Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > ING ma pilną wiadomość dla klientów. Wyświetla się od razu po zalogowaniu na konto
Olgierd Maletka
Olgierd Maletka 21.02.2023 15:48

ING ma pilną wiadomość dla klientów. Wyświetla się od razu po zalogowaniu na konto

smartfon-oszust
BiznesInfo

Zaledwie wczoraj na łamach naszego portalu pisaliśmy o tym, że przez działania oszustów zagrożeni są klienci PKO Banku polskiego. Teraz ostrzeżenia do swoich usługobiorców wysyła kolejny bank. 

Klienci ING zagrożeni

Przestępcy postanowili znowu zapolować na łatwowiernych i nieuważnych klientów banków. 

We wtorek, 21 lutego, osoby korzystające z usług ING Banku Śląskiego otrzymały ostrzeżenie, które wyświetla się od razu po zalogowaniu na konto. 

Oszuści postanowili po raz kolejny podszyć się pod bank, informując klientów o sprawach wymagających ich natychmiastowej uwagi. 

Fałszywe maile

W komunikacie skierowanym do klientów bank ostrzega, że wiadomości mailowe wyglądają tak jakby były wysłane z banku. “Oszustom zależy na uzyskaniu dostępu do naszych danych.”

Dlatego trzeba zwrócić szczególną uwagę na jakiekolwiek linki i załączniki, które dołączono do wiadomości. 

“W mejlu oszuści twierdzą, że zablokowali Ci konto, ponieważ nie masz aplikacji bezpieczeństwa. Żeby ponownie korzystać z konta namawiają Cię do zainstalowania tej aplikacji. Po kliknięciu w link, trafisz na stronę, gdzie masz podać swoje dane do bankowości. Jeśli podasz tam swoje dane, złodzieje z pewnością je wykorzystają” - informuje bank.

Nadawcy maila informują także o płatności i wysyłają załącznik z potwierdzeniem.

unnamed-3.png

Uważaj na załączniki

“Oszuści znowu wysyłają mejle, w których podszywają się pod nasz bank. Zachowaj szczególną ostrożność, nie klikaj w podane linki i nie otwieraj załączników” - ostrzega swoich klientów ING. 

Bank podkreśla, że najważniejsze jest zachowanie ostrożności, a w razie jakichkolwiek wątpliwości zachęca do kontaktowania się z infolinią

 

Tagi: ING oszustwo