BiznesINFO.pl
ING i Volkswagen Bank zapowiadają weekendowe utrudnienia

Pxhere CC0

Dwa banki zapowiedziały na weekend przerwy techniczne. Jeden z nich jest olbrzymi, lepiej przygotuj gotówkę

30 Października 2020

Autor tekstu:

Maria Glinka

ING Bank Śląski i Volkswagen Bank informują o weekendowych pracach serwisowych. Klienci muszą przygotować się na utrudnienia przede wszystkim w dostępie do bankowości elektronicznej.

ING ogłasza przerwę techniczną

ING Bank Śląski zaplanował przerwę modernizacyjną na sobotę 31 października w godzinach 8:00 – 19:00. Trudności dotkną klientów modułu Makler oraz wszystkich, którzy korzystają z aplikacji ING Makler Mobile. Przez około 11 godzin prac technologiczno-serwisowych użytkownicy nie będą mieli dostępu do Maklera zarówno w bankowości internetowej, jak i mobilnej.

ING uchodzi za piąty co do wielkości aktywów bank w Polsce. W kontekście liczby placówek znajduje się na ósmej lokacie. Z najnowszego raportu prnews.pl wynika, że ING posiadał ponad 4,6 mln klientów w I kwartale 2020 r., co plasuje go na piątym miejscu w ogólnopolskim rankingu. W tym kontekście ING wyprzedzają tacy finansowi giganci jak: PKO BP, Bank Pekao, Santander Bank Polska oraz mBank.

Kolejny weekend, kolejna przerwa w ING

Sobotnie prace serwisowe to nie jedyna przerwa, jaką zaplanował ING na najbliższe tygodnie. W komunikacie na oficjalnej stronie bank informuje, że w nocy z soboty 7 listopada na niedzielę 8 listopada odbędą się kolejne działania modernizacyjne.

Co to oznacza dla klientów? Między 23:30 a 6:00 mogą pojawić się problemy z wpłatami gotówki w urządzeniach sieci ING i Planet Cash. ING informuje, że transakcje w tym czasie będą możliwe, ale ich zaksięgowanie odbędzie się dopiero w poniedziałek 9 listopada do 12:00.

1. Już pewne, Polacy pracujący za granicą muszą przygotować się na mniej pieniędzy. Będą płacić podwójny podatek2. Nieoficjalnie: Wiadomo, kiedy może nastąpić całkowity lockdown w Polsce. Padły konkretne informacje3. Nie tylko drugi produkt nawet o 88 proc. taniej, ale i chryzantemy za pół darmo. Lidl też przygotowuje się na Wszystkich Świętych

Prace serwisowe nie tylko w ING. Przerwa w Volkswagen Banku

Poza ING przerwę techniczną zaplanował także Volkswagen Bank. Portal bankier.pl podaje, że klienci tego banku muszą przygotować się na utrudnienia w korzystaniu z bankowości elektronicznej. Wszystko z uwagi na prace modernizacyjne, które odbędą się w niedzielę 1 listopada w godzinach 20:00-21:00. W tym czasie klienci nie będą mieli dostępu do bankowości internetowej i mobilnej, podobnie jak użytkownicy ING dzień wcześniej.

Z oficjalnego komunikatu zamieszczonego na stronie Volkswagen Banku wynika, że klienci mogą mieć również trudności z uzyskaniem dostępu do środków poprzez karty płatnicze. Przedstawiciele banku apelują o wcześniejsze planowanie transakcji.

Volkswagen Bank Polska to jeden z filarów Volkswagen Financial Services. Poza rozwiązaniami bankowymi firma oferuje leasing oraz ubezpieczenia.

Tagi:

Maria GlinkaAutor

Redaktor Biznesinfo. Absolwentka stosunków międzynarodowych i studentka dziennikarstwa na UW. Pierwsze doświadczenia w branży dziennikarskiej zdobywała w stacji TVN i na portalu Euractiv. Wielbicielka filmów Alejandro Innaritu, reportaży książkowych i filmowych, zwłaszcza na temat polityki oraz społecznych problemów w wymiarze globalnym i lokalnym.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

pixabay, IADE-Michoko

Twój portfel

Ceny paliw. Analitycy nie przewidują gwałtownych wzrostów

Czytaj więcej >
pixabay, geralt

Twój portfel

Podwyżki cen prądu nieuniknione. W ciągu kilku lat dołożymy po 700 zł

Czytaj więcej >
Biznes Info

Twój portfel

Czekasz na paczkę? To się nie doczekasz, prędzej znikną Ci pieniądze z konta

Czytaj więcej >
Biznes Info

Twój portfel

Abonament RTV. Są stawki na przyszły rok

Czytaj więcej >
fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. 10.04.2019. n/z Klawiatura z dlonia w rekawicy.

Twój portfel

Oszustwo na "Netflix" i na "PayPal". KNF ostrzega przed fałszywymi mailami

Czytaj więcej >
Oszczędzić na wywozie śmieci nie zawsze się da

Twój portfel

Mieszkańcy bloków bez liczników zapłacą krocie. Niezależnie od segregacji i oszczędzania wody

Czytaj więcej >