica wykupionego przez nas lokalu. Dzięki tym prognozom wiele osób decyduje się na kupno domu lub mieszkania, celem jego wynajmu a następnie, sprzedania z zyskiem.

Na polskim rynku pomału pojawiają się rewolucyjne rozwiązania związane z najmem nieruchomości. W większości nadal inwestycje w stanowisko pracy w biurze czy magazyn, pozostają zaledwie ciekawostką.

Jak pomnożyć pieniądze przez internet? Jak pomnożyć pieniądze na giełdzie?

Jedną z pierwszych odpowiedzi na pytanie, jak pomnożyć pieniądze przez internet, która może przyjść nam na myśl, są oczywiście papiery wartościowe. Obracać akcjami można w pełni za pośrednictwem internetu. Funkcjonowanie giełdy i ryzyko jakie niesie inwestowanie zasługuje na oddzielny artykuł.

Nim jednak otworzymy nasz rachunek maklerski, warto wypróbować swoje umiejętności chłodnej kalkulacji. Pozwala na to wirtualna giełda, za pośrednictwem której dokonać możemy dowolnej transakcji.

Jakie jeszcze formy pomnażania pieniędzy oferuje nam internet? Jedną ze stosunkowo młodych, a przynajmniej, zyskujących popularność, wychodzącą poza grono doświadczonych inwestorów metodą jest kupowanie kryptowalut. Jeszcze kilka lat temu traktowane były jak nowinka, czy krótkofalowa moda. Dziś wiemy, że inwestycja w nie, szczególnie na samych początkach ich istnienia, przyniosła wielu milionowe zyski.

Giełda kryptowalut, w znacznie większym stopniu, niż ta klasyczna, wymaga dokładnego, teoretycznego poznania przed pierwszą, podjętą przez nas decyzją. Internetowe fora roją się od poradników i prezentacji, tłumaczących, jak najlepiej ulokować swoje pieniądze.

Oczywiście jako inwestycję możemy rozumieć również prowadzenie działalności przez internet. Do wyboru mamy postawienie własnej strony internetowej lub bloga, zarabiającego za pośrednictwem programu partnerskiego lub Adsense. Możliwość zarobku gwarantują również niektóre media społecznościowe. Często są to jednak kwoty znacznie mniejsze od przewidywanych i wymagające ogromnego zaangażowania. Przykładowo, paręset tysięcy wyświetleń na Youtube zwrócić nam się może w postaci… paruset złotych.

Kasper StarużykAutor

Redaktor naczelny Biznesinfo. Wcześniej w Bankier.pl, gdzie zajmował się wyszukiwaniem najciekawszych informacji gospodarczych z Polski i świata. Dziennikarską pasję odkrył na festiwalu reklamowym Golden Drum w Słowenii. Absolwent ekonomii na wydziale prawa, administracji i ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego i międzynarodowych stosunków gospodarczych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, a także copywritingu w Szkole Mistrzów Reklamy. Miłośnik historii Hanzy i Morza Bałtyckiego.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

ważne

Finanse

W ramach Polskiego Ładu skarbówka zacznie patrzeć nam na ręce. Dostali nowe możliwości

Czytaj więcej >
Flaga Niemiec

Finanse

Niemcy muszą zrealizować unijne postanowienie. Od 1 października będą zwracać pieniądze za drogi

Czytaj więcej >
PHOTO: ZOFIA I MAREK BAZAK / EAST NEWS N/Z Pismo z ZUS-u i pieniadze

Finanse

ZUS może odebrać świadczenia z odsetkami. Nowe prawo od 18 września

Czytaj więcej >
Ważne Biznesinfo

Finanse

ING ostrzega przed oszustwem na platformie Vinted. Nie odzyskasz pieniędzy

Czytaj więcej >
PHOTO: ZOFIA I MAREK BAZAK / EAST NEWS N/z obliczanie domowego budzetu, miesieczne koszty utrzymania

Finanse

Waloryzacja emerytur w 2022 r. ma być olbrzymia. Nawet 400 zł więcej

Czytaj więcej >
PHOTO: ZOFIA I MAREK BAZAK / EAST NEWS N/z emeryt czyta pismo z ZUS-u , na stole pieniadze banknoty i bilon

Finanse

ZUS poinformował o wypłatach czternastek. Wiemy, kiedy ruszą

Czytaj więcej >